Kóta 236

2001

freeware

Na jednom travnatém palouku se rozkládalo malé mravenčí království. Nebylo to ale jen tak ledajaké království. Na jeho území se totiž nacházel vzácný léčivý pramen, známý široko daleko jako Kóta 236. Jednoho dne se však stalo něco strašného. Armády nepřátelského hmyzu pramen obsadily. A tak mravenčí lid vyslal svého elitního bojovníka, aby zemi protivníků zbavil a blahodárný pramen do jejich vlastnictví navrátil.

Kóta 236 je lineární freewarovou 3D akcí s černým hrdinou v hlavní roli. Začínáte se základní pistolkou a postupujete stále kupředu sérií travnatých údolí, která se rozšiřují v paloučky s vysokou koncentrací nepřátel. Postupně tak změříte síly se mšicemi, červy a pavouky. Protože síla nepřátel s postupem hry narůstá, čekají na vašeho svěřence v trávě roztroušené helmy, vesty, lepší flintičky a hojivé kapky coby lékárničky. Hudební stránku hry zajišťují sluchátka, která si mravenec může nasadit a přepínat mezi několika melodiemi. Stejně jako u hry Vlak je autorem Miroslav Němeček, který se s ní zúčastnil Becherovka Game 2001.

[neexistující komentář]: Pár dní zpátky jsem si to jen tak ze srandy pustil na svém záložním stařečkovi a skejsnul jsem u toho přes hodinku. Jakmile stiskneš "H" a nasadíš si virtuální sluchátka, není cesty zpět :-D

Hrát za mravence? Proč ne. V předchozím titulu Gemtree Software jsem hrál karty s více zástupci tohoto druhu, zde již jen s jedním. Úhlavními nepřáteli mravenců jsou odjakživa mšice. A právě ty se spojily s pavouky a červy a společně obsadili Kótu 236.

Nejdříve jsem k likvidaci nepřátel dostal jen slabou pistolku, ale později jsem nacházel lepší zbraně a také brnění. Netrvalo to dlouho a přes Údolí mšic, Zemi červů a Pavoučí pláně jsem se dostal až na Kótu 236 a vyčistil ji od všech nepůvodních obyvatel. Léčivým pramenem, který se zde nacházel, nebylo nic menšího než láhev Becherovky.

Pro: mravenčí hrdina, likvidace nepřátel, vylepšování vybavení

Proti: krátké

Brouky nesnáším (odjakživa, ale od Starship Troopers ještě víc), ale hra byla zajímavá. Sice spíš jako experiment než něco vážného, ale taky se psal rok 2001 a hra byla/je zadarmo. Kóta je také dosti krátká a rychle se dá naučit taktika dopředu, nalákat brouky a pak utíkat zatímco je kosím. Příběh ? Grafika ? Ale kdeže. Zábava na chvíli (souzeno podle tehdejších standardů) ? Určitě.

^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^
KDY (poprvé) -------- 2002