Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Knytt Stories

28.08.2007
80
55 hodnocení Platformy
Žánr

Forma
freeware
Rozsah
samostatná hra
Multiplayer
ne

Knytt Stories je nástupcem původní hry Knytt.

Na rozdíl od hry Knytt představují Knytt Stories jakýsi základ pro mnoho příběhů postavených na stejných mechanismech - součástí samotné hry je jediný scénář - "Machine". Další scénáře od autora lze stáhnout na oficiálních stránkách a kvanta pak od fanoušků na oficiálních fórech.

Princip hry na první pohled spočívá v hledání několika předmětů rozesetých po světě, s jejichž pomocí se hráč dostane do dříve nepřístupných míst - tedy k dalším předmětům a samozřejmě také k závěru hry (resp. scénáře). Hlavní podstatou je ovšem samotné objevování a prozkoumávání jednotlivých úrovní a jejich krás, to vše za zmíněného hudebního doprovodu. Jedná se tedy především o relaxační hru.


Poslední diskuzní příspěvek


Nejlépe hodnocené komentáře

  • PC 90
To že se hra neřadí mezi obvzláště složité záležitosti jí nic nebrání být stylovým, atmosférou překypujícím a obvzláště skvěle se hrajícím počinem. Celkově kladný dojem ještě podtrhuje příjemná hudební složka :-).
+15
  • PC --
Takto milá, na hráče nenáročná a zároveň výborně hratelná hra tu dlouho nebyla. Ve zkratce jde o velice jednoduchou plošinovku, jejiž hlavní předností je design, kdy hráč vždy dříve či později nalezne cestu k dalšímu vylepšení postavičky, nutnému k překonání různých překážek. Když jsem příběh Knytta spustil prvně před pár lety, příliš mě jeho celkové pojetí neoslovilo. Postupem času, s přibývajícími kladnými ohlasy a rostoucí popularitou, jsem hru ale nainstaloval znovu, a na jeden zátah ji dokončil. Všude zmiňované kouzlo minimalistické grafiky a hudby mě plně zasáhlo, a hraní jsem si užil od začátku do konce.

Ač Knytt Stories nenabízí takovou výzvu jako Heart of Darkness, či moderní grafické zpracování viděné u Trine, při jeho hraní jsem se bavil v rámci plošinovek nejvíce, i když základní modul trvá slabší hodinku. S příhlednutím k tomu, že je hra vydána zdarma, nemohu hodnotit jinak než kladně a doporučit všem, kdo ještě nevyzkoušeli.

Pro: hratelnost, zdarma, možnost nových dobrodružství

+12
  • PC 75
Velice kvalitní freewarovka. Pěkná 2D grafika, často se měnící prostředí a hudba. Ta je sice velice jednoduchá, častokrát skládající se jen z několika málo tónů, ale ke hře se hodí a dobře se poslouchá.

Základní instalátor obsahuje jen jednu "story", která se dá dohrát během cca 2 hodin (napoprvé, když nevíte kam jít), ale na stránkách hry je mnoho dalších, jak oficiálních tak neoficiálních (ty jsou dle toho, co jsem zatím viděl o poznáni delší) a taky je tu editor.

Pro: Nenáročnost, design úrovní, audio, editor.

Proti: Je to tak jednoduchoučký koncept, že mě nic nenapadá :-)

+10 +11 −1
  • PC 100
Knytt Stories mě absolutně dostala. Fantastická minimalistická grafika a hudba tvoří kombinaci, která se musí zažít. Na míle vzdálené infantilním hopsačkám. Každý, kdo má srdce, ať rychle stahuje. :-)

Pro: je to spíš vizuální a zvukové umělecké dílo než hra

Proti: je to spíš vizuální a zvukové umělecké dílo než hra, absence mapy

+10
  • PC 90
Knytt Stories je podle mého názoru jednou z nejlepších freewarovek vůbec. Na hratelnosti se oproti původní hře skoro nic nezměnilo. Je zde však o něco větší důraz na příběh a vaše postava má jméno. Toto však jsou jen kosmetické vady. Tentokrát hledáte určité předměty, které vám dají určitou schopnost (vyšší skoky, nebo paraple sloužící jako padák) a ty vám umožní postoupit dále. Asi největší novinkou je však editor, který vám umožňuje udělat si vlastní scénář a sám Nifflas koneckonců vydal i vlastní přídavné scénáře, které rozhodně taktéž stojí za vyzkoušení. Jinak existují i stránky z kterých si můžete stáhnout fanouškovské scénáře.

Prostředí jsou i tentokrát velmi pěkná a vždycky je na co se dívat. Nifflas už byl v době vydání této hry zkušenější, což se na grafice projevilo. Ani hudba není špatná a ke hře se hodí.

Pro: Editor, vizuál hry, hratelnost, hudba, zdarma

Proti: hmmm tak co bych napsal?

+9