Knytt Experiment

27.10.2007

freeware

Knytt Experiment je třetí hra ze série Knytt. Hru šlo stáhnout už v raném stádiu vývoje. Poté se daly světy postupně updatovat. Vývoj byl nakonec pozastaven, protože autora neuspokojoval další vývoj hry. Přesto si lze tento 2D explorační platformer s malým chlapečkem v hlavní roli stáhnout a zahrát si tak to, co autor stačil vyvinout. Hra také obsahuje level editor.

Novinkou oproti předchozím dílům je možnost plynulého přecházení po levelu (v předchozích dílech to bylo po obrazovkách). Ve hře je díky balónku možné i létat.

Knytt Experiment zažil poměrně zajímavý vývoj. Jedná se o třetí hru Knyttí série. Hra je bohužel méně rozsáhlá než Nifflas plánoval. Přesto zde máme 3 poměrně rozsáhlé a krásné světy. Nutno si však napřed updatovat, jinak se váš herní svět omezí na jednu místnost pro každý svět. Navíc je zde i herní editor, který vám umožňuje si dané světy upravit, nebo vytvořit nové. Bohužel jsem se s ním nenaučil zacházet.

Problémem hry je, že zde není moc co dělat. Sice můžete sbírat mince, které se v herním světě nachází, ale nic tím nezískáte. Hra je prostě o tom, že prozkoumáváte svět a užíváte si jeho krásy. Nelze tady ani umřít a váš Knytt umí i létat, takže se dostanete všude. Mám pochyby jestli tohle je skutečně hra. Naštěstí jsou všechny 3 světy velmi zajímavé a poměrně rozsáhlé, takže to chvíli trvá než je projdete a a nehrozí, že by vás omrzely předčasně. Plus je nutné připomenout, že hra je zdarma a za vyzkoušení nic nedáte. Hru beru jako mírný nadprůměr.

Pro: Pěkné světy, je i editor, zadarmo

Proti: Není moc co dělat, neosvojil jsem si editor, nutnost updatovat