Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Kirby's Adventure

Hoshi no Kirby: Yume no Izumi no Monogatari

100
1 hodnocení Platformy
Žánr:
akce > plošinovka *
Forma:
placená hra
Rozsah:
samostatná hra
Multiplayer:
ne
Datum vydání:
květen 1993 NES
12.02.2007 Wii
17.11.2011 3DS
26.04.2013 WiiU
13.02.2019 Switch
Vývojáři:
HAL Laboratory
Kirby's Adventure je po Kirby's Dream Land druhá plošinovka s růžovou koulí Kirbym v hlavní roli. Kirby se v ní tentokrát vydává získat všechny dílky hůlky Star Rod, která byla zničena králem Dededem a před zničením dodávala energii Fontáně snů. Nyní nikdo nemůže snít, což Kirby samozřejmě nemůže nechat jen tak.

Po stránce hratelnosti se hra v mnohém podobá svému předobrazu z handheldu a nabízí jednačtyřicet úrovní zasazených do sedmi světů. Kromě klasických plošinovkových úrovní a bossfightů se ve hře dají najít i speciální minihry, v nichž můžete získat bonusové životy. Kirby má k dispozici několik nových pohybů, jako sprintování či kop ze skluzu, ale zásadní změnou je, že poprvé v sérii se objevuje Kirbyho dovednost kopírování schopností nepřátel.

Hra se dočkala remaku pro handheld Game Boy Advance s názvem Kirby: Nightmare in Dream Land, který ji kromě vylepšeného grafického kabátku rozšířil například i o multiplayer až pro čtyři hráče nebo nové minihry.


Diskuze ke hře

Doposud o hře nikdo nediskutoval.


Nejlépe hodnocené komentáře

  • NES 100
Kirbyho adventura je skvela hra je to prvni dil co jsem hral a dohral oproti gb verzi je vylepsene polykani nepratel a moznosti vyuziti schopnosti jsou rozmanite tornado wheele atd dale pak asi nejhezci grafika na nesu co jsem u her na nes zatim videl
+3