Kirby's Adventure

12.02.2007
17.11.2011
26.04.2013
13.02.2019

Kirby's Adventure je po Kirby's Dream Land druhá plošinovka s růžovou koulí Kirbym v hlavní roli. Kirby se v ní tentokrát vydává získat všechny dílky hůlky Star Rod, která byla zničena králem Dededem a před zničením dodávala energii Fontáně snů. Nyní nikdo nemůže snít, což Kirby samozřejmě nemůže nechat jen tak.

Po stránce hratelnosti se hra v mnohém podobá svému předobrazu z handheldu a nabízí jednačtyřicet úrovní zasazených do sedmi světů. Kromě klasických plošinovkových úrovní a bossfightů se ve hře dají najít i speciální minihry, v nichž můžete získat bonusové životy. Kirby má k dispozici několik nových pohybů, jako sprintování či kop ze skluzu, ale zásadní změnou je, že poprvé v sérii se objevuje Kirbyho dovednost kopírování schopností nepřátel.

Hra se dočkala remaku pro handheld Game Boy Advance s názvem Kirby: Nightmare in Dream Land, který ji kromě vylepšeného grafického kabátku rozšířil například i o multiplayer až pro čtyři hráče nebo nové minihry.

• NES 100
Kirbyho adventura je skvela hra je to prvni dil co jsem hral a dohral oproti gb verzi je vylepsene polykani nepratel a moznosti vyuziti schopnosti jsou rozmanite tornado wheele atd dale pak asi nejhezci grafika na nesu co jsem u her na nes zatim videl