Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Kid Icarus

Light Mythology: Palutena's Mirror

--
0 hodnocení Platformy
Žánr:
akce > plošinovka *
Forma:
placená hra
Rozsah:
samostatná hra
Multiplayer:
ne
Datum vydání:
15.02.1987 NES
1988 Arcade
10.08.2004 GBA
12.02.2007 Wii
05.01.2012 3DS
25.07.2013 WiiU
13.03.2019 Switch
Vývojáři:
, (sekundární)
Bohyně zla Medusa unesla bohyni světla Palutenu a ukradla tři svaté relikvie, které její armádu připravily o sílu. Dříve mírumilovná říše Angel Land se tak ocitla pod nadvládou démonických monster. Jediný, kdo může Palutenu a její říši zachránit, je mladý andílek Pit, který se z vězení v podsvětí vydává na cestu až do samotného nebe...

Kid Icarus je akční plošinovka s prvky RPG, odehrávající se ve světě inspirovaném řeckými mýty a pověstmi. Hráč se ujímá anděla Pita, jehož úkolem je získat tři svaté poklady a posléze se postavit samotné Meduse. Každý z pokladů se nachází v jednom ze světů (podsvětí, Země a nebesa), složených ze čtyř úrovní. Úrovně jsou oproti mnoha soudobým plošinovkám, jako například Super Mario Bros., orientovány spíše vertikálně.

Pit likvidací nepřátel získává skóre, které slouží jako zkušenostní body a po dosažení určitého počtu zvýší maximální hodnotu jeho zdraví. Nalezením speciálních místností také může zvýšit sílu svých šípů či rovnou získat nové zbraně, jako ohnivé šípy, ochranné krystaly či svatý luk. Z poražených nepřátel lze také sbírat srdce, sloužící jako herní měna, za kterou lze v obchodech kupovat power-upy jako pochodně či léčivé lektvary.

Série Kid Icarus se v roce 1991 dočkala druhého dílu pro handheld Game Boy s podtitulem Of Myths and Monsters.


Diskuze ke hře

Doposud o hře nikdo nediskutoval.


Nejlépe hodnocené komentáře

Doposud ke hře nikdo nenapsal komentář.