Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Ken Follett’s Pillars of the Earth

15.08.2017
86
10 hodnocení Platformy
Žánr

Forma
placená hra
Rozsah
samostatná hra
Multiplayer
ne

Pillars of the Earth je tradičnou adventúrou vychádzajúcou z rovnomenného románu spisovateľa Kena Folletta, ktorý bol vydaný v roku 1989. Postupom času vyšli tri epizódy (Book 1: From the Ashes, Book 2: Sowing the Wind a Book 3: Eye of the Storm). Vývoj titulu začal už v roku 2014.

Príbeh hry sa, rovnako aj román, zameriava na dianie okolo výstavby monumentálnej katedrály vo fiktívnom meste Kingsbridge, ležiacom na juhu stredovekého Anglicka v 12. storočí. V tomto období sa v krajine po smrti kráľa Henricha I. rozhorela občianska vojna, tvoriaca jednu z vedľajších príbehových línií.

Hlavná dejová línia hry sa týka výstavby katedrály, tak ako aj v románe. V hernej podobe je však oživená množstvom interaktívnych momentov. Herný príbeh je podaný z pohľadu architekta Jacka, mnícha Philipa a mladej šľachtičnej Alieny. Hra umožňuje priamo zmeniť niektoré udalosti z knihy, prípadne si vytvoriť vlastný názor na jednotlivé postavy. Často ide o morálne rozhodnutia, nad ktorými je potrebné sa zamyslieť. Herná náplň sa skladá z klasických adventúrnych prvkov a rôznych minihier.


Poslední diskuzní příspěvek


Nejlépe hodnocené komentáře

  • PC 95
Když jsem před časem někde narazila na zmínku o této hře, hned mi bylo jasné, že si ji někdy zahraju. Zaujala mě čistě už od pohledu (pěkná neokoukaná grafika), zasazením do středověku a především slibovaným příběhem s tím, že se hraje za tři postavy. A měla jsem dobrý nos, hra mě nezklamala. Předlohu neznám, což považuju spíš za výhodu, protože tu jde hlavně právě o příběh - který se asi, jak předpokládám, předlohy docela drží. Sice hráč něco svými rozhodnutími ovlivní, ale nemyslím, že jde o nějaké zásadní zvraty. Hratelnost je dost jednoduchá, což nemusí vyhovovat každému, ale má to tu výhodu, že příběh neustupuje do pozadí za žádné akční souboje nebo náročné hádanky. A navíc si hru užije i ten, kdo s hrami moc zkušeností nemá. Jasně, člověk musí vyvíjet nějakou aktivitu, ale záseky se nekonají. Takže zkrátka hra mě hodně bavila, vždy jsem se těšila, až si k ní zase sednu a popojedu, i jsem si vytvořila vztah k postavám, ale jak by to bylo s opakovaným hraním, nevím. Asi až s delším odstupem. Každopádně Pilíře doporučuju!
+12