Juro Jánošík

Juro Janosik

25.10.2021

Juro Janošík je akčná adventúra pojednávajúca o legendárnom slovenskom zbojníkovi. Ako slovenský Robin Hood vezmete do svojich rúk valašku, pištoľ aj zákon a vydáte sa za dobrodružstvom po domácich hradoch.

Samotná hra obsahuje 10 úrovní skutočnými slovenskými hradmi. V rámci nich budete musieť riešiť rôzne logické hádanky, no čakajú vás i boje s pandúrmi, ktorých však Jánošík nezabíja a iba zviaže. Popri drancovaní hradov o ich zdroje budete i oslobodzovať svojich zajatých druhov, aby ste mohli na Slovensku zakladať zbojnícke tábory. Cez každý založený tábor si navyše môžete vylepšovať svoje schopnosti.

Hra s veľmi pekným grafickým vizuálom, ale podľa mňa ju dole ťahá hlavne, ako to nazvať? neintuitívny gameplay, v ktorom síce môžete aj uskakovať alebo strieľať, ale je to tak nešťastne namapované, že mi to ani nenapadlo používať, takže som si na celú hru vystačil s valaškou. sem tam ma potrápili aj nejaké bugy, keď mi prepadli dukáty cez textúru do inej dimenzie alebo ma z celkového pocitu vytrhávali titulky, kedy je väčšina hry v slovenčine (aj veľmi minimálny dabing), ale sem tam na vás vybehne zrazu čeština. tak snáď buď alebo.

Pro: vizuálna stránka hry, slovenské hrady

Proti: nevhodne namapované ovládanie, občasné bugy, mixovanie jazykov