@Mendoza (20.01.2024 23:03)
Děkuji Mendoza
Stáhl jsem si CD1 a otestoval JaT
po počátečních problémech kvůli Windows 10 a nedostatku některých knihoven jsem hru otestoval na WinXP VM a startuje!
Jedinou vadou je rychlost myši, ale na to bude čas najít řešení
Děkuji za pomoc

(jako vždy přeložený text, omlouvám se za případné chyby)
@lucius (15.07.2023 10:05): sorry for the late reply
is it possible to have a download link or....not sure if the game is still sold or what is allowed to ask in the site

I'm very sorry, but since I don't understand Czech, I have enormous difficulty even simply navigating the site, or to check rules

Omlouváme se za pozdní odpověď
je možné mít odkaz ke stažení nebo...nejste si jisti, zda se hra stále prodává nebo co je na stránce povoleno
Jsem velmi zklamán, ale jelikož nerozumím ničemu česky, mám obrovské potíže i s prostým procházením stránek
Does anyone own this game? Or may tell me where to find it?
Thanks

Vlastní někdo tuto hru? Nebo víte, kde bych to mohl najít?
Děkuju
(Nemluvím česky a používám překladatele)
Nemá ešte niekto túto hru? Ak áno neposlali by ste mi link na stiahnutie, ten starý už totižto nefunguje :(
Super leebigh. Děkuju moc. I kdy počítám, že mi to taky nebude fungovat, protože mám jen Win 7 :-) Ale zkusím si s tím pohrát...třeba budu mít štěstí.
Miestna vlna záujmu ma motivovala to skúsiť, ale to bol teda zážitok, o ktorý sa musím podeliť :D Na win7 mi hra nešla spustiť, ani po doplnení dll.súborov, resp bezprostredne po spustení spadla s chybovou hláškou. Presedlal som na xp a pri prvej inštalácii hra zamrzla, následne sa mi ju už podarilo rozbehať, lenže.... dabing postáv mi hra občas usekla tesne pred koncom vety. Tak som zapol titulky a tie sem tam preskakovali ďalej takmer okamžite, takže sa čítať nedali a na pár miestach sa dokonca titulky ani neobjavili. Nehovoriac o tom, že dabing niektorých postáv bol utlmený na úplné minimum a podobné problémy som mal aj s hudbou, ktorá hrala v cykloch, niekedy sa proste vypla a o pár sekúnd začala hrať znova a tak dookola. Kurzor poriadne nereagoval a na na miestach, kde boli východy z obrazovky ho bolo striedavo vidieť, striedavo nie. Koruny všetkému nasadila nemožnosť savovať, čo by pri tak primitívnej obtiažnosti vôbec nevadilo, keby hra neustále nepadala a nie vždy s rovnakou chybovou hláškou. Takže som sa na to nakoniec vykašlal a nebudem ani hodnotiť, nakoľko som sa v tak krátkej hre dostal len cez prvých pár dní. Keby som ju hodnotiť, tak idem do veľmi nízkych čísel, bez ohľadu na to, že je to freeware. Neviem či je problém priamo v spracovaní (pády hry a podpriemernú technickú stránku ale spomínajú viacerí), alebo niekde inde, ale čo na tom preboha profesionáli zo Centauri vymýšľali 4 mesiace, pričom tento časový limit sa im zdal byť nedostatočný? :D
Na túto hru som úplne zabudol - v roku 1999 som ju hral ako čerstvú novinku (tuším vyšla v Gamestare a možno CD ešte niekde doma mám) a vtedy sa mi páčila, čo si pamätám, tak ohlasy na ňu boli skôr neutrálne až pozitívne - išlo o didkatickú hru (nie je to náhodou prvá česká didaktická hra?).

Hra ma bavila, hodnotiť si ju už netrúfam, lebo je to veeeľmi dávno a bol som vtedy neštastný, lebo viem, že tam bol happy end, ale mne Terezka/Jakub furt skapíňali, a nevedel som, čo robím zle :)

Ale doteraz si pamätám, že si to s ňou rozdal po tom, čo sa vrátil z Francúzska z "česání vína" :D
Takže hra je k dispozici ke stažení na Ulozto.
Jedná se o ripnutý adresář s instalačními soubory hry + soubory z kořenového adresáře CD. Jsou tam i různé Direct X soubory a pod. - čistě pro úplnost.
Pozor na hlášení antiviru Avast. Blokuje i stahování souboru. Ale CD bylo 100% originál, takže by mělo jít o falešný poplach.
Kdyby byl problém, můžu event. uploadnout celé CD GameStaru.
@Dan9K (03.11.2014 17:14): CD mám, hra je bohužel zakomponovaná do struktury CD, zkoušel jsem nainstalovat z CD nakopírované soubory, což šlo. Ale spuštění pod Win 8 ne. Stále to chtělo nějaké DLL knihovny. Navíc Avast hned hlásil virus v instalačním souboru z CD.
Kdybys přece jenom chtěl, tak to někam uploadnu.

Jo, na to sí vzpomínám. Dokonce ten Gamestar i mám, bohužel bez CD přílohy...Je zvláštní, že to nikdo nikdy nehodil na nějaký server, zvlášť když je to freeware, tak by s tím neměl být žádný problém... zkusil jsem napsat přímo Centauri, tak jsem zvědavý, jestli se ozvou :-)
Nevíte někdo, kde tuhle hru sehnat? Na stránkách Centauri není žádný odkaz, na stránkách o freeware hrách ta hra není, ani na uloz.tu, ani google moc nepomáhá...