Ivan "Iron Man" Stewart's Super Off Road

1992 SNESGBSegaGG
1993 SegaMS
1994 SegaMD
06.11.2012 PS3X360
, (Amiga verze, Amstrad verze, Atari ST verze, C64 verze, SegaGG verze, SegaMS verze), (GB verze), (SegaMD verze, SNES verze), (NES verze)
IIMSSOR jsou klasické arkádové závody až 4 terénních vozidel na offroad-motokrosové dráze. Ve hře je celkem 8 různých tratí a 99 možných závodů. Za vyhraný závod hráč obdrží peníze, za které následně nakoupíme nitro a speciální vybavení vylepšující závodní speciál (rychlost, stabilitu). Cílem hry je vydělat v sezóně co nejvíce peněz a deklasovat naše soupeře.

Hra obsahuje multiplayer až pro 4 hráče na jednom zařízení.

Tohle byl takový předchůdce Death Rally, akorát že jste z něho měli daleko víc nervy v kýblu a to nejenom kvůli té psycho hudbě.

Systém byl takový, že jste museli téměř všechny závody vždy vyhrát, jinak jste skončili. Zároveň jste se k nové trati dostali až tehdy, pokud jste znovu vyhráli už všechny dříve vyhrané.

Nikdy se mi to nepovedlo dohrát. Do osmé, v popisu zmiňované tratě, jsem se dostal. Ovšem vždycky se něco nutně pokazilo. Třeba, že vyletím úplně někam do háje na druhou stranu mapy, nebo se zaseknu o bůhví co. Naposledy, to bylo asi ve 40. závodě, jsem měl opět vyhrát, jenomže se mi záhadně nezapočítalo jedno kolo, takže jsem skončil poslední. Škoda, že to znamenalo i zároveň konec celé hry.

Je to zkrátka jedna z těch games, kvůli kterým musíte čas od času měnit klávesnici. Nicméně sranda s ní byla, systém nakupování součástek je super a spolu se Stunts a starýma závodama od Accoladu je to pro mě jedna z těch klíčových závodních her starších dvaceti let.

Pro: hratelnost, sympatická grafika, vylepšování vozidla, nápaditost tratí

Proti: bugy, občas nepochopitelná reakce vašeho vozidla, občas k zbláznění, po čase první mapy nudí