Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Diskuze

Teda nečekal jsem, že to bude pro mě tak rozporuplná hra. Asi je to tím okolním hypem, ale vůbec to nesplnilo očekávání a netuším jaké číslíčko plácnout :D Hratelnostně je samozřejmě ten počet variací, vlastností a miniher úctyhodnej... téma je osvěžující... ale příběhem a vyprávěním hrozně slabé a strááášně utahané. Je zvláštní jak hra s tolika nápady může působit tak natahovaně.
@Paul (13.12.2021 19:19): Já toho rodiče vcelku chápu. Já kdysi udělal tu chybu, že jsem se starším klukem hrál v kooperaci Brothers: A Tale of Two Sons (je to už pár let). Začínalo to krásně pohádkově, kooperovali jsme a bavilo nás to, ale čím dál tím víc to bylo nesmyslně brutální, ale já pořád říkal, že to dobře dopadne. Po konci jsem zůstal stát s otevřenou hubou, kluk měl noční můry a já na vývojáře nadával jak špaček, proč z té nadějné kooperačky udělali takovou debilitu... :-)
@Karasman (13.12.2021 18:43): to mi zas přijde trochu škoda...přeskočil bych tuhle scénu, ale jinak by se jim to imho líbilo, ikdyž nebudou třeba rozumět příběhu. Jedna rodičovská roztomile outraged recenze:

My nine year old has been wanting a couch coop game that we could play together, and so we were excited to try it takes two. I have played teen rated games with her before and can generally avoid or contextualize the darker elements. And for the first half, it takes two fell into that camp. The characters snipe at each other — it’s about a couple planning divorce — but the gameplay is light and playful. It’s a great game! Spoilers ahead, but as a parent you should read this. A plot driver emerges where they think need to destroy one of their daughter’s toys to make her cry. Dark, yes, but given the tone so far I expected that they’d be diverted from this plan somehow. But no, you have to chase, dismember, and throw off a cliff a cute elephant with a childlike voice pleading for its life the whole way. I was shocked and my poor kid quit in tears. I mean look, I get it was rated teen, but this is beyond the indicated “fantasy violence” that is normal for a video game, and nothing about the marketing nor the rest of the game indicated something like that was waiting. Parents of smaller or more sensitive kids, learn from my mistake. And to the devs — what the hell is wrong with you? You could have use that moment as the turning point for your characters and instead you played it for a sick and upsetting gag.
@Paul (12.12.2021 21:55): Výstižnější hláška v té hře snad není. Pomyslím na ni pokaždé, když si vzpomenu právě na Cutie. Ne že by mě to tehdy taky nepobavilo, ale úzko mi opravdu bylo. Právě ten kontrast s prostředím, jak zmiňuje S4TW, dělá fakt hodně. Horší než vyvraždění stovek postav v jiných čistě 18+ ryze násilných hrách :D
@Karasman (13.12.2021 10:24): je to v podstatě torture scéna jak z GTA 5, akorát tam místo gangstera mučíš ultraroztomilý cartoon plyšový oživlý slůně kterýmu se to fakt vůbec nelíbí :))
Je to prostě fakt dark humor. Ale záleží na konkrétních dětech. Já v šesti viděl scénu z Terminátora kde se sápal metalovej T-800 po Sáře a příjemně mi z toho nebylo, ale dlouhodobý následky to snad nemělo :)

Jinak tahle hra je fakt zvláštně rozkročená. Ta stylizace a kreativní gameplay vyloženě řve "děti hrajte mě", ale téma, dialogy a občasný scény jsou prostě pro dospělý.
@Karasman (13.12.2021 10:24)Urvou slonovi ouško a nohu, ale celé to má dost brutální atmosféru, navíc je to v úplně pohádkovém prostředí, takže je to vlastně ještě umocněné, než kdyby to bylo v nějakém temném kanálu... navíc ten slon je k nim hrozně milý, důvěřiví, kamarádský... takže je to dost dovedeno do extrému :)
Scéna so slonom, akokoľvek mne prišla poriadne vtipná, môže mať na malé dieťa skutočne výrazný dopad a môže v ňom vyvolať vcelku nepríjemné emócie. Tak či tak, ako Paul správne poznamenal, hoci hra nie je náročná, celkovo vyžaduje predsa len trochu skúsenejšieho hráča.
Zrovna včera jsme to hráli a u toho vysavače jsem si právě říkal, že to asi není úplně pro děti. Jestli tam je i něco horsiho, tak radeji Wolfensteina než tohle :)
@S4TW (13.12.2021 08:55): Doom a Wolf 3D byli už tenkrát srandy o pár pixelech, které mají s realitou málo společného. Dnešní násilí a horor ve hrách vypadá mnohem víc realisticky.
Mě vždycky na těchto diskuzích dostává, jak se hrozně řeší, jak je to pro děti vhodně či nevhodné. A přitom jsme jako šestiletý už povětšinou hráli Dooma, Wold 3D a podobné věci... Nedělejte z těch dětí takový snowflakes...
@Karasman (13.12.2021 07:02): kolik jim je a jak jsou na tom mentálně co se vyspělosti týče? Pětiletýmu bych to asi nepustil, desetiletej bez problému. Ale jde o tu konkrétní scénu. Jinak zbytek hry ok. I když hrát to s pětiletým dítětem by mohlo být trochu za trest z hlediska obtížnosti, ta hra vyžaduje trochu "herní skill".
@Karasman (13.12.2021 07:02): Hra přes infantilní šlupku řeší dospělácký problémy (rozchody, rozvody, dopady na dětskou psychiku) . Pokud budou děti řešit jen samotné hraní, tak není problém. Ta již zmiňovaná scéna je fakt hustá. Ja říkal Paul. Doma jsme se tomu taky smáli a zároveň byli dost na rozpacích. Tahle scéna by pro děti mohla být hustá. Jinak to s náma občas hraje i tříletý syn. Scénu ze slonem bych mu ale asi nepustil.

@Paul (12.12.2021 21:55): I ten vysavač v první epizodě je docela chudák.
Konečně odehrána ta očividně ultrakontroverzní slůně-mučící scéna a bylo to super, takovej hrozně ošklivej a zároveň vtipnej bizár, respekt že měli koule to tam dát :) Vyvolalo to pocit pobavení a zhnusení zároveň, prostě nějaký emoce, což byl záměr.
"I am gonna need a therapy after this"
@Kejtee (komentář): Čo sa týka sloníka, tak ja som sa začal strašne nahlas smiať a aj môj cooparťák sa smial, ale zase ja som hovado odkojené na Monty Pythons, takže nie som úplne benchmark populácie :-D, ale fakt zrovna za toto ja osobne dávam +5%, áno je to kruté strašné ale perfektne do detailu nadizajnované a to ja môžem.
Dohráno. Ne, že bych měl projetých velké kvantum co-op her, ale nějaké jsem již prošel. Nicméně tohle se suverénně nejvíc blíží tomu, jak by měla ideální couch co-op hra vypadat.
Fuuuuuu, tak mám tu část už konečně taky za sebou...

Jako, je to strašný, nebudu lhát, ale prostě... O to absurdnější to celé je. Ten mix jakési naivnosti, bezbrannosti, dětského prostředí... Jo, fakt se na to nekoukalo hezky. Ideální do žebříčku nejhorších smrtí a i činů ve hrách vůbec.
@pajmič (08.04.2021 14:44): ale já s tebou vlastně souhlasím, ta scéna byla až nepřiměřeně morbidní a šíleně krutá, ještě, jak to bylo umocněno tou dětskostí, ale... nějakým morbidním způsobem mě bavila :)
@pajmič (08.04.2021 15:04): Co ti na nich přijde tak špatnýho? to jak se chovají nebo jak jsou napsaný? Mě se zdály bejt dost přirozený, mě trošku vadil jenom Hakim, přišlo mi že je snad přímo zosobnění Farese, rádoby vtipnej blbeček se španělským přízvukem :D I když Fares je asi taloš
@S4TW (08.04.2021 13:33): Tobě, a pár dalším, pořád jaksi něco uniká. Tady ani nejde o to, co udělali, ale motiv pro to, proč to udělali. Je to pravděpodobně nejmorbidnější věc, jakou jsem kdy viděl ve hře publikovanou velkym publisherem.

Tatíček chce rozbrečet svou dceru tím, že zabije a přitom znetvoří nevinou přátelskou postavičku, která je jejím milovaným plyšákem, což se jim podaří. Ti se pak pak s radostí a bez výčitek svědomí sprchují v slzách zármutku jejich dcery. Prostě libovka :D

@Cathan (08.04.2021 14:35): Ti dva dospělí vobšousti jsou vše jen ne racionální. A ohánět se tu "surrealistickým realismem" je odporný alibismus, bez urážky :)
Je tu vidět takoví zajímaví rozpor. Ve, nevím, Far Cry by se nikdo nedivil, kdyby hlavní hrdina zastřelil nějakého chlapa aby si zachránil krk, ale tady se pohoršujeme, že dva DOSPĚLÍ a RACIOÁLNÍ lidé zabili HRAČKU. Zabít hračku je mimochodem oxymóron. Ale hra nabízí falešný dojem roztomilosti a bezpečí, takže pak takováto scéna působí jako pěst na oko či rudý hadr na býka. Navíc, hráči do dnes žijí ve světě fantazie a snů, takže pro ně je to scéna skutečné vraždy. Ale ti dva manželé asi do her moc nejsou - pro ně je to způsob úniku pomocí neživého objektu. Jak říkám - surrealistický realismus. Co by člověk dělal v noční můře, kdyby si mohl dělat co chtěl?

Nicméně, to PEGI skutečně o ničem nevypovídá. O tom nerozhodují autoři ani společnosti, dělá se to podle tabulek. Něco jako - Je tam krev? Sex? Atd. Nic takového v It Takes Two není. PEGI moc nemyslí na případnou psychickou újmu.
@Bursoft (08.04.2021 12:21): no, propíralo se tady, že scéna se sloníkem je něco, co dnešní děti nerozdýchají, tak jsem jen poukázal na to, že my jako děti jsme ve hrách viděli mnohem horší scénky :)
@pajmič (08.04.2021 11:23): Přijde mi že příběh tady není to hlavní, ani to vedlejší. O čem má hra bejt sme věděli dávno před vydáním a asi nikdo z nás nečekal žádný šílený nečekaný zvraty, prostě je to o tom, že se rodiče rozvádí a otravná oživlá knížka se je snaží dát dohromady, protože si to malá holčička přeje. Tečka. Nic víc jsem nečekal a přesně, nic víc tam taky není. Není to příběhová hra, je to plošinovka.

A sorry, ale byli tu lidi, co si chválili příběh RE:4, oproti kterýmu je It Takes Two s příběhem pomale na oscara :D
@S4TW (08.04.2021 11:36): Nikdo tu moralista není prosím tebe :) Jen se bavíme o tom, že pro děcka je to potenciálně těžká hra skrz hádanky a platforming. Doom apod. může hrát i opice, páč jedním tlačítkem chodíš a druhým střílíš :D
Ježiš, scéna se slonem je... no... mě taky přišla tak nějak nepatřičná a možná zbytečně přes čáru, ale zároveň mi to přišlo bizárně vtipný a zajímavý... nicméně hrát si tady zase na nějakého moralistu, jak to není vhodně pro děti a blablabla... to jste tu faktu v 6-7 letech nikdo nehrál hry jako Doom, Quake, Wolf 3d? Proboha...
@Bursoft (08.04.2021 11:10): Myslím, že děti podceňuješ. Lidí, kteří tady dohráli třeba první Tomb Raider v méně jak 10 letech tu určitě bude dost. :D A s tím coopem bych to taky neviděl na škodu. Dnes je docela běžné, že se děckám koupím jedna konzole a coop hry jsou vítané. Za mě to bylo "Ty chodíš, já střílím" :D
@Fritol (08.04.2021 11:05): Možná cílí, ale fakt si nemyslím, že i hratelnostně by to měla být hra pro děti. Když si odmyslím, že to téma rozvodu je tam na začátku dost explicitně probíráno, tudíž dítě, který rozumí mluvenýmu slovu, popř. umí číst (titulky) pochopí, o co tam jde, tak furt je to vynucená coop hra a co jsem koukal na tu hodinu hraní na Vortexu, tak některý puzzly nejsou úplně jednoduchý na pochopení. Jedna věc je plošinovka typu Crash, kde pokus omyl nějak přeskáčeš platformy, ale něco jiného jsou logické hádanky. Asi jde o stáří, ale tipuju, že do 10 let je to nehratelný pro děti.

Ale tak co já vím, děti nemám, třeba jsou chytřejší než si myslím :D
@M.a.t.t. (08.04.2021 10:59): Ve třech letech určitě ne, na ten věk přímo jsem ani nereagoval. Jen jsem tím chtěl říct, že jako děcko jsem byl rád, že hraju a nevadilo mi něco 50x opakovat. Dnes mám chuť hru smazat když přijdu o 5 minut progressu. :D

@Bursoft (08.04.2021 10:58): Téma rozvodu rodičů určitě není pro děti, nicméně myslím, že EA jakožto AAA vydavatel se hrou rozhodně cílí i na děti. Ten příběhový přesah tam je pro dospělé, ale hratelnost si určitě užijí i děti. Podobné kompromisy se v zábavním průmyslu dějí docela často. Viz třeba filmy od studia Ghibli. Na první pohled pohádky pro děti, které však mají co nabídnout i dospělým. A u her se podobné případy najdou též.
@Fritol (08.04.2021 10:44): Tak jasně, že děti mají víc trpělivosti a práh bolesti podstatně níž. Taky mám dojem, že jsem Crashe dřív dával s mnohem větším klidem, hrával jsem ho 12 hodin denně, když jsem býval nemocnej :D

Ale těžko můžeš říct o hře, kde je hlavním tématem rozvod rodičů, že je pro děti :D
@Bursoft (08.04.2021 09:50): Ale těžké hry jsou pro děti. :D Nebo minimálně já měl v dětství mnohem víc trpělivosti. Hry jako Contra nebo Rayman bych dnes už nedal a do remaku Crashe se mi taky moc nechce z tohoto důvodu. :D Přitom v dětství to nebyl problém.
@pajmič (08.04.2021 03:08): To je jak kdybys řekl, že Crash Bandicoot je pro děti, páč tam pobíháš s maňasem v kresleným světě, přitom je obtížností teror pro dospěláky. A to se vsadím, že tam PEGI bude nižší.
@pajmič (08.04.2021 03:08): PEGI je sice PEGI, ale mně ta hra třeba nepřijde úplně lehká. Ale hlavně si myslím, že téma hry pro děti právě úplně není, aby ta hra mohla fungovat "plnohodnotně". Ale nevím, tak to zkrátka vidím já.
@Cathan (08.04.2021 02:39): Dospělí lidé s méntální poruchou by se tak zachovali, ano. :D Prostě v kontextu té scény a celého story jsou to rodiče hnoji a špatný, nesympatický lidský bytosti. Nehledě na to, že se obecně dost často chovaji a mluví jak dementi. Story je v tomle ohledu naprostý propadák. Brothers měl v tomto tu výhodu, že něměl scénář od Pepíka :D


@Brasikona (08.04.2021 02:35): "It Takes Two is rated PEGI 12 for moderate violence and use of
bad language. Violence is non-realistic, and no blood or injuries are
shown. While some enemies can be blown up, they merely disappear in the
explosion without any gory details. When the players’ characters are
hit, they fall over, and stars appear before they get up again."

Nehledě na obtížnost hry, která je jak pro 3 leté nebo pro opice s jednou rukou. :D

Ta scéna je hloupá, nevkusná a co je nejhorší, tak přišla relativně pozdě v příběhu tedy v době, kdy se domníváš, že ti dva mongoloidi se trochu morálně vyvinou, leč opak je pravdou.
@pajmič (08.04.2021 02:29): Právě si popsal každý druhý rozvádějící pár s dítětem. Realismu ve hrách je v módě mno :D

EDIT: Ale zkouknul jsem tu scénku se slonem a fakt síla. Tohle rozhodně není určené pro děti, ale je to pořádná dávka surrealistického realismu. I like it. Podle mě je to sakra reálné vykreslení situace, co by dospělí v této situaci dělali. Tohle není Toy Story.
Duo protagonistů - arogantní, sobecký párek nesympatických čůráků, co se měli nechat rozvést a nechat se deportovat do Gulagu - nemluvim jen o scéně se sloníkem, která je ve hře, jenž je určená dětem naprosto přes čáru - Pepik Farézův je prostě dement.
"Wait, my ear, ahhh"... :) no, přišel jsem si v tu chvíli jako největší padouch ever ve hrách, kam se hrabe CoD MW2 se svým letištěm :D
@IceCreamYouScream (05.04.2021 17:36): Tak to gratulácia, za "manželku", ja to hrám s kamarátom, s ktorým som online nahral 100-vky hodín hier (CS:GO, Magic-2014-Divinity OD + XYZ plošinoviek) a pritom sme sa paradoxne nikdy v živote nestretli a napriek tomu nemám problém povedať, že je môj kamarát, ale táto hra je naozaj prehliadka ľudskej kreativity, choďte do toho všetci a každý, nie je o čom polemizovať.

Toto je naozaj MUST PLAY, hoci ide o hru z roku 2021, ktorá popiera všetky názory nové=shit, nie toto je vymakaná hra, neskutočne dizajnérsky kreatívna (a to hovorím ako človek, ktorý zalomil 2 rozprávkové knižky).
@mazar1234 (04.04.2021 23:06): My už máme s přítelkyní téměr dohráno a chci sem rozhodně hodit komentář, už jen proto, že tu nic není a je to škoda. Skvěle se bavíme, tahle hra je fakt pecka. Jsem rád že sem překonal svůj vnitřní blok dát peníze za titul co vydává Evil Association, ale stálo to za to.
Tak já tu nabízel sparring partnera na PSku. Kdyby to chtěl někdo projet a ideálně má čas spíš v týdnu večer, než o víkendech, tak se můžeme domluvit ;)
Já musím už jen z pár videí ocenit sound design, zní to parádně. Bohužel, nemám jak nebo s kým zahrát, heh.
@mazar1234 (04.04.2021 23:06): koketujem s myslienkou, ze si to zahram. Vyzera to velmi fajn a moze to byt sranda :) tiez som prekvapena,ze sa to tu velmi nerozobera. Je skoda ale,ze tato hra nie je na switch, tam by to bolo perfektne.
Smutné aký malý ohlas má táto hra na DH, pritom je to dizajnovo veľmi kreatívna hra (aj keď občas vykráda legendárne filmy ako Indiana Jones 2 a podobne) no skutočne nápaditá a zaujímavá, hoci klasická slabina hier = Bossfight, aj keď aj to je otázne, aj v Dark Souls sa trebalo učiť.

Ale na Coop - Výborné, stačí aby si to kúpil jeden a pozvaný Friend si len stiahne 40GB "friend-coop-login" verziu a hráte spolu.
dnes mi přijde krabka a hned to se ženou prubnu :) takových her by mělo být víc! A Way Out jsme si užili, tohle vypadá ještě lépe...
Vypadá to suprově.. Jak funguje ten friends pass? Dá se koupit hra jednou a někdo se může zadarmo připojit? Nebo to je čistě pro coop? Kdyby nějakej PSkář neměl parťáka, možná bysme se mohli domluvit a dát spolu, protože z té Vortex ochutnávky mě to hodně namlsalo :D
Nevíte někdo, jestli to má podporu ultrawide monitorů? Nemůžu to nikde najít...
To vypadá fakt kreativně a...skvěle.

"and instead of having collectibles and other shiny shit..." :)