Ionball 2: Ionstorm

06.07.2014

Ionball 2: Ionstorm představuje kombinaci klasických her jako Ping pong, Space Invader a Arkanoid ve 3D kabátku. Ke hře využíváte posuvné plošiny a kulatý projektil, s nimiž ničíte nepřátele napříč šedesátkou levelů. Dojde i na tři souboje s bossy. Během jednotlivých misí také můžete využít jedno ze 13 vylepšení, například v podobě minigunu.

Ionball 2: Ionstorm ukazuje, kam až se hry ve stylu Arkanoidu mohou dostat. Kromě lepší grafiky, která je v dnešní době spíše samozřejmost, přináší Ionball 2 i několik zajímavých prvků.

V první řadě nepřátelé. Na rozdíl od kostek v Arkanoidu jen nestojí na místě, ale různě se posouvají, případně se vznesou vzhůru a dočasně je není možné zasáhnout. Dále mě zaujal tzv. „Super-Ray“, který každých několik vteřin náhodně sestřelí jednu z nepřátelských lodí. Jedná se o dobrý prvek, který zamezí situacím, kdy se několik minut snažíte sestřelit ty poslední dvě kostičky. Třetí a poslední prvek, který stojí za zmínku, je možnost nakupování doplňků, které vám boje usnadní. Příkladem může být Rail gun, kterým můžete jednou sestřelit několik nepřátel nebo širší plošina pro snadnější odrážení míčku. K nákupu využíváte xp, které obdržíte během splňování jednotlivých.

V pozdější části hry se navýší i obtížnost tím, že na vás nepřátelé začnou aktivně útočit a vy musíte tedy nejen odrážet kuličku, ale ještě uhýbat před nepřátelskými projektily.

Mínusem je snad jen nemožnost nastavit citlivost myši přímo ve hře. Z počátku mi přišla plošinka až příliš citlivá na pohyb. To je však spíše jen drobnost.

Pro: Super-ray, hratelnost, kreativní úrovně.

Proti: Nemožnost nastavit citlivost myši během hry.