Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Indiana Jones: Raiders of the Lost Ark

Žánr:
adventura > 2D adventura *
Forma:
freeware
Rozsah:
samostatná hra
Multiplayer:
ne
Datum vydání:
Hra byla zrušena
PC
Vývojáři:
LucasFan Games
Píše se rok 1936. Profesor archeologie Indiana Jones je vyslán americkou vládou, aby našel ztracenou Archu úmluvy. Jde o bájný artefakt s obrovskou mocí a archa každého, kdo ji vlastní, učiní nepřemožitelným. Po záhadné arše však nepátrají jen Američané, ale na stopě jí jsou už i nacisté a k nechtěnému střetu brzy dojde...

2D adventura inspirující se klasikami žánru od LucasArts, jejíž předlohou se stal první díl ze série kinohitů s Indy Jonesem v hlavní roli. Vývoj hry začal v roce 2005 a předcházel mu průzkum vývojářů mezi fanoušky, kteří měli hlasovat o tématu další adventury LucasFan Games. Výběr zahrnoval remake Labyrinth od již výše zmíněných vývojářů, další díl Zak McKrackena a Indyho dobrodružství, které se stalo jasným vítězem. Práce na hře byly ukončeny koncem roku 2005 a traduje se, že důvodem byly možné právní kroky vůči LucasFan Games z důvodu porušení autorských práv.


Diskuze ke hře

Doposud o hře nikdo nediskutoval.