ibb & obb

06.08.2013
26.05.2014
05.03.2020

ibb & obb je kooperativní logická plošinovka pro dva hráče. Tenká čára odděluje dva světy s rozdílnou gravitací, mezi kterými mohou postavy přeskakovat a vzájemnou spoluprací, eliminací nepřátel a logickými úkony se snaží dostat na konec úrovně.

Hra obsahuje 15 úrovní a 8 skrytých světů, každý s vlastní jedinečnou hudbou. Podporován je nejen lokální, ale i online multiplayer. Hru doplňuje soundtrack holandského muzikanta Reimera Eisinga známého jako Kettel.

Kouzelná malá logická plošinovka pro společné hraní. Ideální, když sedíte na pohovce s členem rodiny nebo kamarádem. Ale pozor, hra není pro úplné začátečníky. Začíná jednoduše, ale pozdější úrovně se stanou náročnějšími jak z pozice hádanek tak z pozice skákacích sekcí. Ve hře je pár míst, které vyžadují na pixel perfektní provedení (s vašimi velice na pixel neperfektními vstupními ovladači) a mohou být celkem frustrující. Tyto oblasti mi připomněly Super Meat Boy.

Celkové hodnocení: Výborná

(Komentář byl původně zveřejněn v roce 2015 v angličtině na Steamu).