Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

How

03.11.2008
26
11 hodnocení Platformy
Žánr

Forma
freeware
Rozsah
samostatná hra
Multiplayer
ne

Tato hra by se dala zaškatulkovat do tzv. "uměleckých her". Ono totiž ve hře o nic moc nejde, je to na pár minut, ale zase se pyšní působivým vizuálním zpracováním.

Cílem hry je s krásně rozpohybovanou anime dívkou sebrat míč, odnést jej ke studni a pustit dolů. Samozřejmě to není tak jednoduché, jak to vypadá, jelikož dívka míč neunese moc dlouho a když se unaví, tak si lehne a na chvíli si zdřímne. Jakmile se probudí, hra pokračuje stále stejně. Tak tedy na toto všechno máte pět minut, během kterých musíte získat co nejvyšší skóre.


Poslední diskuzní příspěvek

Bože, hledání mi nikdy nešlo. A to jsem na týhle stránky narazil. Dík.

EDIT: No ty vole, to je hra! Bohužel jsem to nedohrál, bylo to moc těžký.

Which od stejnýho autora je ale docela jinej kalibr. Pohled z první osoby, velmi zajímavá atmosféra, kompletní ozvučení, hádanka...to doporučit můžu.

Nejlépe hodnocené komentáře

  • PC 20
Pět minut sbírat červené míče a házet je do studny? To je trochu chabá náplň hry. Jasně, z míčů se dá také vysát vzduch a po několika takovýchto pokusech hlavní postava zemře, ale ani to hratelnost moc neoživí.

Nedivím se té dívce, že si občas zdřímne, protože ta nuda, kterou jsem při hraní zažíval já se ani omylem nemůže rovnat té, kterou zažívá ona. Which je jedna z nejlepších freeware her, kterou jsem hrál, ale How zase patří k těm nejhorším. Na Filipínách mají asi zvláštní mentalitu.

Pro: vysávání míčů

Proti: pět minut nudy, stereotypní činnost, nulové možnosti

+15
  • PC 30
Přiznám se, že ač je pro mne vždy na prvním místě hratelnost, hodnotil jsem tuto hříčku čistě jen za vizuální zpracování, poněvadž je to vážně pěkné:) Okolí ani tak ne, ale dívka je zpracována do nejmenších detailů, je krásně rozpohybovaná a obrázek který vidíte u hry, jsem měl asi tři dny jako tapetu na mobilu.

Jenže to je tak vše co hra nabízí, házet balóny do studny mi jako veliká zábava nepříjde a o nic jiného v How fakt nejde. Vlastně jo, dívenka sebou občas doslova švihne o zem a dá si šlofíka. Samozřejmě ji nelze probudit, takže na ni musíte čučet, dokud se uráčí vstát.

Hra působí takovým snovým dojmem a není se čemu divit, protože dívka ve hře užívá omamné látky. Jo fakt, normální narkomanka:) Ono totiž balónek nemusíte jen nést, ale dá se i vdechnout, byť to ve hře vypadá jako by ho snědla. Důsledkem vdechování rajských plynů, či co to je v těch balónech, dívka tmavne a tmavne, až překvapivě...


...usne.


Na internetu jsem se dočetl, že autor do hry zakomponoval jakési vtípky, nebo skryté věci, na které se dá narazit. Jo, to je fajn, ale kde u vousů pákistánského prodavače cukru jsou?! Hrál jsem hru několikrát, ale nikdy jsem na nic nenarazil. Teda když nepočítám studnu, balóny a chrnění. Nevěřím tomu.

Matně si také vzpomínám, že u How chybí hudba i jakékoli další ozvučení. Je to celkem škoda, poněvadž kdyby to obsahovalo aspoň nějakou poslouchatelnou smyčku, která by se hodila ke snové atmosféře, mohlo být hodnocení o stupínek vyšší.

Takže: How je nehra, na kterou se krásně dívá, ale i ten nejotrlejší hráč freewareovek se na ni nevydrží dívat víc než pár minut. Ale prohlédnout si krásně udělanou dívku mohu doporučit.

Pro: Snová atmosféra, nádherná animace dívky.

Proti: Není to moc hra, bere z toho spaní a chybí hudba i zvuky.

+12