Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Diskuze

Je to rozhodně k vzteku když jsou kvůli tomu neobjektivní recenze. Já to fakt chápu, ale prostě se to nedělá, pokud to přímo nezasahuje do hry.
@SilentWolf (10.02.2023 11:05): Když jsem začal číst tvůj příspěvek, hned jsem si říkal, že zrovna já jsem hodně Soulsy nepolíben a na PS5 mám zdarma Bloodborne. Třeba k tomu mám teď asi nejblíž, ačkoliv vím, že je to souls hra, která mi žánrem blízká není vůbec, ale chválená je. Takže přemýšlím, že bych ji zkusil a mohl bych mít podobný feeling.

Hodně málo jsem toho viděl i z nových Assassinů, zasekl jsem se někde u Assassin's Creed: Syndicate. Ale chápu, jak jsi to myslel.
@MarkJude (10.02.2023 10:40): Zase jaké jiné info bys v této diskuzi chtěl teď najít? Vydržet bez spoilerů a trailerů a pak jít po vydání do diskuze ke hře je trochu neuvážené. :D

Já si ale už dlouho pohrávám s myšlenkou, jak skvělé by bylo jít do nějaké hry naprosto naslepo. Nevidět z ní ani obrázek, neznat žánr, jen vědět z nějakého doporučení, že je dobrá. Jak bych takovou hru asi vnímal. Třeba prostě vědět, že From Soft dělá něco trochu jiného než Soulsy, a to by bylo jediné info. Ale co by pro to člověk musel udělat, to si ani představit nedokážu. :D
Musím se trochu zastat Starletky, protože chápu, že když si člověk chce něco vychutnat úplně tabula rasa, tak je pak pro něj sebemenší info spoiler. Takhle mě kdysi naštvalo info o tom, že první kapitola Mafia II "není úplně tak Mafia" a vzhledem k tomu, že člověk věděl, že Vito v příběhu byl voják, tak jsem si to nějak dokázal pospojovat a v tu chvíli úplně natvrdo vypnul počítač, musel tu zlost rozdejchávat a čekat než pošťák doručí balíček s hrou. A bohužel jsem se nespletl a hra fakt začínala ve válce na Sicílii.  

Jak už tu ale někdo zmiňoval, proti tomuhle je fakt nejlepší vůbec nezapínat sociální sítě...
@Starletka (09.02.2023 21:25): Nebyl to ten rozhovor překladatele, který po dotazu, zda ho něco v tom díle překvapilo, uplně nonšalantně vyblekotl ten zásadní spoiler? Jako to se mi zarylo tak do hlavy a doteď to považuji za opravdu velkou podpásovku, zvlášť jak říkáš, ještě ani nebyla kniha vydaná v česku...

A teď jsem si vzpomněl na článek, ve kterém psali, že učitelka v Anglii poslední den školy zakončila přednesem posledního odstavce poslední knížky a děcka to ještě nečetli, tak si zacpávali prý uši, a vůbec z toho dostali úplný záchvat a jí to asi vůbec nepřišlo blbý...teda tak nějak to bylo.

Chtěl jsem si prohlídnout všechny koleje, než si vyberu s jakou zahájím hru. Jak jsem se na druhý pokus dostal do Nebelvíru, tak mě pohltila taková dávka nostalgie, že si prostě nedokážu představit hrát za jinou kolej.
@Cathan (09.02.2023 22:19): Co jakej pokus? Vsak v druhe kapitole. Pomoci zrcadla se napojis na Voldemorta a potom se dostanes do toho detskeho domova, kde vyrustal. Tam pak najdes jednu z tech feralnich run k odemceni dveri do jeskyne s Goblinama.
@Starletka (09.02.2023 21:25): Nezlob se, ale všechno co napsal bylo buď v trailerech nebo v první půl hodině hraní, aniž by padlo slovo o příběhu atd. Jak psal Silentwolf, každej má spoiler nastavený trochu jinak. Pokud ti vadí, že někdo napíše, jak funguje přehazování kouzel nebo že jsou ve světě HP kulisy z HP, tak radši fakt nic nečti.
@SilentWolf (09.02.2023 21:03): Mě právě přijde, že se tady jinak ostatní chovají až překvapivě ohleduplně, ale to se asi zítra změní. Nevím, asi jsem divná, ale prostě mi dávat spoiler do spoilerů přijde jako slušnost.

Úplně jsem si teď ale vzpomněla, jak psali před vydáním šesté knížky v novinách, že v ní umře Brumbál. Natvrdo. To jsem tehdy myslela, že budu vraždit.
@Starletka (09.02.2023 20:43): Asi bych poradil tu nechodit. Ono lidi tu asi budou chtít sdílet zážitky a každý má tu míru spoilerů někde jinde.

Já si moc nedokážu představit nevidět jediný trailer na tu hru - kde vše co píšeš jako spoilery, ukázané bylo.
@kristmeister (09.02.2023 20:22): Tak že tam jsou (předpokládám) hlavní záporaci goblini třeba úplně všichni vědět nemusí. Plus takové výkřiky do tmy jako komnata nejvyšší potřeby - taky takový drobný spoil v tom smyslu, že teď třeba vím, že se tam podívám a už z toho nebudu mít takový požitek, jako kdybych ji objevila sama. Explorace sama o sobě je skvělá součást hry a je fajn ji ostatním nekazit, tak bych to ráda zarazila už v počátku. Kór když vezmeme v potaz, že to vlastně vůbec ještě ani oficiálně nevyšlo. Snad není tak těžké dát něco do spoileru.
@HELLER (08.02.2023 11:35): Je pravda, že nemám nejsilnější sestavu, ale ten jejich benchmark mi to nastavil na medium všechno a to mě značně překvapilo, tím spíše, že i když streamuji, tak grafika ani procesor se nedostali vytížením nad 35%, řekl jsem si, že to zkusím posunout, ale cokoliv nad high znemanalo nesmyslné propady vesměs, když hra načítá nové oblasti, čím hustší tím častější. Ono na medium je to v pohodě koukatelný, tak jsem to tak v zájmu plynulosti nechal, ale rozhodně to stran optimalizace ještě drobné úpravy snese. Ale celkově hratelnost je poznamenaná bugy minimálně, což je na dnešní dobu skoro zázrak. Blbá optimalizace je takový evergreen.
Ten slot jen na čtyři kouzla mě začíná pěkně srát a ono v zápalu boje proti dvoum trollům a 10 goblinům je pěkně iritující ty sloty přepínat. Já bych klidně prstama dosáhl i na pětku a šestku.
@Cathan (09.02.2023 14:04): :D

Mne teda príde cute si predstavovať, že to lietanie na metle by malo byť trápne v hre o čarodejníkoch, kde je metla jeden z trademarkov. Z mojich skúseností je viac trápne alebo cringe pre "okoloidúcich" nehráčov, keď sa nejaké postavy, či už kladné alebo záporné, tvária extrémne drsne.
@Gordon (09.02.2023 13:07): Jakože jestli by mi bylo trapné lítat na koštěti ve hře založené na knize kde hlavní postava má talent létat na koštěti a dokonce navštívila mistroství světa v létání na koštěti?
Nech mě přemýšlet...
Mimochodem, kdyby mě někdo z rodiny viděl, jak v té hře lítám na koštěti, tak bych se regulérně styděl. Jsem jediný, komu to přijde trapné? Snad to nebudou hráči nutit a nechaj hráče si vybrat hypogryfa.
@Gordon (09.02.2023 12:32): Tak tak. Já teda za sebe opravdu nečekám, že to bude úplně nejlepší hra, jakou jsem kdy v životě hrála. Spíš jen takový větší fanservice, kdy bude mít člověk možnost se podívat na známá místa, a cokoliv navíc je bonus. Jak South Park.
Zrovna mi přišel mail o odeslání objednávky a já si jen suše pomyslel "jo on už je vlastně zítra pátek". Pořád nevím, proč jsem si to vlastně objednal.

Dle mé (již léta ověřené rovnice) "míry hajpu" a výsledného "zklamání/překvapení" tu máme hru roku. Nemáte zač.
Mám za sebou 6 hodin hraní a jsem hodně spokojen i s těma občasnýma technickýma problémama. A těším se na další den hraní po práci :D se mi už delší dobu nestalo.
Zapovězený les má luxusní atmosféru v noci, lítání je bomba a komnata nejvyšší potřeby je pěkně udělaná.