Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Helldorado: Conspiracy

Desperados 2: Conspiracy

30.11.2007
84
12 hodnocení Platformy
Žánr

Forma
placená hra
Rozsah
samostatná hra
Multiplayer
ne

Původně mělo být Helldorado stand-alone datadiskem mixu taktického RTS a 3rd person akce Desperados 2, jenže ještě před vydáním vývojáři tuto možnost přehodnotili a Helldorado je nakonec plnohodnotná nová hra. Příběh hry ovšem přímo navazuje na konec Desperados 2, ve kterém lovec odměn John Cooper zničil se svou partou železniční impérium krutého magnáta Lestera Lloyda Goodmana. Vdova po zesnulém Goodmanovi se chce Cooperovi samozřejmě pomstít, unese člena party Doca McCoye a Coopera vydírá. Ten neváhá a i když musí nutně porušit zákon, pracuje pro vdovu, aby zachránil přítele.

Kampaň se skládá ze čtyř kapitol, odehrávajících se v Relais Station, Santa Fe, Black Watter a v New Orleans. Jednotlivé mise spočívají v opatrné likvidaci, neutralizaci a obcházení nepřátel ve stylu Commandos. Nechybí možnost přepnout se do 3rd person perspektivy a vyřešit situace trochu jinak než v RTS módu. Šestičlenná parta je stejná jako v Desperados 2. John Cooper je typickým pistolníkem, dokonale ovládajícím svůj revolver a nůž, Doc McCoy dovede odpravit nepřátele na dálku svou odstřelovačkou a také umí léčit spolubojovníky, Sam Williams se spoléhá na svou pušku a umí výborně zacházet s dynamitem, Kate O'Hara dokáže nalákat nepřátele na své ženské půvaby, Pablo Sanchez je silák s oblibou v těžkých zbraních, který se dokonale hodí na akčnější vyřešení situací a posledním členem party je Hawkeye, vybavený tomahawkem a lukem.

Oproti Desperados 2 disponuje Helldorado několika novými funkcemi a vylepšeními. Největší novinkou jsou tzv. kombo akce, k jejichž uskutečnění je vždy třeba spolupráce dvou členů party. Sanchez například může předstírat, že má Hawkeye jako vězně, Sam dovede na šípy Hawkeye připevnit dynamit, John se s Kate můžou líbat, čímž se jim doplní zdraví apod. Vylepšen byl i quick action mód, ve kterém se dopředu plánuje činnost členů party. Po naplánování stačí pouze stisknout jedno tlačítko a už se jen dívat, jak parta plní zadané příkazy v novém movie módu, který sleduje naplánovanou akci dynamickým pohledem filmové kamery.


Diskuze ke hře

Doposud o hře nikdo nediskutoval.


Nejlépe hodnocené komentáře

  • PC 90
Vydatný nášup k Desperados 2, který nemám problém vnímat jako samostatnou hru, tak vydatná tato porce je. Příběh pokračuje tam, kde D2 končí, tedy únosem Doca. Kdo si přeje zůstat v obraze, nechť si projde i tutorial, pokud vám jde jen o další mise, směle do toho bez dalšího zdržování. V tutorialu jsou předvedeny i novinky ve formě kombo akcí, které jsem sice moc nevyužil, ale přesto jde o jasný posun nahoru. Ku prospěchu věci je i mírná změna herní nabídky do kulatého profilu. Jinak na výborné úrovni zůstávají hratelnost i ovládání, které spolehlivě odvrací frustraci i v těžších kolech (především v těch, ve kterých nemůžete kosit nepřátele hlava nehlava, a musíte jen omračovat), kterých je překvapivě hodně, ale na druhou stranu právě tyto kola herní čas jen pozitivně prodlužují a nutí hráče trochu uvažovat a kombinovat. Přepínání z izometrického pohledu do pohledu třetí osoby jsem i zde shledal jako velmi vítané a maximálně funkční a i nadále jej považuji za jeden z nejlepších přínosů této strategie. Chvalozpěvy zaslouží si i hudební doprovod, který svou náladou hezky reaguje na změny prostředí v samotné hře.

Pro: hratelnost, ovládání, přepínání do pohledu třetí osoby, hudební doprovod

Proti: než jsem si zvykl, přišlo mi, že je tu o chlup horší grafika

+24
  • PC 90
Mám hry od těchto tvůrců rád. Dohrál jsem všecko co šlo. Robina Hooda, Desperados i Chicago 1930. Když mi přítelkyně koupila Helldorado, nemohl jsem se více natěšit. Tyhle rádoby kopie Commandos mě nikdy nepřestanou bavit. Možná škoda, že na tuhle hru nevznikla čeština (myslím tím titulky, dabing v žádném případě). Né že bych si to nedokázal anglicky přeložit, ale jsem na to jednoduše línej. Radši videa překlikám a hnedka hraju. Ve výsledku jsem ale pochopil relativně jednoduchý příběh, ale složitý postup do cíle, který mě zabavil na tak třicet hodin hraní. A jsem za to rád, tyto typy her jsou věrné v každém případě a nikdy nepřestanou nudit. Dycky si řikám: "Kurva, dyť to je nemožný...ale kuloví nemožný, všecko jde..." A dvě hodiny se morduju s jedním posunem. Klasika.

Pro: radost, že se mí oblíbení hrdinové opět vrátili, 3D pohled

Proti: občasné výpadky her do Windowsů

+8