@Comodore (komentář): Klient a tedy i UI je od začátku úplně stejné, jen se přidávají karty. HS je co se týká pochopení snad nejjednodušší karetka. Ano, je tam po těch deseti letech už hromada karet, ale stěžovat, si, že je to nepřehledné, je dost mimo.
Tak jsem dal dnes poprvé legend rank. Sry za spam, někde jsem se pochlubit musel... :D
@Karasman (26.12.2018 17:39): Po tom ako vyšiel Rastakhan’s Rumble tak už niesom taký aktívny a zorientovaný v tom čo je práve v kurze ale pokiaľ potrebuješ občas spraviť nejaký quest a budem mať čas tak nieje problém.
RemixSvK#2988
Borci, na DH je HS téměř nulově zastoupen a těch pár lidí, co ve friend listu mám, se v HS neobjevilo už ani nepamatuju. Nemáte někdo nějakého HS pozitivního hráče, který to hraje fakt často? Potřebuju občas na někom splnit spectator quest a nechci, aby mi tam visel několik týdnů...
Pro ty, kteří se nelogují každý den - pokud se lognete dnes, dostanete zlatý balíček zdarma!
Já mám opět tento quest ... a věčně nikdo nehraje ... Karasi pokud se dneska sejdeme na battlenetu tak do HS a dáme :) tipuju někdy kolem 15:30 k tomu možná sednu.
Jestli tady má někdo zájem o 80g odměnu za quest, tak si mě může přidat do přátel :)
Lario#2908
lol :)
no já na tebe včera čekal na 80g quest a ty nikde, tak jsem hrál s jiným :D
Já si smažim Dragon Priesta se Spiteful Summonerem.
Chameleos jako špion soupeřových karet se mi taky osvědčil. :)
Já měl z dailyn 3500 goldů .. utratil jsem to vše za balíčky a padl mi za tu celou dobu jen Baku .. takže se snažím něco složit, ale je to děs, jak to teď ždímá dust/goldy/prachy :D
Jediné, co se mi podařilo složit, byl Druid a paladin.
Tak som sa trošku viac vrátil do HSka, asi bolo treba, aby vyšli dve nové edície a odrotovali nejaké karty a úplne sa tak zmenila väčšina deckov. Určite to osviežilo hru. Na druhej strane v token druidovi som len vymenil asi 6 kariet a hrám v podstate ten istý deck. Aj keď uvidím koľko to vydrží, predsalen ten tauntový druid s Hadronoxom vyzerá dosť drsne.

No a vzal som si jeden booster pre radosť. Nebol zlý. :)
@Shadrac (21.04.2018 10:17): To, že sa vydá nejaká karta, ktorá je príliš silná a treba ju nerfnúť alebo vydať nejaké "antikarty" je normálne pri každej rastúcej kartovej hre. Jednoducho neustrážia jej silu a synergiu. Shudderwock sa porážať dá, ako aj píše Drekt. Je len možné, že tým, že si hru dlho nehral a neodhadol si správnu taktiku. Napr. keď som začínal, tak som najprv odomkol v móde proti počítaču všetky basic karty všetkých class - to tiež človeka naučí určité postupy a taktiky.
Pay to win beriem ako niečo, že kto zaplatí vyhrá, stále si však myslím, že skill hrá veľkú úlohu a xkrát sa mi stalo, že som porazil oponenta lacnejším balíčkom bez miliardy legendárnych kariet.
Uznávam, že hru zťažuje aj to, že sa hrá vo svete kompetetívne. Druhý faktor je ale, že hru hrá naozaj obrovské množstvo ľudí a gaussovka krivka hovorí, že iba určitá malá časť je v tom dobrá. Práve preto aj upravili spôsob rankovania, všetky ranky sú na 5 hviezdičiek a hráči s podobným rankom sa stretávajú oveľa častejšie, lebo už nie sú také veľké posuny na začiatku mesiaca na horší rank, ako tomu bývalo.
To, že je možnosť nakupovať karty je bohužiaľ ten herný systém. No na druhej strane v samotnom komentári si si odpovedal na otázku, že čo spraví začiatočník - bude hrať aggro, či huntera, alebo zoo warlocka, prípadne veľmi lacný je aj agro/token druid. Je jasné, že control si len tak lacno väčšinou nepostaví. Ale to už je podobné, ako v hrách, kde si postupne odomykáš obsah.
Ja som tú kolekciu ale nemal od začiatku, takisto keď vychádza nová sada, neinvestujem peniaze do toho, aby som nakúpil boostre. Jasné, nemám to také ťažké ako nováčik, no na druhej strane, bolo by logické, keby bol nováčik na tom rovnako, ako je na tom človek, ktorý to hráva roky?
Ja som takto inak prednedávnom v novembre skákal do taktiež rozbehnutého a štýlovo podobného The Elder Scrolls: Legends a prežil som to bez ujmy na zdraví a taktiež som neplatil reálne peniaze a karty som zbieral a craftil postupne. Je to o tom, že to chce jednoducho tréning a effort, tak ako to býva v takmer každej multiplayerovej hre.
Každopádne na taktiky a kombinácie a karty, sú obe spomínané hry oveľa, oveľa ľahšie a primitívnejšie (hlavne HS) než napr. Magic: the Gathering.
@Shadrac (21.04.2018 10:17): Nejlepší Shudderwock deck má jen 45 % winrate (Pro porovnání nejlepší agrro decky mají 60 % winrate), tudíž je to jen fun deck, ale žádná meta, ani OP jak si myslíš :D

HS je spíš Play to win, ano kupovat balíčky novým hráčům určitě pomůže, ale zkušenější hráči stejně dokáží vytvořit balíčky, kterými je porazí i bez jakékoli investice :D
@Shadrac (21.04.2018 10:17): Taky jsem toho názoru, že pokud HS nehraješ už roky, je velmi těžké se do toho jako F2P hráč dostat a kvůli tomu jsem nakonec hrát přestal (hrál jsem s přestávkami od bety, skončil jsem u Old Gods expanse). Teď se karetně vyžívám v Slay the Spire, karetní hra bez jakékoliv frustrace z multiplayeru je geniální vynález :)
@Tulareanus (21.04.2018 00:22): Tak třeba populární karta Shudderwock, který spustí battlecry 2x se dá kombinovat s nějakým dmgem. Člověk pak čučí přibližně 15 minut na obrazovku, než ho shaman neutluče. A ten balíček je dost populární. Narazil jsem na spoustu shamanů, co shudderwocka hrají. Blizz ale slíbil, že se tomu budou věnovat (ne nutně nerfnout, ale věnovat). takže to může být za týden/měsíc jinak. Každopádně je to fakt neskutečný pain sledovat, jak tě oponent kutá po 2dmg. Neprošel jsem všechny karty, ale nenašel jsem z casual pohledu, jak se tomu bránit. Jelikož jsem do toho ale nevrazil ani 10h, tak je dost možné, že se pletu. Můžeš sice dát concede a vyhnout se tomu 15 minutovému čekání, ale velmi záhy narazíš na dalšího shamana. Nebo jsem měl jen prostě smůlu. Těžko říct.
Co se týče pay to win. Technicky vzato, pokud do toho nasypeš tak obrovskou částku, že dostaneš z balíčků při velké smůle na rng, spoustu duplikátů, tak skrz dust si můžeš vytvořit vlastní OTK balíček. Pokud nezaplatíš, tak samozřejmě můžeš taky, ale nováčka čeká série proher, než se dostane v rozumné míře k nějakému fajn balíčku. Jak je u free to play zvykem. Můžeš se do placeného obsahu samozřejmě dostat bez placení, ale zvláště v HS je to pro nováčky bolestivý proces. Placením se tomu můžeš tomu procesu vyhnout, ale člověk do toho musí nasypat neskutečný množství peněz.
Aréna sice je založená na skillu, ale nový hráč má podle mě férovější šanci postavit se taktice. Oba hráči mají stejné šance. Záleží jen na tom, jestli nováček plně chápe herní mechaniky a dokáže jich využít. Osobně mi přišla aréna jako nejzábavnější.
Hraješ od bety v kuse a nic jsi do toho nedal. Od bety už nějaký ten pátek uběhl, takže máš rozhodně úctyhodnou kolekci. Dokážeš odpovědět na spousty taktik nepřítele. Nováčci tu kolekci nemají. Kdyby to bylo jen o skillu, tak ani nepípnu. Je to o neférovosti. A to mě právě tak triggeruje.
Jak jsem ale napsal v komentu. Hrál jsem jen aktivně betu a do současného stavu hry jsem nenasypal ani 10h. Je dost možné, že se ve spoustě věcech pletu. Měl jsem ale pocit, že by bylo fajn varovat nové hráče, kteří se rozhodnou do HS skočit. Fakt to totiž pro ně nebude pohádka.
@Shadrac (komentář): Tých OTK imho HS tak veľa nemá (hrám od bety v kuse, len počas Kobolds and Catacombs som mal menšiu pauzu) a sú to skôr okrajové veci, pričom veľakrát hráč, ak to chvíľu hral už od začiatku hry vie, že hrá proti kombu a treba aj tak hrať. Mne skôr vždy vadil rapídne narastajúci počet kariet s random efektami, ktoré vedia pokaziť strategicky dobre zahranú hru nejakým náhodným efektom. A čo sa týka nejakého pay to win, to je veľmi diskutabilné - v živote som do HS nedal ani cent, ranky som xkrát dosiahol vysoké (najlepšie rank 1) a stretol som xkrát hráčov s netdeckmi, pričom ja som mal podobnú variáciu, ktorú som si prispôsobil buď metagame alebo mi akurát chýbalo pár kariet, tak som hral next best thing a stále sa mi darilo vyhrávať, lebo to bolo viac o tom skille a ani najlepší balík ti skill nekúpi, hlavne ak ten balík nie je aggro. A vyslovene o skille býva často aréna, kým nepríde do hry priveľa náhodných elementov...
@mazar1234 (05.04.2018 23:25): Takéto haluze zažívam s kamarátmi, keď hrávame magic commander naživo. Raz si týpek spravil za kolo 26 zombíkov a ja som na neho zahral červenú kartu, ktorá hovorí, že hráč dostane toľko dmgu, koľko má príšer a zároveň aj každá z jeho príšer dostane toľko dmgu, mal si vidieť ten kyslý výraz v jeho tvári.
@Tulareanus (05.04.2018 22:25): To vieš, Karma je sviňa a nie featúra :-D

Pripomenul si mi staré časy, keď sme hrávali (s jedným týpkom) Magic 2014 2 vs 2, niekedy tie kombá boli strašne WTF zábavné, najviac sa nám darilo v kombinácii Red+Blue-DLC-Deck (on) + Undead/Zelený Annihilator deck, tam sa dali robiť strašné ochcávky typu counter spell na counter spell counterovaný a následne prenesený na moju kartu a mega bonus.... LOL bol to celkom fun.
Práve som zažil veľmi LOL situáciu v tavern brawl, kde vyvolané bytosti dostanú random abilitu. Oponent zahral injured blademastera, ten dostal poisonous a zabil sa. :D
Ode dneška je za každý daily quest navíc i jeden random balíček z roku havrana. Mělo by to trvat cca 2 týdny, takže si doporučuju každý den tu chvilku na jeden daily najít, tohle je super deal!
@Terien (25.03.2018 23:07): Myslel som samozrejme systém dungeonov a lootu z wowka (niektoré dungeony aj majú niektorých bossov random). Ok ten systém bonusov beriem, netreba však hneď byť sarkastický. :X

Mňa dokázalo HSko roky baviť, len som sa ho prejedol, pretože nemá tú komplexnosť a možnosti Magic: the gathering. Čakám, že čoskoro ma takto omrzí aj Elder Scrolls: Legends. Chcem sa každopádne k HSku trocha vrátiť, keď vyjde tá nová edícia, že či ma to ešte zabaví.
@Tulareanus (25.03.2018 22:35): vážně? hra co se jmenuje Hearthstone: Heroes of Warcraft je inspirovaná World of Warcraft?
Tý jo to by mě nenapadlo.
Díky že tě mám, moje nervy :D, že já sem něco píšu filozofům.

Ty bonusy co získáváš porážením bossů jsou na podobném principu jako poklady na Pandoře (aréně) ve Fearii.
Jo nedostaneš nic zajímavýho jen cardback, ale bavilo mě to. Jinak HS není zajímavá hra, byla by kdyby kdyby tomu nešéfoval šašek jako Ben Brode. A ten místo taktiky miluje RNG efekty. Cokoliv jsem ukraftil mě nerfnuli nebo šoupli do wildu, seru na ně.
Jestli bude něco zas solo tak zkusím. Jinak ne.
@Terien (25.03.2018 20:23): Ten Dungeon run je v prvom rade inšpirovaný wowkom, len je škoda, že za to vlastne nie je žiadna zaujímavá odmena a po tom, ako som si ho zahral 3x, som už nemal motiváciu to hrať. Inak o mesiac bude nový dungeon run spolu s novou sadou Witchwood.

@Lario (25.03.2018 19:33): Hoci presný algoritmus nie je známy, oni sa týmto špecifickým nastavením v Blizzarde netaja. Je to spomenuté aj v linku nižšie, čo som postoval: https://hearthstone.gamepedia.com/Card_pack_statistics#Rarity_distribution
@Tulareanus (25.03.2018 03:27): já tomu moc nevěřím :D podle mě to dávaj podle ID adresy. Ani nevím kolik jsem otevřel packů, jen s jednou modrou. :D
nejlepší mě vždy přišly karty za arénu za 0 win :D asi jako útěcha

Po lech jsem to zapnul a zjistil před pár dny, že je tam docela dobrej solo dungeon run. S těmi kartami mi to připomíná pandoru ve Fearii. Hehe se inspirují navzájem. :)
Už mám splněno, sranda že na Icy veins nejmíň doporučovali brát Cthnun karty a přitom s nima jsem měl nejsnažší výhry v kombinaci s 2x battlecry. :)
@Tulareanus (25.03.2018 03:27): Tak by potom vysvětlovalo všechno. Po roce a půl jsem se vrátit k hearthstone a dostal jsem za dárek více balíčků. Když k tomu připočtu promo z předchozího rozšíření, tak jsem jich celkem otvíral asi 20.
Vývojáři opravdu museli nějak upravit šance na rare/epic/legendary a zlaté varianty.

V jednom balíčku jsem otvřel 1 rare, 1 epic a 1 legendary a ještě dvě z nich byly zlaté.

Jeden z dalších balíčků pak obsahoval 3 rare a 1 epic. Navíc 3 z 5 karet jsou zlaté.

odkaz
@J_K (18.03.2018 18:04): Ach tak. Škoda, že to nemajú urobené ako v Elder Scrolls: Legends, tam ak je špeciálny arénový event, tak to máš zvlášť a klasická aréna je stále k dispozícii.
@mazar1234 (17.03.2018 18:09): Je brutálne šťastie mať dve legendárne karty (oranžový gem symbol) v jednom boostri. Ono aj jedna legendárna karta má nízke percento na otvorenie, nehovoriac o dvoch.

@Karasman (17.03.2018 18:02): Ja som teraz niekoľko týždňov (skoro mesiac) vôbec nehral a trochu ma nahnevalo, že arény majú nejaký time limit, mal som rozohraného celkom zábavného druida (3:1) a chcel som sa k tomu vrátiť, ale hsko mi arénu ukončilo na tom stave. Dostal som však free arena entry, predpokladám, že za to.
Tak jsem si po pár dnech dal druhou arénku, dal si 8 výher za paladina a v odměnách byla další legenda (Alanna). To upravily odměny nebo mam takovou kliku???
Musím se zase trochu pochlubit - včera jsem dal po dlouhé době jednu arénku a dal nějakých 9 výher, což by nebylo zas tak spektakulární, ale v odměnách na mě kromě balíčku a cca 260 goldů čučela i jedna legenda (Lanathel). V životě mi v aréně nevypadla ani epika a najednou legenda... :-)
Trvalo to bez pár dnů dva roky, ale dal jsem si druhý 12-win v aréně v životě (i když arénu zas tolik nehraju). Tentokrát to bylo za shamana, ale na rozdíl od minula s tím rozdílem, že mi ten deck nepřišel nijak zvlášť super. Dal jsem první dvě výhry a narazil na brutusálního warriora, který mě rozdrtil dřív, než jsem se na něco zmohl. Dál už jsem to doklepal do 12:1, ale několikrát to byl luck jaxviň, tři hry myslím končily s tím, že jsem měl 1 život. Nejlepší hra byla za stavu 10:1 proti hunterovi, který na mě vybalil postupně 8 secretů a já měl myslim 3 životy. Zachránil mě topdeck Tidal surge a vyhrál jsem to nakonec s jedním životem. Poslední dvě hry (warlock a final rogue) byly ale totálně v pohodě a s prstem v nose.

Odměny celkem dobrý - balíček, 225 goldů, golden equalita a golden hoarding dragon, takže spokojenost. Uff, to byly nervy... Tak příště snad dřív než za dva roky... :-)
Ahoj lidi je tu někdo kdo by se mnou hrál Hearthstone? Pokud bude mít někdo zájem napište sem nebo mi napište zprávu. Budu moc rád ? :)
Si dělá prdel ne už ten HS pokaděnej. Nebude trvat dlouho a asi jej vymažu :D mi to žere moc nervů.
Proč už asi 3x během pár dnů dostanu z Firelands portálu Bomb Squada ? sviňárna toto :D
A když ne BOmb Squada, tak dostanu Doppela .. to jsou snad nejhorší dary 5mana karet tvl.
Safra, já zapomněl, že je dneska prvního, chtěl jsem to dotáhnout z jedenáctky na tu desítku.. :( Pořád jsem si říkal, že je dost času, ale poslední dobou není na nic čas... :(
njn to zase bude, než se vyhrabu z toho ranku :D na prd je, že mám pouze handlocka, ten je na druida k ničemu.
@Karasman (30.08.2017 19:46): To je možné, ale mě je ten synek nesympatický od pohledu :D proto se mi na něj blbě kouká.

Jinak začal new měsíc a v rankedu jsem teď hrál 5 her a všech 5 byli Druidové .. trapné :D z toho 4x mě rozmetal jade druid no ..

A ještě mě napadlo, když jsem tipoval v rámci HGG na výhru CZ, kde je odměna ? :) zatím mi od Blizzu nic nedošlo.
Karas: proto jsem tam dal smajlík do závorky. Jako jo díval jsem se na naše a Standa je z nich nejlepší, zato žaloudek raději no comment.