Hard Room

akce > plošinovka *
21.01.2016 PC
, (sekundární)
Hard Room je plošinovka pro náročné. Vaším úkolem je přesouvat robota z levé strany na pravou. Pokaždé, když se vám to podaří, objeví se v úrovni nějaká nová překážka, která vám ztíží návrat zpět. Nejprve jde pouze o zdi, které lze snadno přeskočit, ale velmi rychle se objeví také ohnivé podlahy, pohyblivé pily, střílející zbraně a další. A pokud uděláte chybu a na některé překážce zemřete, začínáte znovu úplně od začátku.

Hard Room obsahuje tři úrovně, což je celkem, jak uvádí sami tvůrci, "45 levels of hell". Přestože se hra ovládá pouze šipkami, jde o pořádnou výzvu a rozhodně není vhodná pro vzteklouny. Díky jednoduché grafice je velmi malá na instalaci - zabírá pouze 40 MB místa na disku.

Kwoky: No stejně jak jsme Mýtbolovi pochválili mapy v QL turnaji, pochválíme i tobě hry v DH Masters, neboj. :D

Plošinovka, která vám neodpustí chyby. Jakmile uděláte byť jen jedinou, končíte a začínáte od začátku.

Je to tedy pořádná výzva, což by bylo super, kdyby ovšem ovládání nebylo katastrofální. Hra vyžaduje "pixel perfect" přesnost a přitom pouhé ťuknutí do klávesy znamená posun o půl políčka. A když ťuknete do klávesy, postava "popoběhne" víc, než potřebujete (přestože ťuknutí bylo opravdu kraťoulinké), načež zemře, to je vážně peklo.

Dostal jsem se zatím nejdál do osmé úrovně. Možná desátou ještě psychicky zvládnu, ale každý level prý obsahuje 15 úrovní, což je zcela mimo moje možnosti. To bych asi dřív rozštípal všechen nábytek a vyvraždil celou rodinu, než bych dohrál ten jeden level do konce.

Grafickou stylizaci a hudbu hodnotím pozitivně.

Hra by to nebyla špatná, já mám výzvy rád. Ale to ovládání je fakt děs a úplně mi to zkazilo zážitek.

Pro: Nápad, hudba

Proti: Ovládání neumožňuje dělat přesné pohyby