Happy Guy

26.09.2021

Haro je IT specialista pracující v nemocnici zaměřené na plastické operace. Během volného času pokukuje po tamní sestřičce, nebo spíše po jejích konkrétních partiích. Jednoho dne však nedopatřením odhalí něco, o čem neměl nikdo vědět, a rozhodne se využít šanci a dostat se díky tomu k sestřičce blíže. Netuší však, že se v ten okamžik promění jeho život v jednu horskou dráhu plnou krásných slečen.

Hra Happy Guy kombinuje prvky vizuálního románu se sexuálními scénami a mahjong obohacený o prvky typu spoj 3. Ve hře potkáte celkem čtyři dívky. Pokud se Haro rozhodne podniknout kroky, aby se ke slečnám dostal blíže, musíte pokořit jednu úroveň zmíněného mahjongu. V každé úrovni jsou na sobě kameny v několika vrstvách a hráč musí nalézt tři se stejným symbolem. Můžete však odebírat pouze ty kameny, které nejsou obklopeny jinými, nebo nejsou kamenem překryty. U každé z dívek vás čekají celkem tři úrovně, kde vždy po dokončení druhé a poslední následuje erotická scéna.

Upozornění: hra obsahuje erotické obrázky, proto je přístupná až od 18 let.

Happy Guy je dost zvláštní erotickou hrou. Většinou jsou tyto hry totiž buď víceméně fajn ve všech ohledech, nebo naopak ve všem špatné. Zde je tomu však jinak. Více jak polovina aspektů je totiž v zásadě dobrých, dohromady zkrátka ale nefungují.

Z velké části za to může špatný příběh, který je za mě jedinou opravdu špatnou částí hry. Celý sled událostí působí neskutečně náhodně a není tak možné, aby se hráč do hlavní postavy vžil. Haro navíc velmi často dívkami manipuluje, aby s ním něco měly. Nebojí se ani metod jako je vydírání, což, jak přepokládám, bude drtivé většině lidem (včetně mně) proti srsti. Většina dialogů působí navíc táhle a často zbytečně popisují zřejmé věci, nebo jsou čistě prázdné.

Samotný mahjong mě přitom dost bavil. Působilo to oddechově, bylo to graficky pěkně zpracované a úměrně obtížné. V podstatě jsem se tak vždy těšil, až se přes kupu nekonečných vět k minihře dostanu. Trochu mě ale mrzí, že tu chybí nějaká znovu hratelnost úrovní, nějaké vedlejší cíle či zvolení vyšší obtížnosti. Úrovní je navíc ve hře jen dvanáct, což je škoda. Můj největší problém však je, že minihry žádným způsobem pořádně nezapadají do děje. Není to ani souboj jako například v Mirror, ani odemykání možností volby z Sex and the Furry Titty. Probíhá to zkrátka tak, že dvě postavy vedou rozhovor, z ničeho nic je mahjong a pak rozhovor pokračuje.

A nakonec se dostáváme k tomu, kvůli čemu hraje většina lidí erotické hry. Sexuální scény jsou tu dvojího typu a máte na výběr, zda k nim chcete příběh, nebo zkrátka jen animace bez textu. A přestože jsem chtěl původně text nechat zapnutý a vše si přečíst, po dvou dívkách jsem to vzdal. Příběh během erotických scén je ještě mnohonásobně horší než mezi nimi. Je to zdlouhavé, nudné a pouze to komentuje, co hráč vidí. Samotné animace jsou hodně povedené a je jich velké množství, za to hru musím pochválit. Příběh během nich je opravdové peklo a přijde mi, že byl vytvořen jen proto, aby tam zkrátka byl.

Kdybych měl dát nějaký slovní verdikt, Happy Guy je jedna z těch horších erotických her, co jsem hrál. Erotické scény i mahjong minihry jsou sice dost povedené, příběh a veškeré texty jsou ale naprosto odbyté a já hru tak v podstatě nemohu doporučit.

Pro: vizuál, mahjong, množství a kvalita animace erotických scén

Proti: příběh a dialogy, nesympatický protagonista, mahjong nevhodně zakomponovaný do děje, malé množství úrovní, absence znovu hratelnosti