Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Halo Wars: Definitive Edition

Žánr:
strategie > real-time strategie *
Forma:
placená hra
Rozsah:
samostatná hra
Multiplayer:
ano
Datum vydání:
20.12.2016
Vývojáři:
Ensemble Studios, Behaviour Interactive (portovali na PC)
Oficiální stránky:
http://www.halowars.com
Your destruction is the will of the Gods…and we are their instrument.

Halo Wars vám vylíčí, jak se konflikt lidí a mimozemšťanů z provinčních počátků rozhořel do galaktické války obřích proporcí. V roce 2525, tedy více než dvě desetiletí před událostmi Halo: Combat Evolved (2001), se kolonisté kultivující v družstevní pospolitosti obilnici Země, planetu Harvest, náhle odmlčeli. Expedice lodi UNSC Spirit of Fire kapitána Jamese Cuttera planetu nalezla zničenou koalicí bizarních tvorů téměř k nepoznání. Jejich vyšší vedení je přímo posedlé myšlenkou vyhubení lidského druhu. Na válku slov se proto nedostane a promluví zbraně.

RTS vyvinutá na míru gamepadům upřednostňuje akci, poněkud upozaďuje budování a zcela vypouští dobývání surovin. 360° kamera snímá dění na bojišti z poněkud větší blízkosti, než bývalo běžné u předešlých sérií Age of Empires či Mythology, s nimiž Halo Wars sdílí engine. Svůj boj povedete z upgradovatelné základny se sloty v C&C stylu, odkud budou do boje vysílány pěší, motorizované a letecké jednotky. Multiplayer až pro 6 účastníků zahrnuje kampaňový i kompetitivní co-op proti AI a živým spoluhráčům.

Poslední zrealizovaný projekt Ensemble Studios (1995-2008) původně vyšel exkluzivně pro konzoli Xbox 360 v roce 2009. Tato strategická odnož hlavní FPS série hráčům poprvé umožnila prožít konflikt jak z perspektivy ozbrojených sil Spojených vlád Země, tak válečníků říše Kovenantů, a to v globálním měřítku pohledu z výše. Definitivnost edice tkví v uvedení hry na PC, podpoře myši, klávesnice a 4K rozlišení s nárůstem achievementů z originálních 58 na 75. Play anywhere titul je v současnosti ke koupi pouze jako součást sady s Halo Wars 2 (2017).

Diskuze ke hře

Doposud o hře nikdo nediskutoval.


Nejlépe hodnocené komentáře

Prozatím ke hře nebyl napsán žádný komentář.