Half-Minute Hero

Half-Minute Hero: Super Mega Neo Climax, Half Minute Hero: Super Mega Neo Climax Ultimate Boy

13.10.2009
29.06.2011
27.09.2012

Half-Minute Hero je hrou vydanou původně pro PSP v roce 2009, která byla později vydána také na Xbox 360 (ve verzi Super Mega Neo Climax) a PC (ve verzi Super Mega Neo Climax Ultimate Boy). Tyto porty obsahují všechny módy z původní verze a také možnost vybrat si mezi novou a původní 8bitovou grafikou. Hlavní mód Hero 30 je komprimovaným RPG, ve kterém musíte v každé úrovni do 30 vteřin porazit Evil Lorda, který se právě snaží kouzlem zničit svět. Během 30 vteřin tak plníte questy, nakupujete lepší výbavu, grindujete levely atd., abyste záporáka nakonec porazili.

Evil Lord 30 je pro změnu zjednodušenou real-time strategií, kde v roli jednoho Evil Lordů na cestě za záchranou své milované pobíjíte nepřátele pomocí vyvolaných příšer. Každá úroveň má opět 30 vteřinový limit. V Princess 30 módu se pro změnu princezna vydává najít lék pro svého nemocného otce. Tady jde pro změnu o 30 vteřinový shoot'em-up. No a v případě Knight 30 se v akční hře zhostíte role rytíře – bodyguarda.

Takové ultra-nahuštěné RPG. V každé úrovni je potřeba zabít zlého záporáka, obvykle se k jeho hradu lze dostat dvěma cestami, příběh se podle toho často větví a občasné secrety v podobě nového kusu výbavy, vedlejšího bosse, nové cesty dál taky potěší. A taky si to rádo dělá srandu z rpg klišé. A vůbec je to veselá oddychovka, kterou můžu každému doporučit.

Nicméně nová grafika je mi přijde celkem hnusná, naštěstí lze přepnout do původního 8-bitového ladění. Co je naopak žůžo je hudba, specielně main theme v menu je epický nářez.

Jo, nastavení ovládání na PC je docela podivné, například ikony kláves zůstávají klávesnicové i s připojením X360 gamepadu, což je u konzolového portu docela zvláštní a vůbec je lepší na nastavení radši nesahat.

Na závěr jen dodám že sám hraju PSP verzi na Vitě a krom Hero 30 módu (ten hlavní, jrpg-like) jsem toho moc nezkusil. Vzhledem k tomu, že projet jednu úroveň zabere někde mezi půlminutou a pěti minutama, je tenhle kousek pro handheld asi vhodnější, než pro PC, ale jako oddychovka při čekání na x se hodí tak jako tak.