Blue Shift...Pravda je, že všecky datadisky jsem hrál a dohrál. Pokud bych si ale měl na Blue Shift vzpomenout, měl bych s tím menší problémy. Přesto, že jako datadisk funguje dobře a představí nám známou situaci z trošku jiného pohledu, ztrácí krapet spád a hlavně už nemá tak parádní atmosféru, na kterou jsem byl zvyklý. Samozřejmě v rámci průběhu hry už to také není takové žrádlo. Pořád to ale bylo volné pokračování příběhu, kterým jsme tehdá žil, takže právě proto tomu dám tak vysoké hodnocení, jaké si tento datadisk dle mého zaslouží.

Pro: Radost, že si opět můžu užít geniální hru z jiného úhlu pohledu.

Proti: Po všech stránkách nejslabší část Half-Life série, nejkratší, nejméně akční...ale pořád důstojná svému jménu.

Šel jsem do něj i přesto, že ohlasy nebyly valné. Přesto jsem ihned po dohrání Half-Life: Opposing Force, spustil Blue Shift a překvapením pro mě bylo, že ještě tentýž den jsem ho pokořil. Ano, je krátký, asi podobně jako dnešní hromada her, ale musím podotknout, že mě bavil daleko více, než Opposing force. Spousta momentů je kopírována z původní hry, ale i tak mi putování securiťáka Calhouna učarovalo snad více, než původní hra.

Blue Shift si na nic nehraje, nepřináší nové zbraně, hratelnost je osekána na naprosté střílení. Maximálně sem tam zmáčknete pár čudlů a tím to hasne, ale je to něco jiného. Hraje se to stále dobře, baví to, nenudí to a na nic si to nehraje. Závěr mě potěšil, byl povedenější a uspokojivější, než předešlé dva závěry a musíte přiznat, že to tak je ;-)

Pro: akce, akce, akce, žádní bossové, uvěřitelnější dějství, do postavy se dá jednoduše vžít, jednoduchost,

Proti: krátkost, jednoduchost,

Viac než len jeden krok späť oproti Half-Life: Opposing Force. Žiadne nové vychytávky, v podstate recyklácia toho čo sa dá. Čo poteší je opäť tak trochu iný pohľad na vec, i keď do tretice to už nefunguje tak dobre. Hra na chvíľu zabaví, ale naozaj len na chvíľu, pretože cca po troch až štyroch hodinách je koniec. Páni, takto sa to veru nerobí.

Pro: Opäť iný pohľad na incident z pôvodnej hry, nenudí

Proti: nič nové, neuveriteľne krátke, nebyť Half-life tak dobrý, tak by toto varenie z vody neprešlo

Hru jsem dohral a musim rict ze jsem potesen. Hra byla nad moje ocekavani. Kdyz sem koukal na ty hodnoceni v recenzich (od 35% do 6/10), tak sem si rikal blbost. Ale ono ne, hra me bavila. Pravda mnoho extra zajimavych veci tam nebylo (treba naka prisera, nebo novy jednotky). Ale furt starej "krasnej" half-life (snad jen tu grafiku mohly trochu vylepsit). Doba hry uplne idealni, naprosto mi vyhovovala.

Pro: Idealni doba hry, zabava, hratelnost

Proti: Grafika, docela mala variabilita prostredi, zadny novy jednotky nebo prisery

-4 +6 −10