Pro mne je 3 nejlepší díl celé série, ale společně z Vice city. Jelikož jsem ale 3 hrál o notný počet hodin (dnů?) déle, vyhrává. Když jsem po vzpomínkách na GTA a zklamáním z GTA2 uviděl tohle, tak mi málem vypadly důlky z očí. Ta grafika! Svoboda! Rozlehlost! A ty další věci! No prostě byla to neskutečná bomba. Všichni byli podělaní třeba z toho, že můžou poslouchat vlastní MP3. Porce zábavy na několik desítek hodin. Jasně, mizely tam auta, příběh o hovně a mělo to taky nějaké chyby. Ale co smolím na to, vždyť je to první GTA ve 3D. A pro mne legenda.

Pro: Hratelnost (nejlepší z celé série), první GTA ve 3D

Proti: Rádia časem znáte nazpaměť, bugy, mizení aut, příběh

Bylo jen otázkou času, kdy se Grand Theft Auto přetransformuje do 3D a dodá tímto sérii nový rozměr. Třetí díl tak stylově činí a opravdu odkryl dosud netušené možnosti jak v ovládání, tak v nových prvcích hratelnosti či detailnějšího vykreslení města. Liberty City je tak živější a přímo dýchá atmosférou. Auta jsou obdařená desítkami rádiových stanic, všude je poházený denní tisk (tuším, že na Blesk by si nejeden z nás „vyšlápl“) a babička s čagánkem si přímo říká o přejetí…Tehdy nepřekonatelná zábava, zvrhlý humor a haldy hodin ježdění, střílení, poslouchání a vegetu při západu slunce (samozřejmě za neustálého ťukotu GUNS GUNS GUNS). Nikdy nezapomenu na ty krušné chvilky, kdy začalo pršet. Mé PC málem dostalo záchvat a já koneckonců taky.

Pro: Možnosti odkryté 3D kabátem, obrovská volnost, příjemná hratelnost, zábava

Proti: Upozaděný příběh, bugy

Tak právě takto začala nejslavnější éra Grand Theft Auto (GTA). Absolutní volnost pohybu, mnoho postav, neuvěřitelné množství možností, jaké dělat ve volném čase mezi desítkami různorodých misí. Pěkný soundtrack v podobě rádiových stanic. Škoda jen, že město působí takovým ponurým dojmem, ale od Liberty City se snad nic jiného čekat nedá.

Btw. GTA III byla první hra kterou jsem pokořil na svém prvním počítači, troška nostalgie :)

Pro: volnost, postavy, mise, ...

Proti: ponuré město bez života

Byla to revoluce. Ale já se k ní pořádně dostal až nedávno.

A je to nudné. Jak tu někdo píše, Liberty City je prostě nuda. Nemá to žádného ducha, žádnou atmosféru, jen šedivé domy a ulice. Děj to taky moc nemá, hlavní hrdina nemluví, nemá tedy žádnou osobnost...mise jsou všechny jak přes kopírák a příběhové zvraty jsou to jediné, co se mi líbilo...a poslední mise byla skvělá.

Ale když to vyšlo, byl jsem z toho hrozně vyplácanej, ale hrozně. Proto těch 80%

Pro: rozhodně revoluční dílo, vlastně první městksá akce, jak ji chápeme dnes, rozhodně stojí za pozornost,

Proti: ale za krátkou pozornost, po čase je to stereotypní, je to bez děje a bez nějakého "hnacího motoru"

Můj první komentář. Tento díl mě prostě nebavil, nevím čím to je, možná tím, že jsem vyrostl na San Andreas. Tento díl pro mě nemá zajímavý, zábavný příběh a ani město a tudíž nemám nutkání v této hře zůstávat ani prozkoumávat a už vůbec ne blbnou jako to je u San Andreas.
-1 +7 −8
Tohle je nejhorší díl série:) Máme tady sice revoluční přechod do 3D, ale spolu s ním se dostavil i pocit prázdnoty. Asi za to může Liberty city, je to docela nudný město, což se ukazuje i v GTA IV.
-6 +1 −7
Je to asi docela trapny, ale nikdy jsem nehral gta 3 jinak nez s VW passatem, mafianskymi audinami a BMW M5.. jinak je to samozrejme bomba, ktera dala vzniknout jeste mnohem lepsi temer dokonaly hre GTA Vice city ktera zabrala presne v tech mistech kde GTA 3 ztraci.. pribeh, identifikace s hl. hrdinou atd..
-7 +3 −10
  • Android 85
1. Grand Theft Auto na který jsem narazil. Je to úžasné. Grafika na rok 2001 je dobrá. Postavy jsou sympatické. Příběh je úžasný. Prostě klady.
-7 +6 −13
U série GTA mám podobný problém jako s NFS - úplný geek to toho nejsem a zároveň se nic opravdu podstatného díl od dílu nemění.
-10 +5 −15