Hra - zázrak. Úchvatná a unikátní.

Jednoduchý princip ve službách nekonečné obrazotvornosti. Fascinující, nejednoznačný a znepokojivý příběh. Překrásné obrazy. Všechno do sebe zapadá, prostory a časy přecházejí jeden v druhý. Dlouhé je to přesně tak, jak to dlouhé má být.

Pro: magie, krása, dokonalost, celistvost / koncept, hratelnost, výtvarné pojetí, příběh, zvuky, hudba

• Android 70
Logická jednohubka na pouhé 2 hodiny. Je ale moc pěkně vymyšlená - snažíte se provázat jednotlivá políčka "komiksu" tak, aby se příběh posunul kupředu. Na první pohled to může připomínat FRAMED, ale koncept je o dost jiný. A hra na mě zanechala oproti FRAMED lepší dojem. Obtížnost je střední až lehčí, ale na zhruba dvou místech jsem se opravdu hodně zasekl, až jsem si myslel, že to je chyba ve hře. Nebyla, jen si člověk musí umět všímat detailů a občas se nenechat zaskočit "podpásovkou" - zkusit pohnout se vším co se dá, a napadnout ho, že i časovaní pohybu postavy může být klíčem k úspěchu. Graficky je to moc pěkné, trochu umělecké. Dohráno na tabletu za 2 večery na dovolené, spokojenost.

Celkové hodnocení: Výborná
Ačkoliv je Gorogoa jenom velice krátkou záležitostí, malé šedé buňky dokáže pořádně potrápit. Hluboký příběh a rafinované hádanky provedené v pouze 4 obrazech nepřestanou udivovat ani před samým koncem hry. Je neuvěřitelné, kolik možností nabízí jednoduché přesouvání a kombinování čtevrců. Jejich umělecké provedení je prostě krásné na pohled a hra vám bude ještě nějakou chvíli po dohrání vrtat hlavou.

(Na bngdungeon.blogspot.cz můžete najít celou moji recenzi)

Pro: výtvarný styl, neobvyklé řešení hádanek

Proti: velmi krátké