Tahle prvni verze je dost nedokoncena. Special edition, ktera vysla pozdeji, je na tom lip. Ma o neco lepsi grafiku, vic textu, ukolu atd. A jako vzor pro hlavni hrdinku tenkrat poslouzila miss slovenska Zuzana Tutterova. Bohuzel special edition nikdy nemela cz lokalizaci, a ta z puvodni hry pouzit nejde protoze v ni plno textu chybi.
@Richmond (21.06.2018 19:47): Však je to samostatnej podžánr - tahová strategie. Tahové RPG se běžně nepoužívá, nebo aspoň já to moc nevidím. Vím, že se tento prvek v RPG používá, ale mě tam moc nesedí. Mám radši přímý boj, což je samozřejmě pouze moje preference. Nesedí mi ani zastavování, žádné zdržování.
pipboy: mam dojem, ze na vetsinu vyvolanych nestvur od toho krystalu platilo nejaky kouzlo, ktery je zabilo na jeden zasah (nejaky vysaj zivot nebo tak neco)
mna to velmi milo zabugovalo niekde medzi texturami a nejako sa mi nechcelo hrat niekolko hodin stary save tak to slo do haja :)
no, rozehravat se mi to znova nechce, takze asi budu verit, no :)
(btw jak jste to proboha dohrali? na posledni lokaci uz jsem sahnul po cheatech, ale finalni boss mi nesel umlatit ani s nima, respawnoval potvory rychlejs nez ja je zabijel :))
ve hre mas dole 6 slotu, hned ze zacatku se k tobe prida ten elf bojovnik, potom ta parta 3 socek, co potom zdrhnou, kdyz te zajmou, takze mas zase 5 volnejch slotu, a potom se k tobe pridaji ti dva dalsi elfove a potom ten blb ze severskejch planin, coz mas 2 sloty volny, a do tech 2 slotu se daji umistit ty dva lidi, co chteji dovest do mlynu a pri boji jen stoji opodal, vic postav jsem tam nepotkal
proc mi to nejak nedava smysl? mam takovy pocit ze do party se mi vsici nevesli, nebo jo? :)
ne, sloty jsou spolecne (a ty dve postavy muzou akorat nosit naklad, boje se neucastni) a proto jsou prakticky celou hru nezaplnene
po 10 mesicih si sice prd pamatuju proc jsem psal to huh, nebo jak to v te hre bylo, ale tak pro jistotu - tam byly pro ostatni cleny party a tyhle dve postavy oddelene sloty?
volne sloty su tam len preto, aby ste mali kde supnut ludi, ktorych mate niekam doviest, ci odprevadit.
mam dojem, ze ty dva volny sloty jsou pro ty dve socky, co chteji dovest do mlyna, tak kdyby je tam hrac nedorucil, aby tam mohli celou hru jen tak sedet a sledovat boje z povzdali

jinak jeden z nejhloupejsich koncu hry, co jsem zatim zazil

pokracovani neexistuje a co vim, ani existovat nebude a pokud by melo byt na stejne urovni jako tato hra, je to jedine dobre
"dole na obrazovce jsou volné sloty pro další postavy do party, ale nikdy je nelze naplnit."

huh?
Jakmile jsem ji dohrál, začal jsem se okamžitě shánět po pokračování. To je asi nejlepší důkaz její kvality. Škoda, že ji vývojáři nedokončili.
hele co dělám v diskusi? začínám mít pocit že je proti mě tahle stránka nějak spiknutá :)
Jednoduché ale chytlavé rpg s dobrým systémem soubojů a svým způsobem pěknou grafikou. Příběh je naivní a hra jako taková nedodělaná že by se autoři měli stydět. Ale až k ledovým pláním byla celkem radost to hrát. Dál už je to ovšem neskutečně tupé, jednotvárné a nesmyslně obtížné.

Hra vás navíc nutí hrát za bojovníka, bo první učitel magie je až kdesi v polovině hry a s lukem vás nenaučí nikdo.
Každý obchodník nabízí opravu vybavení, ačkoliv se nic nerozbíjí, ve výpisech povolání se objevují zcela neexistující classy, alechmie ač hezká, je nahovno pro nedostatek zajímavých receptů, ve hře jsem asi tři dýky a všechny jsou čistě úvodní, takže s touhle kariérou jsem se rychle rozloučil.

A Kyla Cole v pozdějším update vypadá neskutečně hnusně, jinak tam asi přibylo dýk, receptů a možná i něčeho dalšího, ale nehrál jsem rozšířenou verzi.