Goat Simulator: Waste of Space

Gone North Games •  Double Eleven (PS4, XOne)
26.05.2016
21.03.2017
23.01.2019

rozšíření

Goat Simulator: Waste of Space je dalším rozšířením hry Goat Simulator. Tentokrát se koza vydává do vesmíru. Vše začíná, když je sestřelena vesmírnými piráty a dopadne do centrály společnosti Crowdkicker. Nyní musí pomoci řediteli firmy shromáždit finance na pořádný vesmírný simulátor. Koza se tak prohání po obří vesmírné stanici, mlátí a obírá lidi a peníze získává i plněním úkolů jako třeba recyklace předmětů, šikana robotů a nebo lov vesmírných pirátů. Postupně tak dosahuje jednoho stretch goalu za druhým a vytváří tak plnohodnotný vesmírný simulátor. Stretch goaly zahrnují Hovercraft (sci-fi motorka), osobní vesmírná loď či nové areály.

Waste of Space si bere na paškál různá sci-fi jako Mass Effect, Star Citizen, Star Wars, Vetřelce atd. Jedná se o dosud nejrozsáhlejší DLC pro Goat Simulator, které nabízí mapu, která je mnohem větší a propracovanější než cokoli, co se ve hře dosud objevilo.

Ve vesmíru vás nikdo neuslyší mečet

Kdysi nedávno v ne až tak dalekém vesmíru žila jedna koza. Její loď sestřelili piráti a ona ztroskotala na měsíci zvaném Měsíc poblíž planety Země. Na tom měsíci byla spousta lidí a tak se nenudila. Brzy zjistila, že lidé mají peníze a že se dají utratit za vylepšení jejího pobytu. A tak je trkala tak dlouho, až z nich ty peníze vymlátila. Brzy si našetřila na novou loď, ale na měsíci se jí tak zalíbilo, že tam zůstala.

Tohle DLC je pěkně rozsáhlé. Když jsem si dřív stěžoval, že mají ostatní málo obsahu, tady je ho až moc. Svět nabízí spoustu možností, jak se zabavit. Kousek od začátku jsou testovací místnosti parodující Portal. Opodál stojí prodejna světelných mečů. Nedaleko leží muzeum a uprostřed se nachází akademie. Všude je plno odkazů na sci-fi díla. S tím souvisí nové mutátory a questy. Tentokrát si tvůrci dali práci a některé mutátory mají vlastní hlas. Darth Goat nebo vetřelčí královna se povedli asi nejvíc. Na pozadí hraje pěkná hudba. DLC dělá prostě hodně věcí moc dobře. Bohužel některé věci jsou zase moc špatné. Optimalizace často selhává. Snímky za sekundu místy klesají k nehratelné hodnotě. Dřív to bylo mnohem horší, ale i tak to zamrzí. Jeden quest nejde dohrát a zjistil jsem, že většině hráčů nikdy nešel. Častěji než v ostatních DLC nebo hlavní hře jsem se propadal do textury. Ve hře je dokonce cenzura, Někdy jde o žert, ale jindy by to opravdu mohlo být úmyslně. Tohle všechno jsou malé výtky oproti leteckému modelu vesmírného plavidla. Ovládání je peklo a tomu, kdo to vymyslel, bych naordinoval deset minut BK. Nedá se to popsat, to se musí zažít. Něco zaměřit trvá dlouho a často se budete točit kolem své osy při snaze se vyhýbat nepřátelům a překážkám. Celkově Waste of Space stojí za zahrání. Herní doba je slušná i na DLCčko. Spousta narážek a vtipů pobaví. Těch pár velkých chyb bohužel zážitek hodně kazí.

Pro: Plno nového obsahu, velký svět k prozkoumávání, hromada humoru a easter eggů, hudební podklad

Proti: Optimalizace, cenzura, bugy, ovládání lodi