Goat Simulator: GoatZ

Gone North Games •  Double Eleven (PS4, XOne)
07.05.2015
01.06.2016
05.06.2016
07.06.2016
23.01.2019

rozšíření

Pouliční proroci hlásající blížící se apokalypsu na popsaných kusech kartonu měli pravdu... ona opravdu nastala a měla podobu zombie nákazy a porouchaných fyzikálních zákonů. Jediný, kdo má naději v tomto novém světě přežít je KoZa.

GoatZ je prvním placeným přídavkem pro populární Goat Simulator, který přidává novou lokaci, "craftování" předmětů, možnost zemřít, nutnost každých pět minut něco sníst a nové herní módy: tutoriál, sandbox a především pak survival. Tvůrci sami jako jednu z výrazných předností hry zmiňují, že se jedná o první novodobý survival titul, který nevychází ve verzi předběžného přístupu, přitom však zachovává stejné množství chyb, kterými jsou tyto tituly proslulé.

Poslední recenzované DLC z Goat Simu se odehrává během zombie apokalypsy. Je rozděleno na dvě části - před nákazou a po nákaze. Hrajete za nakaženou kozu, která rozpoutá peklo v zábavním parku. Opět je tady mnoho referencí na všemožné zombie filmy a seriály, ale i na relativně nesouvisející díla. Velkou část parku zabírá překážková dráha parodující Wipeout nebo Ninja Warrior. Zkuste se dostat na druhou stranu, aniž byste se dotkli vody. Až nákaza propukne, můžete začít craftit. Kombinací naprosto nepasujících předmětů získáte zbraně, potraviny nebo dopravní prostředky. Druhů zombíků je naštěstí dost a někteří dokážou zatopit. Bohužel i zde je cenzura, Jeden druh umrlce má na sobě kostičky a nad hlavou symbol hlasitosti. Má ruský přízvuk a říká nenávistné komentáře. Nevím, co je to za referenci. Jako v každém správném survivalu musíte jít a bránit se. Poprvé v Goat Simulátoru můžete zemřít. Herní doba není moc dlouhá, Všechno se dá splnit bez problémů. Jen u toho craftingu někdy nevíte, co je to za předmět na obrázku. Přibyly nové mutátory. Některé pomáhají přežít a v podstatě nahrazují cheaty.

Tohle je moje poslední recenze na Goat Simulátor, ještě zkusím Goat of Duty, pokud to někdo ještě hraje. Opravdu jsem si hru i s DLC užil. Achievementy mám 123/127 a některé asi nikdy nezvládnu. Jeden je dokonce 100% buglý - skákat po trampolínách a dopadnout na každou jednou. Udělal jsem to asi 20x a nic jsem nedostal. Další průser je uhrát deset bodů ve Flappy Goat. Zdejší verze Flappy Birdu je opravdu těžká a nepřesné hitboxy dokážou nasrat. Hodně lidí GS hejtuje. Spíš mi přijde, že jej nechápou a neumí docenit. Není to silná příběhová hra ani náročný simulátor. Nechce konkurovat AAA titulům, ale hlavně pobavit. není to hra na dlouhé pařby. Klidně tu může strávit čtvrt hodiny a jít dělat něco „smysluplnějšího“. Za zmínku stojí spousta letsplayů z doby po vydání. Hlavně youtubeři udělali z GS legendu, kterou se mnozí snažili napodobit. Vznikly simulátory chleby, kamene, ryby, Jen málo jich bylo povedených. Dejte tomuto králi šílených simulátorů šanci a nasedněte na jeho vlnu. Prostě se bavte.

Pro: Parodie na popkulturu, crafting, obtížnost, hudba

Proti: Cenzura, málo obsahu,