@Garret (23.12.2021 12:54): Kopí jde vykrýt. Když dáš perfektní vykrytí, tak je to většinou insta kill (a to už mám přehozeno na hard obtížnost). Popř. sekám silný útoky (mám je vymaxovaný, takže jsou rychlý, a jak ho prolomíš, tak seknu tím ultra rychlým švihem, co máš z legendy). Mám i teď nějakou zbroj, kde mi to dobíjí zdraví, takže v podstatě ten pattern je podobnej na všechny.
Tak nevím, jeden postoj je proti štítům, ty můžu vykrývat a útočit po vykrytí. Druhej postoj je proti kopím, který se skillem taky můžu vykrývat. Pak je tam proti těm tlustoprdům, tam to trochu smysl má, protože není potřeba je dlouho pižlat se základním postojem, ale ve výsledku je asi rychlejší je upižlat, než přehazovat stance.
@Bursoft (20.12.2021 12:05): Ze začátku sem taky všechno řezala na jeden postoj, ale u vyšších obtížností to pak s určitým typem nepřátel jinak nejde. Možná se ti nepřátelé objevují jak pokračuješ v hlavní lince, a proto si na ně ještě nenarazil - tudíž tu potřebu zatím necítíš.
Tak mám asi 23 hodin, spodní část ostrova komplet osvobozená, vyžraný snad všechny lišky, svatyně, jezírka atd., jsem v Aktu 2 a už mám i Sakai zbroj vymaxovanou (těch 5 insta-killů ve výzvě je kouzelných :D).

Baví mě to dost, ale je to hrozně repetetivní a jednoduchý. Zatím jsem nepochopil, proč bych měl vůbec přehazovat stance, všechno jde bez problému rozsekat v tom prvním (stejně v boji to přehazovat je za trest, kvůli tomu retardovanýmu bindování), přehazování luků nebo kunaiů za bomby je stejně debilní jako u toho postoje. Jakože je hrozně důležitý mít koně na levé šipce a foto režim na pravé, ale aby člověk přehodil opravdu něco funkčního, je potřeba k tomu držet jedno tlačitko a přehazovat druhým.. Jak to zapnu znovu, zkusím si zvětši aspoň obtížnost (hraju na střední), aby mě to trošku nutilo ty postoje aspoň zkoušet semtam.

Úkoly jsou zatím všechno jenom dojdi k panákovi, seber quest, na místě všechno rozsekej. Myslel jsem, že mě to přestane bavit, ale ta kýčovitá grafika a šťavnatý souboje mě u toho pořád drží, ale jsem přesně ten typ vyžírače, co musí mít všechno splněný, než se dostane k příběhovýmu Q, takže jsem totálně OP a příběh je hrozně roztříštěnej pro mě. Snad aspoň stojí za to, zatím se toho moc nestalo za těch 20+ hodin :D
@Bursoft (06.12.2021 13:34): šplhání na svatyně se imho nevyplatí. je to štreka a ty amulety za to nestojí, člověk je i tak OP. honit lišky bych doporučoval maximálně, kvůli bodům soustředění. stejně tak sekání bambusu a koupání se. vedlejšáky jsem plnil jen když jsem měl cestu kolem, jinak učitě stojí za to plnit ty legendární úkoly (modré ikony), minimálně kvůli dlouhému luku a nějakým těm speciálním útokům.
Tak v tom mám nějaké 4 hodiny (PS5 verze) a zatím je to ok, ale na druhou stranu je to ubisofťárna jak sviňa, už jsem honil asi 6 lišek, vyšplhal na dva kopce, uctil jakýsi sloup, udělal pár vedlejších misí, ale příběhový mám jen dvě :D

Vizuálně je to bomba, hlavně na OLED TV je to hezky šťavnatý. Ale jinak třeba proti RDR2 je to o pár lvlů níž. Cutscén tam moc není a pokud prokecávám nějaký random lidi a random side questy, tak jsou to jen statické kamery. Japonskej lip-sync je příšernej, to ten english je vidět, že je to fakt točený v motion capture a vypadá, že doopravdy mluví. Budu pokračovat, ale musím se krotit se sbíráním každé hovadiny, jinak v té hře nechám 150 hodin, což bude tak rok hraní s tím, jak na to nemám čas poslední dobu :D
@Peach (26.11.2021 22:43): do jaké míry Fritol prezentuje svůj osobní pohled a pohled celé výkonné rady DH nedokážu posoudit, ale tohle je samozřejmě mylná představa. každý hráč bude hodnotit tu svoji verzi sakumprásk tak, jak ji koupil a nebude si zpětně zjišťovat, která část je tam navíc a pak komentáře rozdělovat do několika profilů
@Garret: Ano, ale tento konkrétní profil GoT Director's Cut je veden jako "Rozsah: rozšíření" místo "samostatná hra" a dle Fritola: "Lidi by tu tedy neměli hodnotit základní hru, ale pouze ono DLC."
Neříkám že by tu neměla být samostatná hra Ghost of Tsushima Director's Cut a samostatná hra Ghost of Tsushima (pokud jsou výrazně rozdílné).

A zrovna u Deus Ex je tu jeden profil pro obě verze.
A btw Golden Joystick v kategorii Best Game Expansion před pár dny vyhrál Ghost of Tsushima: Iki Island.
@Peach (26.11.2021 18:50): zakládat profil pro samotné rozšíření mi nepřijde úplně šťastné. DC může přinášet spousty vylepšení i do původní kampaně - vezmi si např. Deus Ex Human Revolution, kde byly přepracované souboje s bossy. člověk, který hraje původní verzi může mít ze hry úplně jiný dojem než ten, který hraje DC.

pokud si např. na PSN zadáš do vyhledávače Iki Island, nic to nenajde. hry by měly být přidávány podle toho, jak je možno je sehnat na různých platformách, aby si to mohl kdokoli dohledat i za 10 let.
@Charllize: @Fritol: Na metacritic mají profil zvlášť pro GHOST OF TSUSHIMA: IKI ISLAND.
Podobný případ je i s Final Fantasy VII Remake Intergrade: EPISODE INTERmission tady na DH. FFVII Remake Integrade (PS5 verze FFVIIR pro PS4) je spojená alternativním názvem s původní a DLC, které je nedílnou součástí PS5 "patche", tu má samostatný profil.

Episode Intermission profil jsem tu zakládala já a schválně jsem se ptala, jak to udělat správně. Teď je tu stejný případ s GoT a je to uděláno přesně naopak.

Jestli toto má být profil pouze rozšíření, tak by to mělo být Ghost of Tsushima: Iki Island. Na PlayStationu je to oficiální název DLC (lze vidět například v trofejích viz https://psnprofiles.com/trophies/13714-ghost-of-tsushima)
@Charllize (22.11.2021 20:07): Trvá se na tom, protože se do budoucna snad stále počítá s podprofily, kde se tenhle problém vyřeší tak, aby netříštil hodnocení. Jasně, z hlediska databáze dává smysl vše rozdělovat, nicméně z hlediska komunity a reprezentativního hodnocení to zatím smysl nedává, neb DH komunita není moc velká.

Takže ve výsledku prostě jo, máš pravdu, je to blbost, ale zatím pro to nemáme ideální řešení. Respektive máme, ale vytvořit ho je na adminech a to taky zabere dost času, když DH není fulltime projekt. Nezbývá, než čekat. :D
@Paul (22.11.2021 19:58): Jojo. Já jen nechápu proč už konečně někdo neřekne ze to je blbost a muzem přidávat zvlášť a pořad se trva na te hovadine která není vůbec k ničemu dobra. :)

Je to datac ale vzasade cela hra, skřípe to a vrze ale jak pisu, jsem rad ze to je zvlášť :)
Důvod, proč tohle má samostatný profil je ten, že jde o příběhové DLC. Majitelé základní hry si mohou dokoupit samostatně. Jakkoliv to Sony nazvali prostě Director's Cut, tak ve skutečnosti jde (mimo jiné) o příběhové rozšíření. Všimněte si, že rozsah hry je veden jako "rozšíření", nikoliv samostatná hra. Lidi by tu tedy neměli hodnotit základní hru, ale pouze ono DLC. S tím však my nic nenaděláme.

Je to úplně to samé, jako třeba DLC Blood and Wine. Za to, že to Sony nazvali takhle debilně, my nemůžeme. :D
@Charllize (22.11.2021 16:51): možná to souvisí s popisem, resp. s investigací dané hry moderátorem. ne každý je expert na japanoviny a moderátor to mohl špatně vyhodnotit. každopádně já to taky přidával s tím, že mi to možná vrátí - nebyl jsem si jistý, jestli to splňuje pravidla pro přidání. taxnad mi to teď nesmažou, koment už mám skoro ready :-)
@Charllize (22.11.2021 16:51): Protože zrovna nepršelo, tak se to přidalo. Stejně tak rozdělit next-gen FIFU 22 na samostatný profil je proti všemu, co se říkalo, když začínaly konzole.

Ale to píšu jenom tak. Už vůbec tohle rozdělování her neřeším :)
Já jsem samozřejmě vsema deseti aby hry co vyjdou s nějakým obsahem/zmenami navic znovu měli separátní profil. Takže tu neprudim kvůli tomu ze Tsushima DC má separátní profil.
Ale fakt by mě zajímalo jak to posuzujete. Třeba Dragon Quest 11 který vyšel podruhé a dokonce kromě plno nového obsahu má i 2D verzi hry separátní profil mít nemůže. Nebo třeba FF12 Zodiac Age která má komplet jiný system oproti původní PS2 verzi. A plno dalších her.
Je to tedy tak ze už se vi ze se při slučování her ujelo a už se daji zadávat separátní profily jedné hry nebo to je o tom jak se kdo vyspí, kdo ten profil dává ke schválení a nadrzovani určitým hrám?