Get Medieval

akce > arkáda *
01.08.1998 PC
Monolith Productions
Alebo ako Monolith vytvoril klon legendárneho Gauntletu. V top down pohľade hráte za jednu zo štyroch postáv – elf, čarodejka, barbar (s takmer arnoldovským prízvukom :-) ) a rytierka. Zlý drak okupuje okolie istého hradu, a tak sa naši hrdinovia vyberajú pomôcť nebohým dedinčanom – a rytierka pomstiť smrť svojho otca, pretože je to Ten drak, ktorý ho zabil. Odľahčená hra, už v intre dáva na známosť, že sa tu nič nebude brať extra vážne. Neprávom mierne pozabudnutá hra od tejto spoločnosti.

Get Medieval by sa dal zhrnúť asi takto:
Je to klon Gauntletu? Je.
Je to zábavný a vtipný klon Gauntletu? Je (odporúčam si pozrieť aspoň intro).
Je ešte zábavnejší keď ho hrá viac ako jeden hráč? Samozrejme.
Takže, originálna hra to síce nie je, avšak veľmi hrateľná a vtipná. Už v popise spomenutý barbarov rakúsky prízvuk, vtipné hlášky ostatných protagonistov a... tupí nepriatelia lezúci vám priamo do rany. Nič výnimočné, nič čo vás zhodí zo stoličky, ale ako sa hovorí; zábava v prvom rade.

Pro: je to Gauntlet, humor a nadhľad

Proti: ehm, pre niektorých: je to Gauntlet :), plus možnosť dostavenia sa stereotypu pre jedného hráča