Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Geometric Sniper

17.12.2020
68
2 hodnocení Platformy
Žánr

Forma
placená hra
Rozsah
samostatná hra
Multiplayer
ne

Hra na odstřelovače trochu jinak. Hlavní hrdinou této hry je Andrew, sniper s temnou minulostí, ale srdcem ze zlata. Jeho oběti totiž nejsou nevinní lidé, ale naopak špína společnosti. I tak se ale Andrew nevyhne myšlenkám pochybujícím o smyslu jeho nekonvenčního zaměstnání a vzpomínkám na jeho poslední neúspěšnou misi, která měla strašné následky.

Hra je trochu surovější verze hidden object her, svojí černobílou estetikou připomínající Hidden Folks. Ve hře je celkem třináct misí a tři různé herní módy. Před každou misí je krátký profil plánované oběti s výčtem jejich zločinů anebo popis toho, koho má Andrew ochránit svými odstřelovačskými schopnostmi. Na každou misi je také vyhrazeno krátké časové okno, během kterého Andrew musí misi splnit. Hráč má k dispozici výhled skrz hledáček odstřelovací pušky na černobílém město hemžící se obyvatelstvem, tikající čas v rohu obrazovky a dva náboje.

Kromě klasického herního režimu se po dohrání odemkne Elite Mode, během kterého si hráč může mise zopakovat, ale bez možnosti přibližování hledáčky a schopnosti zadržet dech, který zpomalí přirozený pohyb pušky. Posledním módem je Find-all, ve kterém se Andrew do lokací splněných misí a úkolem je najít určitý počet daného předmětu v časovém limitu.

V květnu roku 2021 vyšlo volné pokračování Geometric Sniper - Blood in Paris.


Diskuze ke hře

Doposud o hře nikdo nediskutoval.


Nejlépe hodnocené komentáře

  • PC 75
Od Geometric Sniper jsem původně moc nečekala, už kvůli té velmi nízké cenně. O to bylo větší mé překvapení, když hra nabídla bezproblémovou herní záležitost, která mi vydržela na solidní tři hodiny.

Hra kombinuje hidden object a povolání odstřelovače v jednoduché grafice, která sice není uměleckým dílem, ale oči to taky nerve. Samotné hledání obětí mezi nevinnými občany, kteří svými geometrickými tvary si jsou všichni velmi podobní, není žádná sranda. Natož když si k tomu člověk přidá fakt, že sice scénu může prohledávat v daném časovém úseku po celou dobu, ale hledaná osoba se tam ukáže jen na část s tohohle času.

Základní mód hry, který je jako jediný přístupný hned od začátku obsahuje třináct misí a nějakou tu příběhovou vycpávku mezi. Dohrát jen těch třináct misí se mi povedlo za hodinu a i přes pár zádrhelů, to byl celkem rychlík. Druhý mód je Find all a místo odstřelování lidí se hledá daný předmět v určitém množství na již prošlých scénách. Celkem se mi líbilo to, že tematicky vždycky odpovídal té hlavní misi, třeba na scéně, kde byl zločincem chemik, se pak ve Find all hledají baňky a zkumavky. Tenhle mód byl asi taky nejnáročnější na dokončení. A třetí mód - Elite, je vlastně zopakování si již odehraných misí ale se ztížením, že se nedá přibližovat hledáček ani zadržet dech.

Nejvíc se mi asi líbil fakt, že u pár misí jde být trochu kreativní a splnit misi dvěma různými způsoby. Sice je téhle svobody minimum, ale mám naději, že v druhém díle se tohle implementovalo mnohem víc. Každopádně pro ty, co tahle hra alespoň trochu zaujala, doporučuji. I když je opravdu krátká, tak za ten nuzný peníz se to i tak dost vyplatí.
+16