Genewars

Gene Wars

24.06.1996

Genewars je izometrická real-time strategie s poněkud netradiční náplní. Ta spočívá v návštěvách různých planet a jejich kolonizování. Mnohdy nejde jen o zničení nepřítele, ale i o získání genetických informací tamních živočichů. Genetické informace pak slouží k chovu nových druhů, které lze využít buď k boji nebo k pomoci při jiných úkolech.

V Genewars tradičně stavíte základnu a bojujete se svými jednotkami. Zásadní odlišnost od ostatních real-time strategií spočívá v jednotkách, které jsou pouze organického původu. Základem hry jsou čtyři druhy jednotek specialistů. Inženýr staví budovy, genetik studuje nové formy života a získává z nich genetické informace, botanik se stará o rostliny, ze kterých těžíte důležité suroviny a ranger se stará o zvířata a trénuje je k boji.

Genewars oplývá roztomilou grafikou a zvukovými efekty v retro stylu. Hra obsahuje multiplayer až pro 4 hráče.

Me uz se do pridavani taky nechce, ale v podstate vsechny zapamatovatelny hry ze starych Scorat (Plevely nevedu) uz tady jsou, z absenci me napada treba Allied General nebo Aces over Europe. Strategie a simulatory tady ted IMHO maji nejvetsi mezery, evidentne tady neni zadny echt fanousek techto zanru. Chtel jsem pridat Red Hell (pametnici vedi), ale nektera herne mladsi VIPka by me nazev asi predelala na Kronolog, a to uz neni ono.:0)