Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Gas Guzzlers: Combat Carnage

68

Komentáře

« Novější Starší »
  • PC 45
Herní výzva 2017 číslo 10 - zapomenutý kousek

Když jsem se díval na hodnocení hry na DH a v článcích na internetu, bylo velice kladné. Přesto, když jsem hru hrál před nějakou dobou, tak mě vůbec nebavila. Díky výzvě jsem si řekl, že této hře dám ještě jednu šanci.

Po zapnutí a rozehrání šampionátu, jsem byl překvapen tím, že hra na mě působila stejně jako před cca 3 lety. Prostě a jednoduše mě nebavila. Ale pořád jsem si říkal, že mi nejspíše něco zásadního uniká, co hru posune na vyšší úroveň. Možná to byly slabé zbraně, nebo pomalé auto.

Do závodů, jsem se musel nutit, a ze začátku, když jsem neměl vylepšené auto, byly závody těžké, a vyhrát v nich rovnalo se malému zázraku. Tak jsem alespoň sbíral nějaké peníze a vylepšoval si svůj vůz, a poté se dostavily první úspěchy. Pořídil jsem si lepší auto a začal stoupat v žebříčku jezdců.

Cílem každého šampionátu, bylo dostat se na vrchol žebříčku, přes 15 soupeřů, a to tím, že jste vyhrávali závody. Za vítězství vám přibyly 3 body, za druhé místo 2 body a za třetí místo 1 bod. Jenomže stejně takto sbírali body i vaši soupeři a mohli vám odskakovat, nebo se dostat zpátky před vás v žebříčku. Když se dostanete na 1. místo v žebříčku, čeká vás pohár šampionátu, ve kterém jedete tři závody.

Zajímavým nápadem jsou tři závodní módy, ze kterých si můžete vybírat. Prvním je klasický závod, ve kterém závodíte proti dalším 7 soupeřům. Druhým módem je závod se zbraněmi, ve kterém buď můžete své soupeře zničit zbraněmi nebo vyhrát protnutím cílové pásky. Posledním, třetím módem je vyřazovací závod, ve kterém po každém kole vypadne nejpomalejší závodník, stejně tak můžete k urychlení závodu použít zbraně a protivníky odstranit.

Ve hře je dostatek tratí, které jsou různorodé a odehrávají se na různých místech a v různých podmínkách. Např. V kaňonu jezdíte po písku, na jiné trati je zase sníh. Toto však nemá žádný vliv na řízení, takže je to spíše pro efekt grafiky. Bohužel autoři později začali tratě opakovat, akorát jste jezdili v protisměru než doposud. Zároveň, aby zamezili rychlému rozpoznání, tratě pojmenovali jinak.

Co mě absolutně znechutilo, bylo přejíždění zvířat, za které jste dostávali nitro. Kdyby to byly nějaká zlá zvířata, ale přejíždět králíčky nebo surikaty, to opravdu autoři trochu přehnali.

Hudební doprovod v podobě rockových a jiných skladeb, je opravdu slabý. Za tu dobu, co jsem hru hrál, se mi líbila možná tak jedna písnička, a to si ji ani nijak nepamatuji.

Závěrem bych to shrnul, tak že mě hra celkem frustrovala svým jízdním modelem a trochu i obtížností, kdy jsem se do závodů musel nutit a nebavili mě. Dalším zlým aspektem je přejíždění zvířátek, jak už jsem zmínil!

Pro: Tratě, závodní módy

Proti: Přejíždění zvířátek, jízdní model, hudba

+11+11 / 0
  • PC 40
Hra se mi nelíbila. Po deseti dojetých těžkých závodech jsem všechno odemkl cheatem. Říkal jsem si, že asi něco přehlížím a když to najdu, bude to najednou velká psina. Tak jsem to zkusil. Jaké bylo moje překvapení, když jsem zjistil, že nejrychlejší auto se všemi upgrady dá pouze 245 km/h. Závody jsou těžké a zakoupení nového auta, které je jen malinkým zlepšením, není dostatečnou motivací. Takže se člověk těžce prokousává jeden závod po druhém (někdy i na pátý pokus) a odměna nikde.

K tomu přičtu nepovedenou optimalizaci (už dlouho jsem nehrál v 1280*720 na minimum) a dost chabý jízdní model a musím hodnotit hodně nízko.

Dobrá je hudba a vtipné popisky (soupeři a auta). Zbraně by to mohly vytáhnout nahoru, ale třeba takový Blur je v tomto taky mnohem zábavnější.

Pro: Grafika, hudba, vtipné popisky

Proti: Špatná optimalizace, hra nemotivuje a je zbytečně těžká, jízdní model

+8+9 / -1