Garbage Truck Simulator

Popeláři, Müllabfuhr-Simulator 2008

30.04.2008

Když se řekne popeláři, co se vám vybaví? Jó, to jsou ti chlapíci, co mě ve středu ráno budí svým hlučným vozem; a nebo je to práce, po které jste jako malí svišti toužili? Tak či tak, teď máte konečně jedinečnou možnost si to vyzkoušet na vlastní kůži.

Garbage Truck Simulator je mnohdy přiřazován k sérii Tycoon kvůli podobným herním mechanismům - nakupování nové lidské síly, vytvoření vlastního loga firmy, starání se o údržbu atd.

Ve hře samotné se ujmete jednoho z pěti možných popelářských vozů a vydáte se po virtuálním Urban City oprošťovat obyvatele o jejich odpadky. To vše ve městě plného dopravy a bdělých chodců za střídavého počasí. Perličkou na závěr je možnost přepnout si pohled kamery do vlastních očí a ještě víc se sžít s touto prací.

2 metry má tata :-)
Na sebe jsem to myslel, že mě vše baví, ale tady u popelářů bych si asi myslel, že jsem asi menší hráč :-)

Müllabfuhr-Simulator 2008 je špatná hra.

První co uhodí do očí je menu, které je sice jednoduché, ale tvůrci si asi nebyli jisti, zda hráč ví, co znamená položka "Spustit hru" a proto nejdřív naběhla menší nápověda na co kde klepnout. "Copak jsem úplnej de*bil?" pomyslel jsem si. Poté jsem skočil do nastavení a vše nahodil na nejvyšší detaily. Spustil jsem režim kariéry (tuším, že tam ani jinej nebyl) a vyskočilo na mě jakési menu, kde jsem měl na výběr několik "misí", možnost koupit si popelářské vozidlo a najmout zaměstnance. Klepl jsem na "Start". Dál mě ale hra nepustila, protože jsem neměl žádné auto a lidi. Zároveň jsem ale neměl prachy, takže jsem byl docela zmatený. Naštěstí se mi povedlo najít položku "Půjčky" a vybral jsem si 10 000,-. Je docela sranda zadlužit se hned zpočátku, nemyslíte? Koupil jsem jedno levné auto (všechny vypadaly naprosto stejně) a najmul dva popeláře - Ríšu a Pepu. Konečně se mi povedlo spustit samotnou hru.

Hra se načítala nepěkně dlouho, odhadem asi půl minuty. Po úmorném čekání hra konečně naběhla, ale díky sekání nebyla prakticky hratelná. Přes celou tu slideshow jsem si ale nemohl nevšimnout, že grafika vypadá jak z 13 let starého Viper Racing a možná ještě o něco hůře. Misi jsem teda vypnul a v menu snížil hodnoty na střední. Sice to nebylo úplně ono, ale hra aspoň šlapala hratelně. Další 2 minuty jsem zkoušel klávesy, protože jsem neměl tušení, jak nastartovat. Když jsem se rozjel, musel jsem se zasmát. Tak strašný jízdní model nebyl ani v Saints Row a to mají být Popeláři simulátorem. Howgh! Po objetí jedné čtvrtě a následného přejetí několika blbě čučících civilistů mě hra vykopla za nezákonné přestupky.

Stačilo, konec. Nehrajte to. Je to po všech směrech špatná hra. Jako free by se to možná na chvilku dalo, ale za tohle je cena 299,- více než směšná. 5% za snahu o mikromanagement firmy a český překlad. Zbytek radši nekomentovat.

Pro: kdo chtěl být jako malý popelářem, mohl by se na chvilku bavit

Proti: všichni ostatní si radši zahrajou něco kvalitního