Ach jo, tak jsem nešťastnou náhodou aktivoval na steamu tuhle verzi a ne původní. No, asi je to znamení, že tu výzvu na hardcore prostě nedám xD
Vyzkoušeno - stažena poslední verze Steamu, verze češtiny ze stránek a jede to bez problémů. Zvuky, hudba, dabing... Nevím, kde může být problém, ale myslím, že v češtině to nebude (můžeš zkusit znova stáhnout integritou hry anglickou verzi a vyzkoušet, jestli to anglicky jede ok).
@Pluto (26.01.2021 22:24): Steam, instalátor tvrdil, že verze je ok. Říkal jsem si, že ten tester bys mohl být ty :). V nastavení nic ztlumeného není, ale zní jenom dabing. Při odjezdu z knihkupectví se teda v animaci ozval zvuk motorky, ale to je všechno.
@musa (26.01.2021 22:10): Neměl jsem s tímto problém, hra mi jela naprosto bez problémů. Hrál jsem teda Steam verzi (a asi ne poslední verzi češtiny, protože jsem dělal test). Bavíš se o verzi Steam nebo GOG?
Rozehráno, ale ve hře mi nezní žádná hudba, chybí i zvuky, dabing je ok. Mám nainstalovanou češtinu, na kterou tu máme odkaz - může dělat problém? Stejný scénář jsem měl totiž po instalaci češtinu u The Dig.
@Pluto (12.07.2020 17:45): Vypuštěné bych řek nic, jen některé lokace jsou z počátku nedostupné(babička). Přidaná je skrytá místnost v knihovně zámku(za slider puzzle), dešifrovací stroj u Moonbeam, schovaný klíč k hodinám na půdě, lupa a pinzeta skryté ve stole v knihkupectví, jinak udělané vloupání na policii, váza s 20 dolary na hřbitově, mírně upravená katedrála, nové puzzle v hrobce. Víc v poznámkách nemám, ale možná jsem si nějaké drobnosti nevšiml nebo zapomněl napsat.
@jvempire (komentář): Dabing je největší ztráta oproti původní verzi. Ale originální audio soubory nebyly k dispozici v odpovídající kvalitě a musel se tak udělat znova. A na původní velká jména jednoduše nebyly peníze...
Tak jedu jako nůž máslem žádný zásek (5.den). A upravil bych hodnocení, není to vůbec špatný remake. Pokud může být remake fajn tak tenhle je fajn. Samozřejmě znovu budu hrát jenom původní, ale pro nové hráče bych to nezavrhoval. Nový dabing je rozhodně kvalitní. Moc nechápu proč třeba ten příchod Grace do obchodu každý den nevytvoří k dokonalosti když vidíme 10x jak ji propadne noha do schodu tak to mohlo někoho trknout. Hned na začátku to nedělá dobrý dojem. Ještě jsem si všiml další nedokonalosti a to je ukazování předmětů. Ať už postavě ukazujete hlínu nebo hadí šupinu tak to vypadá jako fotka.
Řekl bych že jsem měl také bug s počítáním bodů, najednou se mi to vynulovalo.
Ale jinak to vypadá velmi dobře, tyhle chybky jsou pouze kosmetické.
Možná to někomu uniklo ale k vydání Anniversary edice vyšel krátký komiks na pokračování s novým originálním příběhem. A vypadá docela dost zajímavě.
@Drolin (30.12.2014 14:42): Chápu každé má své pro a proti, a také přechod z remaku na druhý díl pak pro mě bude trochu šok no nevím. Ale asi dám na radu a možná dám originál a pak to kdyžtak doplním remakem.
@jones1240 (30.12.2014 14:30): Osobně bych řekl originál (přeci jen je v něm více obsahu), ovšem remake není vůbec špatný a něco dělá lépe (mimo jiné má i subjektivně kvalitnější dabing a docela povedenou přidanou hodnotu v in-game "making of"), a zvláště ovládání je daleko pohodlnější.
Zdravím sem adventurista Gabriel Knightem dosud nepolíbený a chci se zeptat je tenhle remake pro začátečníka v sérii dobrej nebo bych měl raději začít originálem ?
Čtení recenzí na games.cz a bonuswebu jen potvrzuje domněnku, že jde o zbytečnou činnost. Tedy, v konkurenci DH :).

Avšak toto -
Podezření na druhou možnost sílí jednak s hudbou, kdy Robert Holmes očividně nalil své MIDI melodie do nějakého moderního sekvenceru a vylezl mu z toho naprosto příšerný paskvil, a potom s celou dokumentární složkou, která se výroční edicí vine.
je dobře napsáno.
@Red (19.10.2014 22:03): Prostě chybné kolize postav, špatné nebo chybějící animace, z mého pohledu dost lajdácká práce se zvukem, původní verze měla díky temnějšímu prostředí lepší atmosféru... Ale příběh je furt super a pokud někdo nehrál verzi z 1993, tak by měl určitě Anniversary zkusit.
@Drolin (17.10.2014 10:36): Bohužel, já šel ještě s procenty trochu dolů a to převážně kvůli enginu. Když jsem to hrál prvních pár dní, měl jsem k dispozici nedoladěnou preview verzi s průvodním e-mailem, že na chyby nemám brát moc zřetel, protože se do plného vydání odstraní. Ale co jsem tak zkoušel, moc se jim to nepovedlo. Ta hra má perfektní příběh, na tom se za těch 20 (tedy 21, ale 21th Anniversary by nevypadalo tak dobře) moc nemění, ale to zpracování ji občas dost podtrhává nohy.
Prvních pár Gabrielových vět mi trochu trhlo uchem, ale během následující půl hodinky jsem si na nového aktéra víc než zvyknul. Zbytek ansámblu je taky ok.
Hmm první dabing který jsem slyšel je vždy lepší než další, aspoň u mě to tak minimálně ve filmech a seriálech funguje:D

Pokud koupím přes jejich stránky tak získaj větší část peněz než když koupím na steamu/gogu?
@KordusCZ (15.10.2014 18:57): Osobně mi přijde dabing lepší, nicméně ten v původní verzi považuji za špatný.

A překvapuje mě, že tentokrát engine i animace působí zdařile, na rozdíl od ostatních her Phoenix Online.
Je velká škoda, že do role Gabriela nebyl znovu obsazen Tim Curry, i když chápu, že těch 20 let by asi na jeho hlase bylo znát. Ale na nového dabéra jsem si musel dost zvykat, hlavně na jeho přízvuk. Dabing celkově není určitě nejsilnější stránkou hry :(