Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Fury of the Furries

80
18 hodnocení Platformy
Žánr:
akce > plošinovka *
akce > arkáda
Forma:
placená hra
Rozsah:
samostatná hra
Multiplayer:
ne
Datum vydání:
1993 PCAmiga
Vývojáři:
Kalisto Entertainment
Tato dnes již legendární plošinovka byla vydána v roce 1993 studiem Kalisto Entertainment. Příběh byl jednoduchý. Vaši chráněnci, kuličky Fury (červená, žlutá, zelená a modrá) s různými schopnostmi, vracejíc se vesmírem z výpravy, ztroskotají na své rodné planetě Sklumph a nestačí se divit. Během jejich nepřítomnosti došlo ke svržení jejich dosavadního vládce Temným rytířem. Vaším úkolem je tyrana svrhnout a osvobodit pravého panovníka. Kuličky Fury se díky své grafice a hlavně díky chytlavé hratelnosti staly klasikou ve svém žánru.


Diskuze ke hře

Doposud o hře nikdo nediskutoval.


Nejlépe hodnocené komentáře

  • PC 100
Hra mého mládí :)
Klasická plošinovka, ve které je vaším jediným cílem dostat se na konec levelu. Pod kontrolu dostanete vždy jednu roztomilou chlupatou kouli, která se může "přebarvit" na čtyři různé druhy.
Žlutý střílí klasické firebally, zelený může použít vystřelovací lano ala Tarzan, červený se může prokousat skrz některé povrchy a modrý se dokáže potápět a bránit se pod vodou střílením bublin.
Samozřejmě jen málokdy máte k dispozici všechny čtyři barvy, takže místo toho, abyste nepřítele jednoduše odstranili dobře mířenou ohnivou koulí, musíte před ním se zeleným Furýkem utíkat atd.
Každý level je navíc limitován časovým limitem, ale ten by hráče ani tak nepálil, protože se vždycky dá stihnout.
Co opravdu, ale opravdu pálí je obtížnost- stačí totiž pouhý kontakt s nepřítelem/jeho střelou/napichovacím kůlem a skončili jste a musíte celý level jet znovu. To je občas pěkně frustrující, ale na druhou stranu pak máte o to lepší pocit, když nějaký level pokoříte :)
Hra se skládá celkem z 8 oblastí (poušť, pláž, prales, pyramida, hory, továrna, vesnička, hrad a pak závěrečný finální level) a v každé je vždy 10 levelů, to máme dohromady 81 levelů. To vám nějakou tu hodinu vydrží :)
Hra se ukládá vždy do jednoho herního slotu pokaždé, když pokoříte 6. level nebo když se probojujete do 1. další oblasti.
Do toho vám hraje vážně povedená hudba, která se vždy do té které oblasti celkem hodí.
Když si to srhneme, jedná se bez diskuzí o jednu z nejlepších plošinovek a starších her, kterou jsem kdy hrál.

Pro: Obtížnost, hudba, hratelnost, grafika, délka

Proti: Obtížnost :)

+8 +9 −1