Lasery sú výborné. Párkrát sa mi s Kestrelom podarilo nájsť 4x Burst Laser MkII, vtedy padla vlajková loď na tri-štyri salvy. A s vylepšením Weapon Pre-igniter je to úplná paráda!
@Isair (13.12.2014 10:47): Ty lasery jsou asi dobrej nápad, člověk není závislej na raketách, kterých je poskrovnu. Do posledního sektoru jsem většinou dostal prakticky bez zásob, což je v tahu. škoda, že tam není možnost zdrhnout a nechat Federaci, at si to vyřeší sama :D ale vážně, aspon nějakej kšeft by tam dát mohli :D to taktizování mě baví, jen by to mohlo snad být trochu méně statické. Proto mě bavil Freelancer, spousta akce plus i nějaké to taktizování. Doporučuju, pokud jsi nezkoušel, ale je to něco jiného, prostě vesmírná střílečka.
@Wild One (13.12.2014 10:34): Ze zbraní určitě doporučuji takové miny, které dávají celkem slušný system dmg, přestože bez hull dmg. Jenže je nemohou sestřelit defense droni a nežerou tolik energie, na bosse tudíž ideální zbraň. Jinač dost často jsem si vystačil s těmi lasery, zkus si jich nahromadit co nejvíc (abys měl kadenci alespoň 4+ laserů na proniknutí těmi nejsilnějšími štíty), fajn je také takový vcelku vzácný raketomet střílející dvě rakety za cenu jedné.
Pokud narazíš na beamy, snaž se je zkombinovat s hackováním (kvůli shazování štítů).
Hodně se mi také osvědčila kombinace flak gun + beam.
Iony beru především od těch s 3+ výstřely najednou (dobré na sundavání štítů), případně takové ty malé, rychlé, laciné.
Ono je tu zajímavých zbraní spousta, jen je to chce správně zkombinovat a dobře využít.

FTL je dost specifická hra a vlastně nic podobného jsem ještě nehrál, byť někde na začátku zdejší diskuze mám dojem padla zmínka o nějaké podobné připravované hře, třebas ti tu někdo znalejší poskytne více informací.
@Isair (12.12.2014 23:12): super, moc dík za podrobný manuál :) asi to ještě zkusím, je to neskutečná návykovka, odinstaloval jsem to hlavně z časových důvodů :D co se týče těch zbraní, skoro do konce jsem si vystačil s těmi prvními (Artemis a Burst Laser), což je jasná pitomost, ale ty další zbraně mě alespon podle parametrů moc nepřesvědčily. Až skoro do konce to stačilo. budu muset v tomhle změnit strategii. Ale strašně to záleží na tom, jaké situace hra vygeneruje, někdy mi to přijde dost nevyvážené. Ještě dotaz trochu off topic, neznáš nějakou další hru v podobném stylu? Napadá mě jen Freelancer (což je samozřejmě zcela něco jiného, ale některé principy jsou podobné)
@Wild One (12.12.2014 21:20): Šetři si rakety (pokud je jasno, že ti nepřítel jen tak neprostřelí štíty, nemá cenu po něm pražit zbytečně raketometem). A taky je důležité se naučit manipulovat s energií... není potřeba mít energii nutně ve všech systémech, na začátku třebas jde dobře ušetřit při přehazování ze štítů do motorů (podle toho, jestli má nepřítel raketomet či nikoliv), stejně tak bod ušetříš za tu healovací komoru (kterou můžeš zapnout jen když bude potřeba) atd. Jsou to takové ty nejzákladnější tipy, ale hraní určitě ulehčí a celkem mi trvalo, než jsem si zvykl řádně šetřit s energií, správně investovat scrap (abych se dostal co nejrychleji k vhodným upgradům a měl tak minimum zranění v počátečních sektorech a tudíž hodně scrapu a silnou loď v těch pozdějších, páč jsem neutrácel za opravu) apod. Hodně se naučíš při opakovaných nezdárných pokusech (kterých jistě bude zpočátku hodně:)), zvláště co se týká těch náhodných setkání (doporučuji raději vždy odletět, pokud nemáš vyloženě nějaký specializovaný (sub)systém či člena posádky, který by situaci vyřešil bez potenciální hrozby). Uvidíš, že postupně budeš expit především sám sebe:).

Ještě je dobré později investovat do dronů, především těch defenzivních, mít jednoho nebo dva v boss fightu je totiž téměř nutností. Případně to nahradit investováním do neviditelnosti (podle toho, na co dříve v obchodu narazíš/na co budeš mít dostatek scrapu). Případně můžeš i zkombinovat obojí.
V té advanced edici pak není úplně k zahození také hackování, zvlášťě používáš-li jej na štíty, čímž je můžeš dočasně úplně shodit a v té chvíli nepříteli rychle vyřadit třebas zbraňové systémy.
Tak sakra, asi jsem ztracenej případ, ale at jsem dělal, co jsem dělal, ani na tu stupidní (údajně easy) obtížnost jsem to nedohrál :-D Ten stupidní křižník na konci mi vždycky dal na frak. Prostě krize toto. Nějakej tip?
@Aeoluw (01.05.2014 20:42): Najlepšia zbraň je kanón Vulkán. Najprv sa nabíja jedenásť sekúnd, ale po každom výstrele sa doba nabíjania skracuje. Po vypálení tretej rany sa každý ďalší výstrel nabíja už len jednu sekundu, je to vraždomat! ^^
No teda s Federation Cruiserem typu C to je sranda:-D. Na začátku nemáte žádné zbraně ale máte teleporter a speciální zbraň je Flak Artillery, který vystřelí sedm projektilů, což je stejně jako má Flak Gun Mk.II ale má vetší ropzyl, +/- po celé šířce nepřátelské lodi (možná i výšce ale to jsem ještě neviděl).No zabila mě Rebelská Flotila v prvním sektoru:-D.
Jo to je pravda třeba když si chci koupit neviditelnost ale né store tam není.
No a díky tomu třeba prohraji bossfight nebo mě sejmou ještě dřív než se k bossovi dostanu.
Řekl bych že je dobrá kombinace hacking dronu a dvojlaserů trojlaserů př. 1x burst laser mk.II, 1x burst laser Mk.I, 1x heavy laser Mk.I může být samozřejmě jiná kombinace:-).
Hacking drone vyřadí pilotní kabinu, takže je evade logicky 0% a lasery ho sundaj.
Jako dobrý doplněk je i artillery beam který má Federation cruiser.
Touto taktikou jsem se dostal až do třetího bossfightu ale ve třetím souboji jsem bombou breach II zapomněl zničit rakety a všiml jsem si toho už pozdě, tak mě rozstřílel.
Ale jinak docela smrtící taktika:-).
Kombinace Flak Gunu (perfektní na sundavání štítu) a Beamu (nejlépe Pike/Fire/Halberd) se jeví jako dost smrtící, takhle rychle jsem snad bosse ještě nesundal:).
Heh, teď mi zrovna hull repair drona dropnul boss po prvním fightu :p.

Jinač jsem jej konečně porazil i v AE na normal (se stealth cruiserem typ A). V podstatě skoro stejnou taktikou, jakou níže popisuje "PoetaBezRymu":)- dual laser + trojlaser + dvojraketomet a 2 defense droni (jedničkový a dvojkový- ten dvojkový v AE potřebuje už pouze 3 power místo 4, což je dost fajn) + neviditelnost a namaxované štíty. Ještě jsem koupil augmentaci, která vyřadí nepřátelské defense drony (hodně užitečné na druhý fight) a flagship si v podstatě ani neškrtla:) (první 2 fighty mě netrefila vůbec a v posledním to bylo jen za pár hull dmg, ani jsem toho hull repair drona nevyužil). Rozhodně fajn taktika:), ta kombinace defense dronů s neviditelností zase tak marná není, motory už ani kdovíjak vylepšené být nemusejí (byť pokud máte ještě backup battery, tak do nich můžete trochu té energie napumpovat:)).
@Isair (22.04.2014 15:10): Stejně teď většinou hrávám za Engi Cruiser, takže sehnat hull repair by nemělo být zas takový problém, většinou na něj ale narazím hned v prvních sektorech, kde naň ještě nemám.
@Javor (22.04.2014 15:02): Yop, tohle mě štve taky, to by ještě mohli nějak pořešit. Třebas kdyby se loď opravovala při čekání na základně či automaticky po každém vyhraném souboji s flagship. Částečně to řeší hull repair drone, ale je to zbytečně vysoká investice (80 scrapu + cca 75- 85 za drone control) a nadto na něj hráč nemusí vždy narazit a potřebuje hodně drone parts.

Flagship jsem na normal sice již zlikvidoval hnedle několikrát, nicméně i tak se mi povede tak maximálně jedna výhra z pěti (teď v advanced edition možná ještě méně:p), přičemž k ní se dostanu téměř pokaždé. A právě nejvíce frustrující je, když se třebas do posledního souboje s ní řítíte pouze s několika málo hull body a víte, že souboj je již předem prohraný :/.

@John Mirra (22.04.2014 10:29): " hlavně to už hraničí s cheatováním, když mám zoltanskou loď, přes kterou teleport neprojde :) Ale ne, oni mají nějaký superteleport, který projde i naším superštítem! "

Třebas používají tu novou augmentaci "Zoltan Shield Bypass" :p
Spíše mne štve, že vždy, když se dostanu do posledního sektoru, mám tam jednu, maximálně dvě repair stations, navíc zpravidla hned vedle počáteční pozice mothership. Takže i když nemám problém ji ustřílet, není prostě v mých možnostech ustát více jak tři kola.
@PoetaBezRymu (22.04.2014 03:37): Tyhlety naskriptovaný události fakt nesnáším, hlavně to už hraničí s cheatováním, když mám zoltanskou loď, přes kterou teleport neprojde :) Ale ne, oni mají nějaký superteleport, který projde i naším superštítem! Grrrr...

Já to snad nikdy nedohrál na normální obtížnost, mám při konečném souboji tak málo upgradovanou loď, že mě prostě ve druhém střetu rozstřílí na cucky.
.. miluju, když mi těsně před posledním sektorem do lodě napochoduje pětice týpků, které nenapadne nic lepšího, než mi zničit ozdravovnu a pak se jít prát s mojí pětičlennou posádkou ...

GRRRRRÁÁÁÁUÁÁÁ!!
@PoetaBezRymu (19.04.2014 05:14): Cg, jsem říkal, že po pár pokusech (a s dobrou taktikou) ti nebude činit až takové problémy:). Na poslední fight je hodně dobré mít vylepšené dveře na maximum (kvůli útoku té nepřátelské posádky), případně mu posádku vyhubit při prvních dvou fightech:) (to se pak rázem souboj z celkem obtížného změní na směšně jednoduchý).
Tak super, nakonec se podařilo:) na Bosse jsem měl jeden raketomet, kterej střílel dvě rakety zaroveň + 5 střel Laser a do obrany jsem sehnal zneviditelnění a dva obranný drony. První dva bossové uplná pohoda, až u toho třetího jsem se trošku zapotil. Uf, konečně můžu v klidu usnout.
@PoetaBezRymu (19.04.2014 00:53): Zkus ještě sehnat tu neviditelnost, s tou jsem nejednou dokázal bosse porazit i téměř bez zranění.

Jinač se u zbraní snaž zaměřit na lasery... sehnat co nejvíce dvoj-troj laserů, abys co nejsnadněji mohl proniknout štíty a poškodit systémy. Případně jak jsem níže zmiňoval, ty bomby nejsou vůbec k zahození (dost často dokáží souboj s bossem opravdu rapidně zjednodušit). Hlavně se zkrátka snaž nejdřív zneškodnit či hodně oslabit nepříteli štíty (nejlépe odstranit celý systém, nikoliv je jen dočasně vyřadit), poté hned neviditelnost a pak raketomet:).

Taky vyzkoušej ty defense drony vzít dva... čím více jich máš, tím větší je šance, že hackování nepropustí. A taky je zde nově něco jako shield drone, kterého jsem sice v praxi nezkoušel, ale po vygenerování toho zeleného štítu by měl hackování taktéž zamezit (byť je asi třeba jej kombinovat s defense dronem).

Combat drony moc nedoporučuji, raději se pokus zaměřit na vyšší palebnou sílu.

On boss je vážně šmejd, chce to trochu cviku, ale až si na něj pořádně zvykneš, jistě ti takové problémy dělat nebude.

Osobně se mi na bosse nejvíce osvědčila taktika spamovat lasery (mít jich třebas 7-9-> čili třebas dva trojlasery, jeden dvojlaser apod.) či ty teleportační bomby + lasery, neviditelnost, hackování, backup battery. 3-4 štíty, úhyb kolem 30-40% (při zneviditelnění se ti zvýší na 100%+). Hodně dobré je také sehnat si augmentaci "stealth weapons" (byť nutnost to zdaleka není).

Nebo dva defense droni a hodně vylepšené motory.

Až budeš mít odblokovaný federation cruiser, je fajn si namaxovat artillery beam a v podstatě nepotřebuješ zbraně, stačí si jen zajistit pořádnou obranu a beam jej skoro zvládne rozřezat sám:) (byť podpora dalších zbraňových systémů samozřejmě k zahození není:)).

Případně se pro inspiraci podívej na tohle video:)... podobnou taktikou jsem nejednou bosse porazil i bez výsadkového modulu. A kombinovat defense drony s neviditelností také není úplně třeba (určitě to chce vzít ale buďto jedno či druhé).

A raději doporučuji hrát s tou základní lodí. Engi cruiser (ten asi myslíš tou druhou lodí?) mi nikdy moc nesedl a naopak s tou základní jsem většinou neměl větší problémy (však je vcelku vyvážená a trojlaser + raketomet je hodně dobrá počáteční výbava). Navíc díky raketometu nebudeš mít v prvním fightu problém proniknout štíty, pokud si našetříš dostatek raket či nenarazíš na jiné zbraně, kterými bys jej nahradil.
@Isair (18.04.2014 23:29): Ne, to fakt nejde udělat. Nechápu to. V obyč verzi jsem to dal na easy levou zadní, pač tam neměl ty hackovací kraviny, ale teď? Ty Defense drony jsem zkoušel, měl jsem jednoho a toho hackovacího drona max zdrží, když letí, ale když se "přisaje", tak už si ho nevšímaj. Stejně tak i vylepšení motoru. Teď jsem měl motor na max, 55% šance na vyhnutí a stejně ze tři raket dopadli 2, všechno mi začlo hořet a šlo to do kytek.

Teď jsem měl 3 level štítů, Max level motorů, ZBRANĚ: Rychlopalný ION kanón, Laser kanón na 3 výstřely, Těžký laser kanón na jeden výstřel + Bojovýho drona level II a stejně jsem si ani neškrtl.

Hackovaním mi vyřadil motory (takže jsem nemohl ani utéct a vyhýbat se raketám, haha), ION kańón se trefil 1 z 4 střel, přes 4 štíty jsem se střelama ani nedostal a když ano, tak si je rychle doplnil, případně se zneviditelnil, tak jsem mu hacknul hackování, aby, když mě hackne, abych mu to mohl zdeaktivovat, ale mezitím mě dorazili 2 salvy raket (2x3), po kterých mi vyřadil všechny důležitý systémy a už se nedalo nic dělat.

A hackování štítů jsem zkoušel už v minulé hře. Měl jsem hackování na třetím levelu. Před nabitím mých kanónů jsem mu vypl štíty, jenže ten šmejd mi mezitím buď hacknul moje zbraně a nebo se zneviditelnil a mezitím mě samozřejmně nezapomněl obdarovat salvou raket, takže super..

Hodina hraní k ničemu. Kdyby bylo aspoň těžký na to EASY se k tomu Bossovi dostat, tak bych to bral, ale já tady hraju hodinu hru, připadám si jako král, ohrozí mě max 1 loď z 10 a pak stačí 2 minuty a skončím na Bossovi, takže se mi ani neotevřou další lodě a nic (hraju to s tou druhou, co se otevře)

Prostě zoufalost:(
@PoetaBezRymu (18.04.2014 21:21): Dost pomáhá defense drone (klidně se neboj vzít dva, pokud možno... sestřelují i ty hackovací blbiny a boarding drony), případně si sehnat neviditelnost (raketám se úplně vyhneš, v případě že se zneviditelníš těsně při jejich vystřelení + máš dostatek času než se znovu dobijí) a dostatečně vylepšit motor (vyšší šance na vyhnutí se raketě), štíty ti klidně stačí 3 (zbytek dej do motorů, ale pokud máš dostatek zbytečného scrapu, namaxuj i ty štíty).

Jinač (jak zmínil John Mirra) hodně pomáhají ty teleportační bomby, co dávají 3 system damage (ale bez hull dmg), případně ty Ion bomby... prvně jimi vyřaď štíty a pak postupně odstraňuj nejotravnější systémy (neviditelnost, raketomet etc.). Dost dobré je také vyřazování štítů hackováním (pokud jej máš plně upgradovaný, počkej až vyřadí všechny 4 štíty a v té chvíli začni odstřelovat nechráněné systémy).

Pokud nemáš dost power, určitě si sežeň za 35 scrapu backup battery.
Na bosse jsou dobrý rakety, hlavně ty teleportační (ty pak s jistým upgradem prochází i tím zoltanským štítem co má potřetí)
Potřebuji radu. Hraju advantage edici, na easy, ale jaksi mám problém zničit prvního Bosse. Hrál jsem to několikrát, celou hru procházím +/- jak nůž máslem, ale vždy skončím u prvního Bosse. Vždy je stejný scénář. Mám silné zbraně, dost posádky, spoustu všeho, ale proti jeho lodi je mi to k ničemu, protože jako první mi Hackne buď: Zbraně, Štíty a nebo pohon, což mě dost limituje (když zbraně, tak nemůžu střílet, a když můžu, tak se zase zneviditelní / když štíty, tak schytám všechny utoky naplno / a když pohon, tak mě ničí jeho rakety, které vystřelí tři posobě - proti nim nepomohl ani dron)

- Prostě si s tím vůbec nevím rady. Nejvíc mě asi vadí to jeho zneviditelnování, protože to udělá vždycky, když chci zrovna vystřelit (a nejlépe, když to má spojený s hackem mých zbraní a sebere mi z nich všechnu energii), tak jsem zkoušel hacknout mu zneviditelnění, jenže pak tam má ty štíty, které bych měl hacknout primárně a prostě, ááá, nenávidím tu hru!!) ..
To je tak hrozně frustrující, hloupá, neférová, ale zároveň neuvěřitelně zábavná hra, že jsem kvůli tomu dneska ani nešel spát a jen to hrál a hrál. Sice nevím, jak mě to bude bavit dalších pár dní, ale aktuálně je verdikt jednoznačný.
A do třetího fightu dali bossovi nově mind control, což dokáže být docela vopruz ve chvíli, kdy vám na palubu teleportuje své jednotky a ještě nějakou z vašich ovládne. Ale zase nějak výrazně složitější to ten souboj nedělá.
@LIUWIL (13.04.2014 00:06): Cg, s tím hraji nejraději.

Sakra, rebel flagship mi už podruhé rozsekala "Kruos" ve druhém fightu. Zdá se mi to, nebo je nějaká vytvrdlejší v té advanced edici? A nemyslím si, že je to pouze tím, že dostala navíc hackování- s tím beztak většinou svede prd.

Btw, záložní baterie taky není vůbec k zahození (z těch nových (sub)systémů).
Sakra, oni dali hackovaní i bossovi do prvního fightu... pěkné:) (ale moc mu to nepomohlo, rozsekal mě až ve druhém :p).

Jinač vcelku užitečná věcička, zvláště štíty se s tím sundavají jedna radost a pomocí jedné augmentace se tím dá znehybnit i posádka v místnosti. Na ostatní systémy to ale zase tak echt dobré není, vyřadí je to maximálně na 10 sec. (a pak se to dlouho nabíjí) a ještě to žere drone parts, navíc defense droni to dokáží sestřelit.

A s Mind Control je taky sranda, byť to není takové terno, jak to zprvu vypadá (ale dost se to hodí při obraně).
Největší výhoda Advance Edice mi přijde v tom, že v obchodech je nyní více zboží (rozdělené většinou na Page 1, Page 2 etc.), čili si hráč vždy něco najde a nějakou taktiku vytvoří = luck faktor ještě více zredukován. A nový content je taky fajn.

@LIUWIL (11.04.2014 05:18): Pár desítek hodin hraní a zjistíš, že štěstí hraje menší roli, než se původně zdá;). Chce to jen pořádně poznat všechny události, itemy, augmentace a naučit se nějaké ty "fígle" (správně hospodařit s energií, umění v pravou chvíli utéct z boje:) etc.).
Tak po pár hodinovém zkoušení alternativně obstarané verze jsem musel koupit.
Občas mi to přijde víc jako hra o štěstí než cokoliv jiného, ale je to opravdu zábava.
@Say (30.11.2013 19:21): Tak třeba v Dungeon of Dredmor je začátečnický mód, ve kterém savovat můžeš, ale jak píše Flexo roguelike tenhle prvek vyžadují a hrát DoD se savy je na nic a dost by sis pokazil hratelnost. Je to součást logiky designu těch her, protože pokud se ti na jednu stranu náhodně generují levely, tak se stereotyp z toho pramenící vyváží tímhle tvrdým postihem. Roguelike jsou primárně o zlepšování taktiky skrze vlastní úmrtí a pečlivém supply managemetnu. Taky je u nich většinou silný explorativní prvek. Jestli chceš grindovat, tak se raděj pusť do nějakého j-rpg...