Frostpunk

Herní výzva 2019 č. 3 - Herní kutil (hardcore)

Tato hra mě neskutečně chytla už od začátku, což mě upřímně překvapilo, protože nemám ráda survivaly (ne, nebaví mě hry pořád začínat od začátku) a tak trochu jsem čekala další This War of Mine, které jsem musela zabalit dost brzo. Nicméně Frostpunk je spíš klasická strategie, která jen nese pár survivalových prvků a taky celá hratelnost je daleko jednodušší a přehlednější, takže jsem jej zvládla dohrát na první pokus a ještě k tomu za fašistický stát, protože jsem nechtěla náboženství :D. Ještě bych určitě pochválila tísnivou atmosféru a skvěle dokreslující soundtrack a taky se mi líbilo, že člověk musí občas dělat dost těžká morální rozhodnutí.

Pro: atmosféra, hratelnost, soundtrack, grafika

Proti: lagy, obzvlášť v pozdější části hry

Krátky súhrn:
Po This War of Mine je toto naozaj skvelým herným kúskom, ktorému do dokonalosti chýba naozaj len par detailov. Ak ste milovali TWoM, túto hru budete milovať rovnako. Po grafickej stránke je všetko tak ako ma byť, po stránke hrateľnosti rovnako. Uzákoňujete rôzne zákony, vyvíjate nové technológie, riešite problémy bežných ľudí. A pri tom všetko musíte riešiť aj problém neustálej zimy. Problémy sa nabaľujú jeden na druhý a tak ich musíte ihneď riešiť, aby vám neprerástli cez hlavu. Navyše, z hry sála neuveriteľná atmosféra, ktorá sa nedá popísať. Za mňa túto hru rozhodne odporúčam všetkými deviatimi (desiaty prst mi zmrzol pri hraní hry :D ).

Pro: grafika, príbeh hry a atmosféra, znovuhrateľnosť vďaka scenárom, cena, neobvyklá téma

Proti: tutoriál vás neťahá za ručičku a to niekedy možno aj chýba

Hru som mal predobjednanu kedze som viac-menej veril autorom This War of Mine, ze rovnako dobre dokazu spracovat strategiu/tycoon.
Hru som dohral a bol som spokojny, tazke rozhodnutia sa casom stupnuju a hlavne v neskorsich fazach ma clovek pocit, ze sa stava tyranom ludi prezivajucich v tejto poslednej baste ludstva.
Autori si zobrali pripomienky komunity k srdcu a pridali, pomenili zopar veci co hru este viac vylepsilo. Pridavaju aj novy obsah ktory je zadarmo a hru rozsiril o nove scenaria.

Pro: atmosfera, grafika, hratelnost, obtiaznost