Friendly Strike 3

05.10.2008

freeware

Friendly Strike 3 je pokračování slavné 2D plošinovky.

FS3 se stylem podobá hře Counter-Strike, úkolem je vystřílet co nejvíce soupeřů. Za každého zabitého dostane hráč finanční obnos, za který nakupuje lepší a lepší zbraně. To znamená, že souboje jsou zpočátku hlavně s pistolemi, později s lehkými samopaly a nakonec s těžkými kulomety či sniperskými puškami. Na výběr je široká škála zbraní.

Hru lze hrát jak s boty, tak s živými hráči na jednom počítači. K tomuto řádění je připraveno mnoho rozličných map. FS3 je volně šiřitelná hra.

Friendly Strike 3 je jednoduchá 2D střílečka určená pro více hráčů (max. 4 na jednom počítači). Samozřejmě lze hrát i s boty, ale co si budeme povídat, je to nuda. Často k nám o prázdninách jezdí bratranec, a jelikož je s jedním PC nuda, museli jsme si najít nějakou zábavu. FS3 je dnes pro nás již taková tradice. Vždy, když přijede, musíme si tuhle hru zahrát. Tedy nejdříve jsme hrávali díl první, poté díl druhy a teď již FS3. A ta je samosebou nejlepší a nejvyladěnější.

Ve hře je dnes již hromada map. Za nejoblíbenější považuji dvě mapky: PasSiFick2 a VillaGarten. Neříkám, že jsou nejlepší, ale byly i ve starších verzích a my jsme si na ně zvykli a baví nás proto asi nejvíc. Každá mapa je jedna statická obrazovka po který s paňákama běháte a střílíte, klasika. Na výběr je široká škála zbraní, od pistolí, až po kulomety či sniperky. Bazuky a granátomety jsme moc nevyužívali, protože jsme se vždy akorát navzájem odpálili.

Prostě Friendly Strike 3 je moje srdcovka, ke které jsem se dostal díky, dnes již nevycházejícímu, Hernímu výběru. 85%

Pro: grafika, hratelnost, multiplayer, hromada map

Proti: zpočátku horší ovladatelnost, jde ale pouze o zvyk