Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Football Manager 2015

07.11.2014
83
24 hodnocení Platformy
Žánr

Forma
placená hra
Rozsah
samostatná hra
Multiplayer
ano

Football Manager 2015 načíná druhou desítku dílů od prvního Football Manager 2005 (2004) v oceňované sérii. Nejzřetelnějšího vylepšení nyní doznal zápasový engine, který vůbec poprvé využívá technologie Motion Capture pro věrné zachycení pohybu hráčů na hřišti. Nové jsou i animace, vylepšena je plynulost simulace a byly přidány drobnosti typu různých druhů stadionů nebo fanoušci s transparenty.

Další velkou novinkou je přidání čtyř nových rolí pro hráče, které se zaměřují na ještě větší variabilitu v záložních řadách, od fyzicky nezdolných defenzivních štítů s ofenzivními úkoly (Roaming Playmaker), po špílmachra na křídle (Wide Playmaker). Změn doznává i komunikace s médii. Ta jsou rozdělena na seriózní a bulvár, lépe si pamatují vaše odpovědi z dřívějška a větší hloubky se dočkala i slovní interakce mezi jednotlivými manažery.

Změny se dotýkají i celkového layoutu. Ty nejdůležitější vlastnosti a události jsou umístěny v levém sloupci, kde tak máte okamžitý přístup ke všem funkcím, které v danou chvíli potřebujete. Vývojáři ze Sports Interactive se tak v podstatě vrací k osvědčenému modelu, který už byl přítomen ve Football Manager 2005 - 2009, samozřejmě inovovanému. Novinky najdeme také u scoutingu potenciálních přírůstků do týmu. Při běžném scoutingu jednotlivého hráče se jeho atributy neustálí na jediné hodnotě, ale zobrazí se rozsah tohoto atributu. Teprve při delším a podrobnějším zkoumání se pak jeho hodnota zpřesní.


Poslední diskuzní příspěvek

V každém zápase se mi zraní 1 až 3 hráči. Nastavení taktiky je zmatečné a nepřehledné - kolikrát ani člověk neví, co přesně nastavuje. 3D provedení zápasu je naprosto nekoukatelné a nudné.

Zkusím si raději počkat na FM 2020 a třeba už to bude ok..

Nejlépe hodnocené komentáře

Doposud ke hře nikdo nenapsal komentář.