když někdo bude potřebovat, tak největší česká stránka ke hře je FMseries.cz, dříve jsem na ní dělal i DB do hry, ale dnes už je dělám jen pro svou potřebu. Pokud, ale bude někdo chtít, tak mu klidně DB na přání udělám.
@ugraugra (06.06.2012 13:14): Mně se právě moc nelíbily ty dva předchozí, minulý ročník jsem ani nějak moc nehrál a tento jsem si kvůli steamu koupil až teď ve slevě. Pokud by to nedali za deset babek, tak tento ročník nemám vůbec. Po delší odmlce v hraní jsem byl i celkem natěšený a taky se mi herně dařilo, takže převažují pozitiva.
Kvasa: Jo, tyhle pocity při nechtěném smazání savu znám. Strašné...

Ale jinak musím nesouhlasit se závěrem ("Tento ročník se náramně povedl"). Podle mě je to jeden z nejhorších FMek - žádné závratné změny a spousta bugů (ted už je to tedy asi díky patchi opravené, ale stejně).
po case se mozna objevi zpatky. ta hra ma databazi klubu vetsi a nejak to simuluje, koho ti tam potom hodi.
Kvůli nedostatku hráčů to nebylo. Já měl B tým, který měl asi 8 hráčů a zbytek si asistent, který to vedl, vždy natahoval z Uček. A Sparta má U-tým.

Dlouhodobě zranění hráči určitě nenastupují za repre, jestli se ti to fakt stává tak si asi narazil na nějaký výjimečně se objevující bug.
Ebb: Po první sezóně jsem objevil možnost "řídit B tým" a těšil jsem se, že budu své mladíky trénovat osobě, takže mě jejich neúčast v lize dost zklamala (přátelské zápasy nejsou ono). Jestli se pro ani příští sezónu v lize neobjeví, pokusím se je tam nějak dostat editorem.
Nevrátil sa do naspäť do ligy ani v priebehu ďalších 3 sezón odvtedy.

Ono je to celkovo dosť divné s tým B tímom, aj keď tím vypadá že nehrá ligu, tak štatistiky u hráčov z Béčka sa naďalej generujú , čiže ak ide len o to aby B tím hráči mali zápasovú prax, tak tú zrejme majú tak či tak aj keď sa tím nezaregistroval a aj keby tam bol len jeden hráč. Hra zrejme automaticky akoby doplnila káder o amatérov a Béčko hraje nejakú regionálnu súťaž, ktorú bližšie nesleduje.
Ebb: Večer to doma zkontroluji. Na konci sezóny jsem měl v kádru B týmu přibližně 18 hráčů, po červencových návratech z hostování už kolem 25; záleží na tom, ke kterému datu o tom hra rozhodovala. A když jsi podepsal dostatečné množství hráčů, v další sezóně se B tým v soutěži opět objevil?
Naozaj? Nikdy sa mi nestalo, že by zranení hráči hrali za repre.

A s tým vypadnutím, netuším, nestalo sa mi to, iba sa mi stalo, že môj B tím vyradili celkovo z ligy, pretože nemal dostatok hráčov na registráciu. Možno skontroluj či aj toto nie je náhodou tvoj prípad, pretože neviem či sa dá vypadnúť z najnižšej ligy.
Nemáte někdo zkušenosti s následující situací? Béčko mé Sparty sestoupilo v první sezóně z druhé ligy. Jelikož ale ve hře nižší česká soutěž není, nemohu do druhé ligy v druhé sezóně opět postoupit. Objeví se ve třetí sezóně moje béčko v druhé lize automaticky, nebo nikoli?

Nejvíc mě dosud fascinuje, že moji dlouhodobě zranění hráči během zranení nastupují za reprezentační výběry a odehrávají klidně celé zápasy. Divím se, ža hra neumí tohle ohlídat.
prave se mi stala zajimava vec. skoncil sem v prvni sezone ctvrty v premier league a pise mi, ze budu hrat jen predkolo evropske ligy, coz je dost uvalene, kdyz bych mel hrat predkolo LM. sem zvedavy, co se z toho vyklube.
Edit: tak potom, co sem vyhral ligu mistru to je v cajku uz :D.
ugraugra : Nemůže to být taktikou. Ono to může být tím že máš nastavené aby chodily do soubojů tvrdě. Já to tak mám nastavené a taky se my to kolikrát stává. A ještě k těm zraněním, jak vysokou máš tréninkovou zátěž? Třeba by to mohlo být tím?
ono ten novy patch to docela domrvil. misto zpracovani je u hracu chytanu, prehodilo se poradi atributy a neuveritelne se ztizily team talks. snad brzo vydaji novou zaplatu.
Bezva tak první sezonu jsem měl neustále zraněné min 3 hráče, ted zase v průměru jednou za tři zápasy !!! některému hráčovi jebne a hodí tam skluz za červenou a to i když těm dementům dávám pokuty a na tiskovkách furt melu o tom že máme spíš šanci na výhru s 11 hráči na hřišti.
To je fakt vtipné když mi můj 15ti letý talent vyhrožuje, že chce first-team football, jinak odejde.
Injury proneness se normálně po léta nastavuje v editoru, je to skrytá vlastnost jako je potential ability, dirtyness atd.
Ano, to som vydedukoval. Ak sa ti to nezdá, skús google "fm injury proneness".

Prípadne prejdi hráča od hráča a pozri si reporty od trénera - weaknesses. Ak je hráč susceptible to injury, tak má takmer vždy buď nízky fitness, staminu alebo strength alebo ich nízky priemer.
A to si sám vydedukoval "jak by to mohlo být" nebo je tohle vysvětleno někde v manuálu? Pořád nevěřím že by s tím stamina a strength měla co dočinění - hráč se v souboji přece může zranit i když má vysokou sílu a souboj vyhraje.

Aggression a Bravery s tím souviset může, to ano, stejně jako s tím určitě souvisí nastavení agresivní taktiky tacklingu.
Stamina v tom, že pri nižšej stamine sa hráč rýchlejšie unavuje počas zápasu a často u neho potom dochádza k tým knockoutom a hitom, a čím nižšia condition tým väčšie injury proneness.

Natural Fitness priamo ovplyvňuje injury proneness a strenght je všeobecný atribút pre rôzne situácie. Čím je hráč silnejší tým skôr pretlačí hráča v kontakte a tak dostáva menej hitov a knockoutov.

Do istej miery rozhoduje aj Balance, Aggression a Bravery. Ak máš hráčov s vysokým Bravery a Aggression a nízkou Strength a Natural Fitness, tak budú vkuse nabiehať do kontaktov a často sa zraňovať (v prípade, že nastavíš vysoký pressing, agresívny štýl alebo hassle opponents, get stuck in, a pod.)
Můžeš nějak podložit že stamina a strength mají vliv na zranění? Nepřijde mi to moc logické. Spíš záleží na Natural fitness, věku a možná i vytíženosti hráče.

A jo, obtížnost je stále nižší a nižší což se mi vůbec nelíbí.
Ja som so Slovanom BA vyhral Champions League v sezóne 2012/13 pri rozpočte 12 mil. a aj tak 99% hráčov zo západných líg má "have no intention of joining your club at this time" a nepomáha ani neustále medializovanie záujmu a cieľov klubu (či dvojnásobné preplácanie platových ponúk).

Tie zranenia sa mi nezdajú nejaké časté (záleží od Staminy, Strength a Natural Fitness hráčov, čo v mojom silovom kádry a agresívnom štýle je dosť vysoké). Skôr sa mi zdá, že obtiažnosť išla o niečo dole oproti FM2011.
Přiznávám že právě kvůli takovým zraněním jsem v sérii vždy pravidelně podváděl, toleroval jsem zranění na tři týdnuy u hráče základní sestavy a měsíc u náhradníků.
Příjde mi že zase někdo přepálil četnost zranění. Permanentně mám zraněné minimálně 3 hráče, pořád něco. Samozřejmě mé dva nejlepší hráče to střídavě zranuje na 5-6 měsíců, momentálně mám out 7 hráčů, což je dost znát ve druholigovém klubu.
Nevíte jestli se nějak dá v hráčově profilu v Overview - Profile nastavit, aby se tu zobrazoval takový ten osmiúhelník, který je vidět v Attributes?