Fold it!

2008

freeware

V této logické online hře se jedná o řešení puzzlů, kde je vašim úkolem co nejlépe posunout, otočit či nastavit proteiny tak, abyste dosáhli stanovené hranice bodů. Špatným posunem zase body ztrácíte. Chybí-li vám například pouze kousek od správné pozice, můžete nechat váš počítač polohu dopočítat.

Cílem je vyrobit proteiny na zakázku, třeba proti HIV, rakovině či Alzheimerově chorobě. Výsledky "hraní si" s proteiny jsou posílány k analýze, protože lidský mozek dokáže ušetřit počítačům spoustu výpočtů, které nikam nevedou. Ke hraní se musíte zaregistrovat na oficiálních stránkách.

Zajímavá, graficky povedená hříčka s vědeckým podtextem, která je ale trochu mimo mé chápání. Asi jsem měl víc myslet. Ze začátku to bylo v pohodě, vždy jsem se nějak dokroutil a doohýbal do dalšího levlu, ale pak přišly složitější struktury a to pro mne znamenalo konec. Točil jsem, kroutil, ohýbal, nikam to nevedlo, body nepřibývaly a to jsem hrál jen offline. Každopádně, milovníkům logických hříček mohu vřele doporučit, je to zajímavé a za vyzkoušení to stojí, vždyť je to zadarmo!

Pro: Dost originální, graficky povedené