Nevím, možná se to začne stávat pravidlem, že simulaci závodů budu vždy začínat druhým dílem :-) Po DiRTu 2 jsem tedy dohrál i druhý díl tohoto arkádového závodění, které se nedá označit jinak něž šílenější nad samotnou šílenost, připomínající mi nejvíce Destruction Derby, jež svého času bylo také ultimátní zábavou a lunetikem na kolečkách v jednom. Hlavním důvodem proč jsem se rozhodl tuto hru hrát bylo doporučení uživatele Chucka (ano, z naší drahé Databáze her – důkaz, že systém funguje) a multiplayerová klání, která jsou samostatnou kapitolou hry (a oproti singleplayeru také nesrovnatelnou zábavou).

Sigleplayer, kde jen začít. Hudba = výborně vybraný soundtrack, který podkresluje skvělý pocit z rychlé jízdy, ženoucí správný adrenalin do žil. Na druhou stranu se ale po nějaké době oposlouchá a začne trochu vadit, hlavně tedy při disciplínách. A tu je podstatné plus Flatoutu 2 - neskutečně výborně promyšlené disciplíny, kdy musíte tlačítkem vystřelit řidiče svého auto skrz přední sklo do karet, kuželek nebo koše, a které jsou na tolik k nasrání, že jsem je tak dlouho opakoval, než jsem dosáhl na příčku nejvyšší. Samotné závody se dělí do tří obtížnostních skupin, kde první slouží spíše jako trénink, je jednoduchá a po určité době nudná, protože stále bez problémů vyhráváte. Ve druhé začíná přituhovat, ale ve většině případů je to boj proti dvěma - třem soupeřům (Jacku Bentonovi, Jasone Walkerovi a Sofie Martinezové). Martinezová je ve třetí skupině snad neomylná, velmi obtížně porazitelná a v podstatě skutečná výzva. Tady se konečně dostávají na řadu um a zkušenosti, které se nejlépe zužitkují v multiplayeru. Po grafické stránce je hraní lahůdkou a spolu s rozmanitými tratěmi a destrukčním modelem plynule dotváří to nejlepší, co se ve hře vyskytuje. Chování závoďáků je (jak jinak) arkádové, někdy plavou, nedotáčí, přetáčí a chvilku potrvá, než si člověk zvykne.

Pár vad na kráse přesto ještě musím doplnit. Po nějaké době prudí stereotyp a také je tu možnost infarktu, když vedete poslední kolo do cíle a ejhle tu tam kláda, špulka nebo i ten blbý kužel. Ale jinak je to masakr, především s živými protivníky a kolegy zde na DH.

Pro: grafika, hudba, auta, hratelnost, multiplayer

Proti: stereotyp, někdy obtížnost

Co napsat o druhém Flatoutu? Nejzábavnější závodní hra? Možná. Nebo spíše určitě! Strhující hratelnost společně z ničivou jízdou a slušným vozovým parkem dělá tuto hru asi opravdu nejlepší. Jiné závodní hry, do kterých výrobci cpou jako o závod rádoby cool super in gangsta pouliční atmosféru a tuning, můžou sklonit hlavy před králem závodních her. Žádní teplí šampóni v galatách jak pytle od brambor, rozbité káry, surová jízda (natlač soupeře na strom a sežere dvě tuny asfaltu či hlíny vlastní držkou) a rozbíjení všeho co příjde pod kola vašeho plechového oře. To se mi líbí. Prostě ukaž jak umíš jezdit a ne jak moc máš pomalovanou káru. K tomu ježdění, je potřeba říct, že Flatout je sice arkáda, ale to neznamená, že projedete celou hru na plný plyn. Zvlášť v lese to třeba klouže a vynáší jak hovado.
Dále je třeba říct, že koupí Flatoutu kupujete vlastně hry 3:
-závodní
-destruction derby (arény)
-a sérii bláznivých hříček s vystřelováním řidiče skrz čelní šíbu

Další věcí která tuto hru dělá vyjímečnou je soundtrack! Rob Zombie, Megadeth a další, odvazové pecky, které do hry opravdu sednou jako prdel na mísu!
Flatout 2 je závodní hra v krásné grafice a se znamenitou hudbou, které opravdu, ale opravdu nic nechybí.

Pro: Grafika,soundtrack a vůbec všechno.

Proti: Nic?

Závodní hry obecně moc nemusím, jelikož hrát o to, kdo bude rychlejší, mi přijde tak nějak nudné. Když jsem ovšem zaslechl, že existuje hra, kde vyhrává ten, kdo je rychlejší a zároveň u toho co nejvíc šrotuje auta soupeře, zbystřil jsem a chtěl se s hrou okamžitě seznámit. Stalo se a já měl konečně závodní hru, jejíž originální myšlenku jsem tak dlouho hledal. Byl jsem nadšen modelem poškození, bombastickými destruktivními zvuky, především pak řevem řidiče, který prolétne čelním sklem a nejvíce tou originální myšlenkou, jak dát závodní hře takovou šťávu.

Pro: destruktivní styl a tím více zábavy, slušná grafika

Pořádná závodní arkáda s perfektním modelem poškození, vynikající grafikou a hodně slušným hudebním doprovodem. Kdysi jsem ji koupil u ABC za 50kč a určitě toho nelituju, protože se podle mě jedná o nejlepší závodní hru vůbec. Hra se dělí na klasické závody, derby kde jde o to zničit vůz protivníka a na minihry nebo také akrobacii.

1) Klasické závody určitě každý zná, avšak zpracování ve flatout je svým způsobem originální. Během závodu jdou zničit auta jak vaše, tak i oponentů. Každý náraz do protihráče je oznalčen cool hláškou a způsobí mu určité poškození, či dokonce auto zničí. Při prudším nárazu kokonce řidič vyletí z auta, naštěstí se ale ještě pokračovat dá. V závodech vyhráváte peníze, za ty pak můžete auta vylepšovat či kupovat nové (později můžete i auta prodávat)

2) Derby je souboj na život a na smr kde je vaším úkolem zničit auta všech protihráčů (nebo počkat až se zničí sami :)). Na výběr je z několika map a je potřeba je vyhrát pro dokončení hry

3) Minihry jsou takovou specialitou flatoutu. Můžete střílet panáka do výšky, zahrát si kuželky, fotbal a mnoho dalšího. V kampani se moc nevyskytují.

FlatOut 2 je pro mě osobně nejlepší závodní hra, a to díky super hratelnosti, hezké grafice a hudbě, multiplayeru či tuningu. Od roku 2006 se žadné hře nepodařilo udělat alespoň sovnatelné závody a jediné co ji překonalo je její pokračování, Ultimate Carnage

Pro: Hratelnost, fyzika, grafika, model poškození, soundtrack, minihry, derby.....

To jsem takhle slavil Silvestra s kamarády na jedné pronajaté chatě uprostřed lesa a jelikož jsme s sebou všichni měli notebook, rozhodlo se, že si něco zapaříme. Proč ne třeba FlatOut 2? Já jej do té doby nikdy nehrál a všichni byli pro. Byla z toho nakonec taková LAN párty, že jsme málem zmeškali půlnoc.

Po návratu domů jsem musel zkusit kariéru a hrozně mě to chytlo. Zatímco v jedničce sice závodili pojmenovaní jezdci, ale neměli žádnou osobnost, dvojka přinesla charaktery, jako je Jack Benton, Jason Walker nebo Sofia Martinez, která je kvůli nefér zvýhodňování snad nejotravnější jezdkyně napříč všemi závodními hrami.

Vozy jsou znovu rozděleny do tří kategorií, a to Derby (šroty jako v jedničce), Race a Street a po dohrání je k dispozici ještě další šestice aut. Místo Pepper jsem jezdil s Chili, pak s Insettou, která se mi ovládala nejlépe a kdyby stačila konkurentům, jezdil bych s ní až do konce, ale musel jsem ji pak nahradit Road Kingem, protože Insetta Sport mi nevyhovovala. Pobavila mě i kombinace dvou základních vozů jménem Chili Pepper.

Vyblbnul jsem se i s bonusovými vozidly, z nichž jsem nejvíce využíval školní autobus na Demolition Derby a Flatmobile na silnice. Z akrobatických disciplín mě nejvíce zaujal poker a podařilo se mi je všechny splnit na zlato. Bavil jsem se u nich daleko více, než v jedničce, kde to přece jen nebylo ještě tak dobře vypilované.

Samotné závody jsou opravdu bláznivé a nejednou v nich dojde k hromadné kolizi. Vytlačit někoho mimo trať, aby pak narazil do stromu nebo do zdi ještě nikdy nebylo zábavnější a vrcholem je pak úplné zničení aut soupeřů, kteří tím pádem nedokončí závod, což mi připomnělo původní Death Rally. Řidič už z vozidla vylétával jen občas a většinou tam, kde by k tomu došlo v reálu, takže v tomto ohledu už vývojáři nezaspali.

Pro: závodníci s osobností, Insetta, bonusová vozidla, poker, bláznivé závody, multiplayer

Proti: nefér zvýhodňování závodníků

Arkádové závodění, které je přístupné takřka každému, díky nízké ceně a nenáročné (ale stále velmi hezké) grafice.
Tratě jsou navrženy tak, aby si hráč mohl zvolit, zda chce radši riskovat průjezd o něco kratší, ale zato nebezpečnější cestou, nebo se v pohodě svést tou delší.
Když však dojde na nejhorší a auta se střetnou, mají vývojáři z Bugbear přichystán perfektní fyzikální a destrukční model. Pneumatiky kolem trati tak odlétávají společně s kusy aut a po nárazu do stromu se vámi vybrané alterego dokonce podívá i ven z auta, aby si zažilo svůj letecký den.
Jedinými pihami na kráse jsou pro mě akrobatické disciplíny, kdy odpalujete řidiče do výšky či jím střílíte góly. A druhou vadu představuje český překlad s poměrně trapnými vtípky a "hustým" slangem.

Pro: fyzikální model, tratě, optimalizování, pěkná grafika

Proti: trapné vtípky, "akrobacie"

Pokud máte rádi závody, ve kterých zkombinujete prvky z Destruction Derby a například série Need for Speed, FlatOut 2 je rozhodně správnou volbou. Arkádové závodění hraničící až se šíleností s sebou přineslo řadu oblíbených prvků. Během adrenalinových závodů se nejen snažíte dojet první, ale rovněž protivníkům způsobit co největší škody. Ideální je ze závodu je vyřadit úplně. Samozřejmostí je tuning vašeho plechového miláčka.

Začnu hrou jednoho hráče, respektive kariérou. Závody jsou rozděleny do čtyř obtížnostních kategorií Derby, Race, Street a Grand Finals. V celkem 31 turnajích čítajících více než stovku závodů poměříte síly na několika typech tratí. Závodit budete v přírodě, městech i na závodních okruzích. Tratě jsou unikátní a hezky zpracované. V přírodě se budete prohánět po prašných cestách lemovaných alejemi, potoky, jezery a ve městě vás oproti tomu čekají průjezdy přes křižovatky, dálnice, tunely a podobné. Autoři hru okořenili neobvyklými kulisami, takže v přírodě budete projíždet skrz farmy nebo skleníky a ve městě zavítáte i do obchodního centra nebo na staveniště. Na závodním okruhu se pro změnu budete vyhýbat bordelu v podobě pneumatik, barelů či údržbářské technice. Do uší vám bude během hraní i v menu proudit ikonická dobová hard rocková, metalová i punk rocková muzika. Můžete se těšit na kapely Rob Zombie, Yellowcard, Megadeath, Nickelback, Fall Out Boy a další podobné ikony. Ve době, kdy hra vyšla, byly hry jako tato, nebo třeba série NHL, jediným zdrojem tehdejší pop muziky z USA.

Auta jsou dobově ikonická. Na výběr budete mít ze sporťáků, pick-upů nebo klasických muscle kár. Já osobně zvolil vždy poslední typ. Samozřejmostí je tuning vašeho vozidla v podobě vylepšení motoru, pneumatik, odpružení, výfuku a dále. Jen škoda, že se nedá auto nabarvit dle libosti. Dají se prodávat, ale vždy se ztrátou. Samozřejmostí je i nitro, které vás značně zrychlí. Jeho doplňování je závislé na kolizích. Čím více aut sejmete, lépe sešrotujete, tím více nitra dostanete. Dojet systémem start-cíl je z tohoto důvodu nepravděpodobné. Co se týče obtížnosti, ta narůstá jak postupujete závody. První skupina Derby je oťukávací a nedojet první znamená nevytunit si auto nebo udělat během závodu kvanta triviálních nevynucených jezdeckých chyb. Ve druhé skupině už trochu přituhne, ale stále byste neměli mít vážnější problémy. Ty začnou až ve třetí kategorii Street. Zejména Sofia Martinez vás bude budit ze snů, protože co ona dokáže zajet, dojet, předjet a udržet za sebou je až k nevíře. Navíc jezdí prakticky bez chyb a i v případě, že ji vytlačíte několikrát mimo trať vás většinou dostihne. V této skupině závodů jsem musel několikrát event restartovat. A rovněž přibylo kolizí s okolním prostředím. Poslední skupina závodů už je skutečné maso, ne nedaleko od obtížnosti se souboji s ostatními hráči.

Pokud se mám zamyslet nad zápory hry, napadá mě pouze ona nemožnost nabarvení aut a nevyvážená obtížnost jezdců. Jedna skupina se neustále umísťuje na čele a druhá končí na chvostu, nebo nedojde vůbec poté, co jsou jejich auta během závodu zvrakována. Jeden ze závodů jsem snad třicetkrát restartoval a stejně nedojel lépe než druhý. Jinak mě ale nic nenapadá. I přes stáří a viditelné old school zpracování dejte hře šanci. Překonává i velmi dobrý Wreckfest od stejných tvůrců.

Pro: auta, kategorie závodů, tratě, prostředí, multiplayer, poškození vozů

Proti: nelze přebarvovat auta, nevyvážená obtížnost AI, některé závody nejdou dojet na prvním místě

FlatOut2 byla taková ta hra, kterou jste sehnali s časákem a následně jste se do ní zamilovali. Je to brutálně zábavná arkáda s nikdy nenudícími destrukcemi, variantami závodních režimů a v poslední míře vám občas i pocuchá nervy. Závodit můžete ve 3 kategoriích a jedné speciální (mišmaš všech ostatních). Až nechutně dobrou ovladatelnost si můžete vyzkoušet na tratích ve vidlákově, městě a na závodních okruzích. Tratě jsou na jedné mapě a na ní často využívají jiné cesty nebo se jede v protisměru, stejně tak to platí i pro město. Nechybí ani derby, se kterými pak zjistíte, že jste tajně psychopati, protože najebat to čelně do druhého auta ve stovce je prostě blaho! Specialitkou
jsou mini-hry, které nelze definovat jinak, než slovem crazy! Kromě pár mini-her nejde o extra výzvu, ale pobaví a vytáhne z FlatOutu pár procent navíc.

Ve vozovém parku máte v každé kategorii cca 15 aut, kterým lze změnit barvu (na což chlapci neupozornili) a jdou vytunit. Bohužel ne vzhledem, ale pouze atributy. Samotné závodění se pak odvíjí od toho, jestli máte rachotinu s předním, zadním nebo náhonem 4x4. U těch se zadním se může stát, že vám občas s pusy vyletí nějaká ta kurva, piča. Jízda samotná je pak lahůdka a kdy se vám povede v posledním kole řezat zatáčky jak mistr a dostat se na první místo, pouštíte s radostí další závod. V opačném případě nepřestanete kroutit hlavou nad tím, že vás silniční kužel vystřelil 10 metrů do vzduchu. S destrukčního hlediska je toho spousta a ta spousta vám kolikrát i posere jinak hladký závod. Vašich 7 konkurentů je pak jen třešnička. Každý má svou "řidičskou osobnost" a hlavně paměť kolizí. Naperte Malcova do stromu, on vám to vrátí. Alespoň máte pocit, že je ta hra živá. Není to žádný závodní Dark Souls, ani simulátor, je to prostě neskutečná zábava s ještě stále dobrou grafikou a bezchybným rockovým soundtrackem, který vás kolikrát dostane z osmého místa na to první během jediného kola. Audioslave, Papa Roach, Nickelback či Rise Against, to jsou skupiny, které jsem díky této boží hře začal poslouchat.

Herní výzva 2018 - Válka periferií

Pro: Destrukční model, herní režimy, soundtrack, zábava jak cip

Proti: Auto někdy rozhází i smítko, nesnáším Jacka Bantona

Flatout 2 nabízí vynikající model poškození, který mu může závidět nejedna i novější hra. Každý srážka a bouračka jde na vašem autě vidět, můžete zkroutit celé auto, urvat kola, dveře a plno dalších součástek, a to všechno má vliv na řízení a ovladatenost. Mimo auta se dá ničit i prostředí, v jednotlivých tratích najedete na každém kroku hromadu objektů nebo i celých částí trati určených k demolici.

Single Player se dělí na samostatné akce a Šampionát, který je mnohem zajímavější. Během Šampionátu si ježděním vyděláváte na nové auta nebo jejich tuning. Nabídka tuningu je ve hře velká, ale většina součástek přidává výkon, odolnost a další vlastnosti auta, a nemá nějaký větší technický vliv na jízdu.

Celá hra se dál dělí na klasické závody, derby a akrobacie.

Cíl klasického závodu je dojet na co nejlepší pozici. K tomu vám může hodně pomoct nitro, které získáváte za ničení soupeřů a okolí. Po závodě můžete získat další peněžní bonusy například za největší demolici okolí.

V derby máte za úkol nejen zůstat v areně poslední, ale taky získat nejvíc bodů za srážky a likvidaci soupeřů.

Zajímavou částí jsou potom akrobacie, kde odpálením řidiče provádíte nejrůznější úkoly na stadionu, třeba prolétnutí ohnivých kruhů, bowling a nebo házení žabek.

V závodech i derby s vámi pojede dalších 7 soupeřů. Jejich AI moc vysoká není, ale ani ne nejhorší a dobře nahradí živé soupeře.

Výběr aut je celkem velký, po dokončení Šampionátu se vám zpřístupní i všechny bonusové auta. Všechny auta se dělí do kategorií Derby, Sportovní a Cestovní, v každé kategorii najdete nejrychlejšího zástupce. Zpracování aut je skvělé, každé auto je složené přibližně z 8000 polygonů.

Grafika je i dnes po několika letech pěkná a skvěle se hodící. Optimalizace je výborná, hru rozjedete i na slabém PC se slušnou grafikou, hodně dnešních vývojářů by si z toho měli vzít příklad.

Největší zábavu ale zažijete teprve v MP, který se u této hry velmi podařil. Hra se dělí stejně jako u SP na závody, derby a akrobacie, najednou může hrát až 8 hráčů. Škoda jenom častých problémů a výpadků během online hraní.

Celkově FlatOut 2 hodnotím velmi dobře, pokaždé se k této hře vrátím, můžu říct že patří k tomu nejlepšímu co jsem kdy hrál, můžu doporučit všem kdo chtějí zažít pořádnou akci.

Pro: model poškození, grafika a optimalizace, hratelnost, multiplayer

Proti: časté výpadky v mp

Hru jsem dohrál dříve než jedničku.
Pokračování je dobré, kvalitní. Oproti jedničce chybí pár dobrých regionů (zima, pískolom), ale naopak přibyli nové -> kanály.
Střílení řidiče na různé místa nebídla už jednička. Ve dvojce je to upravené a horší. Oceňuji nové "atrakce".
Soundtrack je dobrý, dá se poslouchat. Zvuky nehod jsou dobré, ale opakují se. Zajimavé je, že když sejmete třeba sloup elektrického vedení, nebo kámen, udělá to zvuk jako když jste narazili do zdi, nebo vedlejšího auta. Zvuky se opakují a to je chyba.
Další velká chyba je, že když nabouráte do auta protivníka, vaše auto se nepoškodí ( i kdyby on stál an místě a vy ho ve 300 km/h sejmnuly z boku) tak vám nezhasne ani světlo a karoserie se neohne.
Další plusem je multiplayer, který narozdíl od jedničky vymakanější a lze hrát po netu.

Pro: Destrukce, soundtrack, zvuky, AI

Proti: Demolice vlastního auta, některé zvuky se opakují i když se nehodí

Tak tohle je panečku jiná káva, než první díl. Tohle je totální destrukce, chaos a jatka, to vše za doprovodu breku vdov po zabitých řidičích. Sice jsem co do počtu moc her nehrál, ale jestli na mě něco udělalo dojem, byl to právě Flatout 2.

Pamatujete si třeba na sérii Need for Speed v roce 2006? Pamatujete si, co se stalo, když jste s autem narazili do soupeře nebo bariéry? No správně! Nic se nestalo. Když jsem hrál Flatout, nutně se mi vnucovala otázka, jestli by destrukce takhle čistě náhodou neměla vypadat ve všech hrách.

Ale pojďme na to popořadě. Dvojku jsem hrával na notebooku, který se s ní vypořádal překvapivě dobře, a tak byl Flatout jednou z mála her s next-gen grafikou, co jsem si mohl navzdory výkonovému omezení vychutnat. Ten bloom! Ten blur! Ty efekty! Ano, valil jsem na to oči. Zpětně musím uznat, že podobně jako třeba v prvním Dirtu, i tady je grafika dělaná na efekt, o realistickém ztvárnění však nelze mluvit. Nevadí, hezky se na to kouká a k šílené hře se šílený postproces hodí.

Co závodění? Zabaví dlouho, ale přeci jen ne napořád. Tratě se začnou opakovat a pro mě se zábavnost postupně vytrácela. Začíná to být stále stejné, srážky už neuhranou, závody se stávají stereotypními. Nicméně i poté se to dá hrát a baví to více, než některé hry hned na začátku.

Vzhledem k charakteru závodění mě poměrně překvapil jízdní model, který bych neoznačil za jednoduchý. Zkrotit auto chce cvik a rychlí lamači asfaltu se dají udržet na uzdě jen obtížně.

Soundtrack je docela povedený, ale už jsem měl tu čest s lepšími. Takováto hra by si klidně zasloužila i tvrdší nářez.

Pokud hru hrajete na klávesnici a s kamerou za vozem, máte všechny ty srážky a kusy odlétávající z vašeho i cizích vozů jak na stříbrném podnose. Dáte-li přednost volantu a kameře z kapoty vlevo OBRÁZEK(chválím), pak jste zase v centru celého dění. Oboje má něco do sebe.

Takže abych to nějak shrnul, Flatout 2 je povedená hra. Ze začátku šokuje, ke konci nudí. To vše ve slušivém kabátku za podpory nízkých hw nároků. Od prvního dílu to byl veliký skok, naproti tomu k Ultimate Carnage je to zatraceně blízko...

Pro: Grafická stránka, nároky, zábava, možnosti kamery, americky vyhlížející vozy

Proti: Časem stereotypní

EA pozor. Tomuhle já říkám nadupaná závodní hra. Od jedničky přibylo akčnosti a je tak ještě více zábavná. Hudba od Megadethů nebo Rob Zombie mě přímo pouštělo krev do žil. A to že se můžete vyřadit sám ze závodu? To je další stupeň v reálnosti. Kariéra je daleko lepší než v jedničce. Můžete mít i více aut. A nacheatovat si školní autobus? To je FlatOut 2.

Pro: hudba, jíydní model, grafika, kariéra, destruction derbz, akrobacie, školní autobus

Proti: ?

Hned shrnu své dojmy po čerstvém dohrání druhého dílu. Oproti jedničce se více hodnotí kontakt s protivníky a celková demolice soupeřů mě zde náramně bavila, hlavní je také že konečně hráč nemusí být první aby postoupil a získal finanční odměnu. Navíc první kategorie omlácených bouráků mi přišla že se k sérii nejvíce hodí a pozdější dva šmapionáty neměli už ten původní nádech. Hlavně je pak citelně znát převaha u některých řidičů kteří jezdí takřka bezchybně a stávají se prvními protivníky kterým se budete snažit co nejvíce uškodit.

Celou tuto atmosféru utváří parádní soundtrack který přesně zapadá do stylu závodění a destrukce. Tunning a výběr auta zde taky hraje značnou roli, a zjistíte že rychlost nedokáže vyvážit ovladatelnost. Opět jsou zde kromě kalsických závodů i doplňkové disciplíny kdy hráč pošle svého řidiče z auta ven pro splnění různých disciplín. Mě osobně bavili nejvíc demoliční derby které dalo vzpomenout na klasiku Destruction Derby 2. Trochu mě zamrzelo že se tratě dost opakují a prochází jen drobnými úpravami. Ale přes to je to po dlouhé době závodní hra která dokáže zaujmout a nabídnout odlišnější zábavu od klasických zaběhnutých sérii.

Pro: Zábavnost, destruktivnost, fyzikální model, soundtrack a parádní hratelnost

Proti: Luxusnější auta a závody mi k tomuto stylu moc nesedli, menší počet tratí

Hra, která si Vás získá na několik hodin, baví Vás a chcete jí jednoduše pokořit si komentář zaslouží, i když pro mě to bude asi premiéra, ale klasika jménem FlatOut si to prostě zaslouží. FlatOut už je v dnešní době docela silné jméno, ale byla doba, kdy, když se řeklo slovo "destrukce", vybavil si každý Destruction Derby. Dnes už jsme, ale trošku jinde a slovo "destrukce" má nového majitele, kterého si vybaví každý, ať už ho hrál, či ne - FlatOut.

FlatOut 2 nastolil opravdu vysokou laťku v závodních hrách. Destrukce, zábava, napínavost, jednoduchost, ale především mistrovské předvídání v těchto několika slovech charakterizován FlatOut 2. Královská zábava je dělená do tří kategorií - derby, sportovní auta a cestovní auta. Pravděpodobně nejvíce ničení svých oponentů si užijete v prvním zmíněném derby, otlučená auta, pospojována tak, aby držela a především jela, se stanou Vaším prvním zážitkem. Ve sportovních kárkách se také svezete dobře, auta už mají co do sebe a už jsou přizpůsobitelnější. Nejvíce údivu si pak zaslouží cestovní vozy, ti už patří k opravdové špičce a jejich cena, v herních penězích, je mnohdy několikanásobně vyšší, než-li u předešlých dvou kategorií, ale pocit z vlastnění některého z krasavců je k nezaplacení, o to více Vám pak je líto, když Vás někdo nabourá ;-)

V každé z kategorií si mnohokrát zazávodíte a poměříte síly s ostatními virtuálními soupěři, kteří se s postupně zvyšující se obtížností stávají sakra těžkými soupeři. Nikdy se nemůžete být ničím jistí, když jsem si už mnohokrát v posledním kole říkal, že mne už nemůže nic překvapit, přišel náraz do zadní části vozu od oponenta, následné hodiny a pracně vybojovaná pozice byla rázem ta tam. Soupeři Vám nic nedarují, a tak se prostě musíte mnohdy velice snažit. A k tomu Vám pomůže i vytunění Vašeho čtyřkolového mazla, který nějaký ten upgrade potřebuje. Nejen, že tak vylepšíte jeho jízdní vlastnosti, ale předejdete tak situacím, při kterých jDou dobré mravy stranou ;-)

FlatOut 2 je jako dovolená, užijete si ho, vydovádíte se a především získáte nezapomenutelný zážitek.

Pro: výběr vozů, mini hry, soundtrack, prostředí, vydovádění se, tuning auta, zvyšující se obtížnost,

Proti: obtížná akrobacie, pár drobných chyb, které nejsou na první pohled vidět,

Super pařba - velmi dobrá kampaň a tuning auta. Moc nemusím akrobacii, ale některé disciplíny jsou fajn. (* jiná dimenze: dali jsme si jedno, pak druhé, chtěli jsme platit - donesl třetí, to dáte, chlapi - jiná dimenze konec *). Největší škoda je, že k LAN bitkám se nedají přidávat počítačoví hráči - proto je třeba, aby se sešlo hodně lidí.

Pro: destrukce všeho a všude, kariéra, tuning, styl, tratě, počítačoví hráči

Proti: akrobacie, v LANu chybí umělá inteligence

Hodně čiperné závody, za poslední roky určitě jedny z nejlepších, Bugbear prostě umí. Nic tak jednoduché a haluzové jako FlatOut 2 se ale nemůže ani za milión let vyrovnat takovému přetahování o špici tabulky v Death Rally. Napadá mě, že Finové jako národ opravdu "got petrol in their veins".

DESTRUCTION DERBY!
Nejlepší závodní hra, co jsem kdy hrál. I Need for Speed se může zahrabat. Neduhy z jedničky jsou stoprocentně odstraněny, k tomu připočtěme minimálně 3x tolik aut a tratí, lepší grafiku, znovu povedený soundtrack. Před dvěma roky jsem FO2 nainstaloval a od té doby jsem ho z PC nesmazal a pořád ho hraji. Je chyba minout tuto hru.

Pro: Všechno, auta, tratě, model poškození, hudba, cena, hratelnost,...

Proti: Blbůstky, kterých si při hraní ani nemusíte všimnout

Tohle není žádné Need for Speed! Tady se hraje na model poškození, ale i tak je to arkáda až po uši. Rozsáhlý vozový park, rozmanité závodní lokace, spousta možností destrukce čehokoliv, přítomnost tuningu a skvělý soundtrack, přidejme k tomu ještě destrukční derby a vtipné minihry typu bowling, kde roli koule hraje řidič... Já zkrátka nemám slov. Dokud si to nezahrajete, nepochopíte...
Hru jsem si koupil 2 roky zpátky v ABC a musím říct že je to asi nejlepší závodní hra všech dob. Geniální sountrack, skvěle dotažený model poškození, množství aut a jejich tuningu. Tahle hra je prostě bezva. Hned na začátku dostanete možnost volby, je jen na vás jestli si zvolíte derby, akrobacii, nebo závod. V každé z těchto disciplín je samozdřejmě možné zahrát si s ostatními hráči online. Psát ke hře komentář by bylo zbytečné jelikož všechno už řekli ostatní ale myslím že je to jedna z nejlepších her vůbec.

Pro: vše co obsahuje

Proti: nic takového není

Tato hra mě překvapila. nainstaloval jsem si ji z nudy někdy o prázdninách a byl jsem v šoku jak byl ahra zábavná a chytlavá. Výborná hudba zajmavé tratě v lký výběr z aut. Dalším plusem jsou minihry které dokážou oživit kdejakou párty a pobaví se i něžné pohlaví:) Dalším plusem je že hra není ani moc náročná na hardwer. hru sem rozjel na svém starém pentjů 4 1,5 GHZ s grafikou 256 MB. Doporučuji všem co se chtějí odregovat a zahrát dobrou závodní hru:)

Pro: Systém poškození vozu, Minihry, Výběr vozů,