Fish Fillets II

logická > nezařazeno *
07.03.2007 PC
Pokračování české logické hry Fish Fillets, ve které se opět ujmete rybích agentů Floundera a Guppyové. Je kladen větší důraz na příběh, který byl v prvním dílu jen letmo zmíněn.

Agenti dostanou úkol najít Virgila, bratra mocného krabího byznysmena Šéfa Kraba. Úkol se zdá být jednoduchý, už dříve byly hlášeny únosy a vraždy konané Jackem Vytahovačem. Ale po nalezení zmraženého kraba se zdá, že je něco v nepořádku.

Oproti prvnímu dílu, kde byly pouze dva hratelné charaktery, se zde do vyšetřování pustí i zmíněná dvojice krabů, dva šneci (Arnošt a Arnošt), mořský koník a stará želví Agentka Ž. Každý umí jiné věci a to hru oživuje.

Od prvního dílu nastal posun v grafice a hlavně v obtížnosti, která je stále těžká, ale už ne nezvladatelná. Byly přidány úlevy v konceptu, například klávesa, která vrátí jakýkoliv tah a více ukládácích pozic.

Respekt těm co tuhle hru dohráli, dal jsem myslím jen 71 levelů. Ale každopádně jedna z nejlepších logických her co jsem kdy hrál. Skvělá je také možnost porovnávat si své výsledky s ostatními hráči na webu. A nezapomeňte: "Tři piva a domů!" :)
Pro mě spolu s Gruntz nejlepší logická hra, skvěle kombinujcí logiku a humor. Obtížnost úrovní drasticky stoupá do míst pro větišnu lidí nepřístupncýh, ale mechanismus sbírání hvězdiček i přívětivější ovládání a grafika dělají hru podstatně přístupnější veřejnosti, než byl její předchůdce.

Pro: výzva pro mozek, příjmený nenáročný humor, koncept hvězdiček prodlužuje už tak dlouhou hratelnost

Proti: nejspíš to nedohrajete :)

Pokračování úspěšného Fish Fillets sebou přineslo řadu vylepšení. Od prodloužení hratelnosti pomocí hvězdiček, k nové grafice, až po několik nových postav, díky kterým se otevírají nové možnosti řešení jednotlivých map. Hru jsem si i přes nedokončení a občasný nervový výbuch náramně užil, obzvlášť srandovní hlášky postav :-)

Pro: humor, grafika, nové postavy, hvězdičky

Proti: málo kdo to dohraje

Líbí se mi to crazy spojení s The X-Files. Samotná hratelnost pak nepotřebuje většího komentáře, to jistě udělají (nebo už udělali) jiní. Taková poctivá, rodinná a s láááskou dělaná hra. Tina Guppyová!! :))