Final Countdown

1990

V kalendáři se píše rok 2437. Vesmírem se směrem k Zemi obrovskou rychlostí řítí neznámé těleso a nikdo neví, zda se jedná o kometu, asteroid nebo cizí kosmickou loď. Pokud se něco okamžitě nestane, celá naše planeta bude kolizí totálně zničená existence lidstva nadobro skončí. Proto je vyslána zkušená velitelka Laira Tyrik s úkolem prozkoumat a nakonec zničit neznámou hmotu.

Hráč vede pohlednou hrdinku útrobami tělesa, které se nakonec ukáže být mimozemskou kosmickou lodí. Při průzkumu nespočetného množství koridorů a poschodí lodi objevíte řadu počítačových terminálů. Z nich jde s trochou štěstí a šikovnosti vyčíst, kde se nachází východ z levelu, jak obejít všudypřítomné roboty nebo jak zneškodnit obranné systémy úrovně.

Dostat se k takovému terminálu však není zcela jednoduché. Kosmická loď je nanejvýš složitá a komplexní síť chodeb s řadou laserových bariér, výtahů, teleportů, nášlapných min a hlubokých propastí. Naštěstí je Laira vybavena jetpackem, s jehož pomocí je schopna dalekých skoků a vertikálního pohybu skrze rozsáhlé koridory.