FIFA 14

- Hrál jsem hodně dílů a nevidim moc rozdílů mezi nimi. Klasická FIFA, která disponuje s pěkným soundtrackem a ovládání padne hráčovi do rukou okamžitě.

- Menu mi až na pár výjimek (přestup hráče) přišlo přehledné, neztrácel jsem se v tom, bohaté a zápasy maj dobré tempo. Výzvu pro mě představoval každej tréning před zápasem, kde mám chuť se pokoušet pokořit dané skóre v určité disciplíně.

- Bugů to je plno. Co se týče offsidů, tenhle bug mě nějak neotravoval. Spíš mi vadila zasekaná animace při oslavách branek, nadále rozhodčí, kteří udávaj i červené karty za naprosté nic. Nehledě na tom, že grafika je skutečně odpudivá, mimika hráčů téměř stejná u všech, odfláklé pozadí.

- Chvíli jsem se těšil z pěkných článků a rozborů, které o mě psali v trenérským režimu pouze do doby, dokud se nezačli opakovat. A samozřejmě se nevyhnu ani stereotypu, kterej se po určité době dostaví. Vadí mi aj malej počet národností, pač jsem si vždycky chtěl ve Fifě vytvořit fiktivní kvalifikaci a následně mistroství světa.

- Na FIFĚ není moc co hodnotit, každej rok to je skoro to samé (novější jsem hrál jen chvilkově), co však naštěstí funguje, tak fotbalová atmosféra, hlučný fanoušci vyvolávaj husí kůži a díky tomu hra dokáže pohltit. Mě to baví a rád se k tomu vrátim. Musim dostat York City do Premier League :-)

Pro: Soundtrack, menu, "tréning" před zápasem, přehlednost, Kasabian - Club Foot, optimalizace

Proti: Pořád to samé, grafika, animace, recyklované články a rozbory po zápase, málo národností, bugy

Ačkoliv hru mám rozehranou za trenéra, i přesto ji považuju za dohranou. První sezóna nevyšla podle představ, ale nakonec se mi povedlo utáhnout své trenérské schopnosti i do další sezóny, tím jsem vlastně zakončil značnou část kariéry a nelze tedy hru považovat za nadále rozehranou.
F= FIFA

Úplně první co lze zmínit je nové(pro někoho ohavné, pro někoho sexy) menu. Propracované sarkastickým a odbytým způsobem. Mně se líbí, jen jsem přesně 29 minut hledal co se kde hledá, zezačátku nepřehledné, neovladatatelné a znechutí k hraní. Až si hráč zvykne, lze to považovat za výjmečné(nazvěte si to jak chcete).

Nebudu zde vypisovat možnosti a funkce online režimu, hrál jsem to offline a s interntem to v nejbližší době rozhodně zkusím(kvůli aktualizacím soupisek). Například mě štvalo, že ještě naposlední chvíli nedokázali dokončit přestupy Balea, Kaká, Fellainiho atd.. Když se podívám zpětně na F12, F13 - celý online mód je vlastně při starém až na pár funkci, Hru si užije každý i tak.

Kariéra je letos dosti propracovaná, leč opět nepřehledná díky menu. Hráči mají nové fotky(jen někteří), nové statistiky a různě. Nicméně mě velmi překvapila nová funkce "GLOBALIZNAČNÍCH PŘESTUPŮ", ačkoliv jsem využil jen 3x za hru, většinou v hledáčku mám už předem vybrané hráče sám sebou, tudíž talenty do týmu nepotřebuju a těžím z původních talentů ve hře. Nová je dokonce i fyzika hráčů, počátkem mi hra přišla zbrklá, moc unáhlená, není to co bývalo v jiných F. Zase je to zvyku.

A nebylo by to EA bez bugů. PARDON, FIFA bez chyb. Každý najde chybu a já jich našel přehršel. Největší byl u offsidové pasti, ačkoliv to offside nebyl, sudí přesto pískal(pro soupeře výhoda), za zápas jsem tak měl cca.5 offsidů, z toho 3 NEofsajdy.
Další chyby byli už jen míň výrazné, ale dokázali stále ovlivnit hru.

V "F" nesmí chybět dabing! Přišlo mi sympatické jak někdy komentují samotnou historii klubu - "Manchester United je i v posledních letech, kdy mu přibyla další silná konkurence ze strany městského rivala City ... Za vším stojí postava velkého malého Sira Alexe Fergusona, který usedl na lavičku Manchesteru v roce 1986. Úžasné, jen mě opravdu štve, že se to vyskytuje skoro každý zápas. Vzhledem k tomu, že hráč hraje za jeden klub, tak to slyší stále dokola každý zápas.

Celkově se mi FIFA líbí, hraju ji velmi rád a často a jsem potěšen novými možnostmi. Naopak mě připadně moc odfláknutá, jakoby se tvůrci věnovali pouze fyz. enginu a novému menu. Našel jsem dost bugů, s kterými se dá hrát, ale ovlivňuje to požitek ze hry. Koho baví fotbal a je takový zapařenec jak já, jen s chutí do toho.

85% s odřenýma ušima.

Pro: menu, tren. režim,

Proti: na vše si zvykat, nedotáhnuté přestupy z konce sezóny, bugy(ofsajdy), opakované dialogy.