FIFA 09

20.11.2008

Mobilní verze hry FIFA 09. Jsou součástí rozsáhlé série fotbalových simulátorů FIFA.

Herní režimy zahrnují trénink, přátelské zápasy, sezóny, výzvy a penalty. Novinkou je funkce nazvaná Můj tým. Při prvním spuštění hry si hráč může vybrat oblíbený tým. Hra pak tento tým sleduje. Udělá z něj výchozí tým pro přátelské zápasy a přizpůsobí všechny nabídky v jeho barvách.

V sérii FIFA debutují lišty dovedností, které byly představeny ve hře UEFA Euro 2008, ačkoli se používají pouze pro střelbu a boj. Byly přidány nové dovednostní pohyby, jako jsou piruety o 360 stupňů a krokové pohyby, a je také možné provádět jeden-dva po dvojím klepnutí na tlačítko přihrávky.

Grafika ve verzi pro Symbian byla vytvořena ve 3D pro chytré telefony. Ostatní platformy používají 2D scrollovací grafiku viděnou z boku. Hra opět obsahuje oficiální licenci FIFPro pro skutečná jména hráčů a týmů.