Feel-A-Maze

akce > arkáda *
25.11.2014 PC
Jednoduchá hříčka, ve které má hráč jediný úkol – provést kuličku bludištěm, aniž by se dotkl stěn či jiných objektů. Podle dosaženého času je pak postup v daném kole ohodnocen jednou až třemi hvězdami, které jsou potřebné k odemknutí dalších kol.

Kol je ve hře celkem 40, a přestože se jejich princip občas opakuje, vždy je ozvláštněn novou mechanikou či překážkou. Po kliknutí na ikonu dárku pak hra nabízí 15 bonusových kol s vánoční tématikou.

I když je mé hodnocení poměrně nízké, u Feel-a-Maze jsem se skvěle bavil. Příjemně vybalancovaná míra obtížnosti, kdy frustrace z nepovedeného pokusu nepřesáhne únosnou mez a stále motivuj k dalšímu hraní, patří k devízám hry. Graficky však hra žádný zázrak není, a kolizní model má také své chybičky – obzvláště v bonusových vánočních levelech. Ty jsou vizuálně povedené, avšak za cenu horšího vybalancování. Celkově mě však snaha překonat stanovené časy hnala rychle kupředu a jen málo kol jsem nedokončil na plný počet hvězd. A možná mě hnala až příliš: k dohrání stačila asi hodina času, což je škoda, protože v povedených labyrintech bych klidně ještě nějakou tu chvíli strávil.

Pro: Příjemně vyvážená obtížnost a nyní tematické vánoční levely

Proti: Hra trvá jen nepatrně déle než sepsání komentáře či jeho četba