Já to teda nebudu odsuzovat úplně dokud neuvidím gameplay, ale z toho traileru moc nadšený nejsem. Co se zasazení týče, tak jsem taky fakt doufal ve western no... každopádně tohle téma mě nezajímá, ale tak je to zas něco neokoukáného ve hrách. Budiž... doufam že se aspoň pořádně opřou do křesťanství.

Každopádně mě nebavila ani všemi vychvalovaná trojka, takže u téhle série čekám na zázrak akorát tak.
No nic, tak pětku vynechám. Klasická copy/paste záležitost. Opět jeepy se střílnama, fanatici, zvířata...furt dokola. Měli zvolit western. Urval bych jim ruce.
Technicky jako vždy špica, ale o tom, že to bude reskin čtyřky nemám moc pochyb. Horší než primal to ale být nemůže, jelikož co si budeme namlouvat, pořád lepší poctivý reskin než reskin kastrát. Theme pětky je trochu padlý na hlavu. Na druhou stranu vám v diskuzích amerikáni nebudou kalit vodu politickou korektností nebo náboženskýma předsudkama ve hře, kde na sebe lidi řvou unga bunga házíc po sobě šutráky, pícháky a opičí hovna.
Nevím no, vypadá to lépe než předchozí 2 počiny, ale obecně recrutovani lidí a zvířat? Proboha proč. ..
Tak hrát mi nepřijde špatný. V Battlefield: Hardline se mi to docela líbilo a teď by s tím mohla přijít nová oblíbená značka. Ten reskin mi tolik nevadí jako vám ostatním, ale určitě bych se nezlobil, kdyby přišli s něčím novým, jako tomu bylo u Watch Dogs 2.

"You can also recruit animals like bears and cougars."
Tak v Primalu to bylo poměrně přirozené a zdůvodněné, ale že by fízl v lese rekrutoval medvědy? :-D
Jako nápad hrát za poldu v redstate americe mě láká (jo, Banshee). Ale opravdu to dost vypadá na další reskin, což prostě enthusiasmu hrozně ubírá. No uvidíme.

It's the first Far Cry game set in America.
It's also playable on PS4 Pro and Project Scorpio.
You can play the entire story solo or in two-player co-op.
You play as the new junior deputy of fictional Hope County, Montana, players will find that their arrival accelerates a years-long silent coup by a fanatical doomsday cult, the Project at Eden's Gate. Protagonist is customisible meaning you can choose gender and skin color
Villians name is Joseph Seed
You can fly planes and take part in aerial dogfights.
Vehicles include American muscle cars, ATVs, boats, and big rigs.
Weapons include guns, grenades, sledgehammers, and baseball bats.
You can recruit other people to fight for you.
You can also recruit animals like bears and cougars.
There is a map editor that will have "new features that add a new dimension to the content created by fans".
PS4 players are getting a free Far Cry 5 skin pack at launch.
Ubisoft Montreal is leading development, with support from Ubisoft Toronto, Ubisoft Kiev, Ubisoft Shanghai, and Ubisoft Reflections.
@JohnCZ (26.05.2017 15:47): Já si zase doteď myslel, že se jedná pořád o western, protože jsem to nesledoval důkladně pozorně a ten první trailer z venkova na mě pořád působil tak nějak historicky (neseledoval jsem ho úplně celý). Teď ty moderní auta mi to tedy vyvrátila a už jsem si všiml i moderních zbraní na tom obrázku, který tu někdo hodil.

Ale ani z toho druhého traileru bych to ještě úplně neodsuzoval. Jako jasné, že můžeš mít třeba pravdu a nejspíš ji i máš a ta hra bude klasika ala Far Cry 3 a Far Cry 4 a pokud tě to nebavilo, tak tě to nejspíš bavit stejně nebude, ale pořád ten trailer ti nedává tu 100% jistotu, že to tak musí být. Pořád je šance, že změny tam být můžou.

Ale je fakt, že se o to nezajímám teď tak podrobně, takže máš třeba víc informací přečtených, takže máš i větší pravdu. Já jen, že ze samotného traileru bych to ještě tak neodsuzoval a může to být zpracováno ve výsledku trochu jinak a zábavněji :-)
@HolyMeatball (26.05.2017 15:32): Zhruba do půlky to vypadalo atmosféricky a originálně, před očima se mi míhal všechen potenciál, který by takový setting mohl mít. Nějaké ty záblesky atmosféry z první série True Detective. No, druhá polovina traileru to úplně krásně zazdila. Vypadá to na klasickou Ubisoftí lobotomizaci. Velké bouchačky, zkarikaturizované postavy, barevná, autíčka, béčkové honičky, srandičky. Achjo. :(
Hmm, tak podle factsheetu fakt jen další přeskinovaný Far Cry s dementním příběhem. Ale krajinka to bude hezká. A vydání ve stejný měsíc jako Primal na konzole.
@kuler91 (25.05.2017 14:09): Tak třeba Watch Dogs 2 už se od té jejich šablony odklonil a přišli s něčím originálnějším a propracovanějším. U AC taky slibují změny, tak jsem zvědavý.

Co se týče Far Cry, tak tam nevím, co od toho čekat a zase tak moc jsem o tom nenačetl, abych věděl, zda se budou držet klasické šablony anebo se pokusí přijít s něčím nový. Ale ať tak či tak, já nemám k Ubisoftu a jejich stylu takový odpor jako ty, takže si to klidně zahraji, pokud do té doby nechcípnu nebo tak něco.
@M.a.t.t. (25.05.2017 09:13): Já to vím no, ale občas si člověk nemůže pomoc ... Kdyby mi to bylo úplně ukradený, tak se nevyjadřuju, ale já furt čekám na zázrak, kdy se ubisoft konečně trochu posune a já se na jeho hry zase budu těšit :) .. U nového asssina vidím letos naději, protože konečně zjistili, že už se to lidem dost zajídá a chce to změnu, pokud i letoštní Assasin bude bez progresu, tak odepíšu ubisoft úplně ... U Far crye ale furt cejtím, že žádnou velkou změnu dělat nechtějí a snaží se jenom o změny prostředí a mechaniky se nikam neposouvají a letos to vypadá na úplně stejný scenář, pokud bude nový Far cry opravdu pecka, tak si s chutí posypu hlapu popelem a budu jedině rád !!
@Phoenix (25.05.2017 12:50): Že američní libtardi (odmítám vzít liberály jako přimý opak doomsday křesťanských fundamentalistů) jako záporáci by byli značně bezzubí a střílet uřvanou bandu pacifistů by byla nuda...
@SilentWolf (25.05.2017 08:46): True Detective bylo první co mě napadlo u teaserů. Ale pak jsem si vzpomněl, že je to Ubi, takže všechny postavy tam budou jen přepálený karikatury a příběh bude nechtěná parodie. Což keyart potvrdil. Rád bych se mýlil :(
Tyvogo. Ono to zpusobuje docela solidni vlny hejtu kvuli tomu ze zaporaci jsou proste vymazani americani. Ti amici jsou jebli.. a ja se na to uz jen pro tu srandu docela tesim :-D rychly obrat.
@kuler91 (24.05.2017 20:25): Ak to nechceš hrať a vlastne ťa to ani nezaujíma, načo sa k tomu vždy vyjadruješ podobne zaujatým spôsobom, keď tvoj názor voči Ubisoft like hrám je všeobecne dobre známy? Neber to v zlom...
Hmm tak udajne by se melo hrat za sheriffa ktery likviduje kult. Citim z toho stale vic True Detective. Normalne me to i zaujalo..

Tak uvidime gameplay.
@kuler91 (24.05.2017 20:25): třeba překvapí. AC taky dali pauzu aby to (snad) trochu obměnili. Navíc se do Ubi vrátil konečně Clint Hocking, tak doufám že tuhle hru režíruje on, pak by to mohlo za něco stát.
@JohnCZ (24.05.2017 20:14): Bože, ty si s tímhle nemocnej ne ? Tohle píšeš snad pokaždé, když někdo napíše něco v tomhle smyslu ...
Ne nehrál a hrát ani nebudu, protože už z obrázku je jasné, co to bude zač a budou pokračovat na stejné vlně jako posledních x far cry dílů ...
Jako určitě to nebude vyloženě špatná hra, ale tyhle průměrnosti mě prostě nebaví a dalo by se z toho vytáhnout daleko víc o to větší je to škoda ..
Za mě ok, jen se bojím copy paste čtvrtého dílu, protože ten plakát je úplně stejnej.
Jako pokud by to poskytlo feeling jak z první řady True Detective kdy šli sejmout Ledouxe.. tak proč ne.

Ale ten boxart je směšný.
@pajmič (24.05.2017 18:51): Aha.. tohle mysleli tím, že to bude western.

Popravdě jsem na ten link kliknul a zasmál se povedené parodii.

Za pět minut jsem to spatřil na netu jako opravdu oficiální box art... a od té doby se nějak nemůžu nadechnout :D Jako třeba to bude dobré ale... tyvole... co hulili při tom vymýšlení tématu, vždyť tohle snad nikde v anketě nebylo a nikoho by to nikdy ani nenapadlo..
Já bych řekl, že ty rozdíly v grafice jsou mezi AAA tituly pořád stejně velké jako v roce 2005. Rozdíl mezi Half Life 2 a Far Cry mi přijde stejný jako rozdíl mezi Battlefield 1 a Far Cry: Primal. A rozdíl mezi Doom 3 nebo Far Cry mi přijde stejný jako mezi novým Doomem a Far Cry Primal.

Fakt tam nějakou velkou změnu oproti minulému období celkově moc nevidím. A to do toho ještě nepletu extrémy jako Mafia 3, která je zase úplně někde jinde, co se týče grafiky :-D Beru v úvahu jen graficky povedené AAA tituly.
Jeste ad grafika, ja mam rad hry s jasnym rukopisem a dnesni uroven kvality je samozrejme super, jenze mne ty hry casto tak trochu splyvaji.

Pred 10-15 lety mozna hrali technicky nedokonale hry, ktere se ovsem graficky od sebe dost vymezovaly. Je to jako s klasickymi manualnimi objektivy, ktere jsou take roztomile nedokonale, ale kazdy dava trochu jiny bokeh :) Dnes je jakoby nejasnejsi co vubec na kterem engine bezi.

Libilo se mne treba, ze Doom III, HL2 a FC1 byly v roce 2004 tri velke AAA hry, ktere vypadaly graficky skvele, ale kazda uplne jinak. Doom byl takovy hodne plasticky. FC a HL neumim ani popsat ale ty hry vypadaly uplne jinak z kazdeho screenshotu.

Dnes uz to moc nejde.
@Paul (10.05.2017 16:19): Já něco četl, ale nevím kdy, že prý se to vrátí na tropické ostrovy, kde byla trojka. A o westernu jsem právě nic neslyšel, ale je fakt, že se teď tolik o hry nezajímám, takže mi určitě spousta informací unikla, ale western by mě lákal více než moderní prostředí na tropických ostrovech. Navíc trojku jsem jel poměrně nedávno podruhé. A kromě toho CoJ jsem měl docela rád, tak by mě Far Cry z takové prostředí poměrně lákal. Ten stereotpy a zažité mechanismy mi opravdu nevadí jako některým jiným.
Další FarCry by měl bejt western, tak jsem fakt zvědav jak se s tím poperou a jestli to zas bude reskin.