@Kunick (09.12.2019 23:38): Díky. Už se ale opravdu blížím do finále. Až budou všichni obyvatelé vytrénovaní na maximum, tak to definitivně zabalím. A snad si konečně zase zahraju něco normálního :)
[neexistující komentář]: nečekal jsem, že to nakonec dotáhneš tak daleko a budeš mít full 200. Gratulace
@Kwoky (22.10.2019 20:42): S tím endurance máš pravdu, na druhou stranu jsem ještě nehrál quest, kde by mi nestačily životy i lékárny. Mám E u všech vždy na hodnotě 10 nebo 11 a je to v pohodě. Jenom chci udělat experiment s novým panákem, kterýmu dám oblek, který ma +7 endurance ve chvíli, kdy ho vycvičím do plna a potom ho začnu levelovat.
Dnes přišel ten správný čas na uninstall.
Zjistil jsem totiž, že když postava získá level, tak jí přibudou životy podle toho, kolik má Endurance. Samozřejmě, že jsem se při výcviku obyvatel soustředil hlavně na S a A. Takže mám vault plný vytrénovaných chcípáků. A nejde s tím nic udělat, jen "generační obměnu" (čti "genocidu stávajícího obyvatelstva a nahrazení novým, které bude ze všeho nejdřív trénované na Endurance").

Mám pocit, že optimalizace vaultu ze mě udělala horšího člověka. Neustále se mi honí v hlavě věta "To nemáte žádné zaměstnání nebo co?!" - nesnáším, když se mi někdo jen tak courá :) A občas mám podobné pocity, jako při smazání schůdků do bazénu v The Sims.
Podceňovaný je Luck, ale myslím, že se docela dost projevuje jednak crity a jedna mam pocit, že i v kvalitě toho co nacházejí.
@Kwoky (10.10.2019 12:10): Na Q je nejlepší vymaxovat S, E a A.. S sice pořád nevím, jestli je opravdu důležitý (možná to zvětšuje dmg), každopádně Endurance je pro větší výdrž zásahů (asi zvětšuje život) a Agility ti zrychluje útoky. Potom ještě můžeš jít do P, který ti zpomaluje zaměřování criticalů, takže teoreticky máš větší šanci trefit ten max násobič, ale já si to vždycky odpočítám a trefuju i když to kmitá rychle..
Vyplatí se posílat ven na questy hlavně lidi s vysokou silou? Zatím jsem nepřišel na to, kdo je vhodný kandidát, nebo jestli na to mají statistiky SPECIAL vůbec nějaký vliv.
@Kwoky (07.10.2019 19:54): Problém je, že to není hra vhodná na PC. Hraju to teď na telefonu a tam to má smysl. Množení ve vaultu je zbytečný, ze začátku ti chodí panáci sami a později si postavíš rádio a budeš je nahánět zvenčí. Ale nemůžeš to přehánět, jinak budeš mít přemnoženej vault bez peněz. Nejlepší je poslat 1 až 2 panáky ven na sbírání, potom vybrat 2-3, co mají největší stat Endurance (později budeš moct staty zvedat ve spešl mistnostich) a posílat je na questy. Z Q máš největší resourcy.. peníze, krabičky, roboty, zbraně, junk, oblečení.. Sedět u toho a čekat je fakt nesmysl.

A při každé výpravě to vypneš a zapneš zase za čas. Prostě hra pro mobil..
Po víc jak dvou letech jsem to opět zapnul a už jsem pochopil, co jsem dělal špatně. Nesoustředil jsem se na neustálé překotné množení. Takže teď jakmile ženy vrhnou, hned je znovu připustím. Za nějakých pět hodin už mám třicetihlavý vault. Ženy se tváří spokojeně a muži si zatím nestěžovali.

Každopádně ty otravné mechaniky jsou tam furt, takže to asi zase odinstaluju. Ale hodnocení jsem kousek zvedl, protože začátek není špatný.
S touhle hrou jsem zabila času fakt hodně. Kataklyzmata. Vždycky Vault vzkvétal, pak přišla velká vymíračka a všude mrtvoly, pak opět postupně do prosperity. Ale žádné terno to není, po čase to fakt omrzí.
@Kwoky (07.04.2017 11:00): Tak je to tabletovka, pri nej stravis par minut, potom sa k nej zase vratis a potom zase znova. Na PCcku to fajn vyzera, ale i ked pridali questy a podobne srandy, tak si clovek splni jeden-dva questy a potom ide o dom dalej.
Může mi někdo říct, proč bych to měl hrát? Mám za sebou tři hodiny, nikam jsem se nedostal a začínám pozorovat stejné otravné mechaniky, jako v Dungeon Keeperovi. Kolik hodin je potřeba k dohrání?
Áno dá sa vybudovať biely fallout, rodenie detí to zatiaľ sleduje = majú "nesprávnu" farbu.