Zatím poslední DLC pro F:NV, které jsem zkusil (vydané v pořadí jako druhé) a .. no zatím asi nejlepší.

Jako jediné totiž do Falloutího univerza tak nějak bez větších problémů zapadá. I když se odehrává na relativně velké mapě, je paradoxně asi kratší, než Dead Money, protože obsahuje jen pár lokací a skoro žádné vedeljší questy. Ten hlavní pak není bůhvíjak komplexní, ale prostě to tak nějak... sedělo. Primitivní kmeny, jak je znám z FO2, příběh chlapíka co přežil válku a stal se pro místní legendou-božstvem, pěkná, válkou téměř nezasažená lokace. Bylo to... hezké. Milé. Možná trochu prázdné ne zrovna moc komplexní, ale Honest Hearts se mi prostě líbilo.
Zvláštní DLC. Na první dobrou je tu všechno správně. Setting, který dává vzpomenout na Arroyo, charismatický protagonista a příslib morálního dilematu. Po skvělém Dead Money jsem ocenil i změnu prostředí, které je zde mnohem přívětivější. Zatímco Dead Money však byl neopracovaným diamantem, Honest Hearts je spíše krásnou prázdnou nádobou.

Zion je naneštěstí vzhledem k chabému obsahu příliš rozlehlý a tak působí velmi naředěným dojmem. Vedlejších aktivit je málo a celá hlavní zápletka je na úrovni delšího side questu z původní hry. A to ještě podprůměrně odvyprávěného. Na to, abych před finálním dilematem, nebo snad po dohrání přemítal nad svými činy, chybí příběhu jakákoliv hloubka, či snaha nějak emocionálně vtáhnout. Daniel a jeho Sorrows jsou taková roztomilá mateřská školka a záporní White Legs jen čisté odosobněné zlo. Místo toho, aby mé závěrečné rozhodnutí stálo na logických argumentech, nebo mém světonázoru, rozhodla skutečnost, že jediná postava, která má alespoň náznak nějaké psychologie, je Joshua Graham.

Mrzí mě, že takový entuziasmus, se kterým byl pouze skrze text odvyprávěn příběh přeživšího "Otce", tvůrci nezvládli vložit do ústředního motivu Honest Hearts. Chybí tomu péče, komplexnost, hloubka, i to titulní heart. I tak jsem se ale vlastně nestihl začít pořádně nudit a dokonce mě pár věcí potěšilo. Kromě onoho roztroušeného deníku mi udělaly radost Desert Ranger Armor, krásná pětačtyřicítka a další dílky do mozaiky Ulyssesova příběhu. Jestli se však budu mít chuť do Zionu ještě někdy vrátit, to - honestly - nevím.
Za zmínku stojí v první řadě příběh, resp. závěrečný konflikt mezi Joshuou a Danielem, který svou hloubkou vybočuje z běžné herní produkce. Perfektní byly také logy, které po sobě zanechal Survivalist.

Dobrou hru/DLC ale netvoří jen příběh. Všechny další aspekty HH jsou relativně mdlé, maximálně nadprůměrné. Výsledný dojem je ale rozhodně dobrý, DLC za koupi stojí.
Druhé DLC potěší ty, kdo se slzou v oku vzpomínají na svá dětská léta u televizních Mayovek. Promlouvají tak zde zejména kolty. Připletete se do cesty však i jednomu ze zakladatelů Legie a připomenete si, co se stane, když antropologická sluníčka nemají své kavárny a musí si najít jiné hobby. Tedy si připomenete, jak je celá Legie v New Vegas vlastně bohapustá hovadina. Naneštěstí mně a asi i některým z vás je osobní historie představitelů Legie celkem jedno a to nehledě na opakované totální i totálně nelogické změny v osobnosti a rovněž nehledě na to, kolikrát že to vlastně byli „pokřtěni“.

Pokud vás atmosféra prérie tolik neláká a ztráta nevinnosti bandy křováků v postapokalyptické světě vám, stovky let po jaderném konfliktu, přijde jako přinejmenším opožděná a tedy málo jako důvod k lítosti, tak už zde mnoho nenajdete. Krom velkého množství soubojů, které vám však asi nebudou dělat moc problémy, se tak můžete těšit na skvělou poloautomatickou pušku (do níž ale téměř nebudete mít náboje) a ještě o fous lepší a hlavně hezčí revolver. Což už za to vzato kol kolem stojí a Honest Hearts je sice po mém soudu z DLC nejhorší, ale i tak to úplná nuda vlastně není. Jen to ve mně nezanechalo takové pocity při hraní ani po dohrání.

Pro: nové zbraně

Proti: méně zajímavé charaktery, nezajímavý příběh

Prvni DLC, jenz jsem dopodrobna dohral v Fallout New Vegas.
Cely dej se toci okolo kmenovych boju. Pribeh neni nijak strhujici a pokud Vam vadi questy ve stylu "zachran mlade bighornera" nebo "odstraneni pasti na medvedy z mostu", tak Vas DLC bavit nebude. Nejsou to totiz zadne svetaborne ukoly, ale v jednoduchem prostredi nemuzete cekat zadne zazraky.
Zion je krasne udelany a i kdyz muze cela oblast pusobit trosku stereotypne. Jde o narodni park, takze zde zadne hi-tec veci nenajdete. Me osobne to vubec nevadilo.
Vrchol celeho DLC je vsak pribeh prezivsiho Randalla Clarka. Na nerozbitnych terminalech najdete postupne cely jeho pribeh od prvniho prichodu do Zionu a uteku pred atomovou apokalypsou, az po jeho zabijeni ghoulu, kanibalu a jeho poslednich okamziku. Kez by takovych pribehu bylo v celem Falloutu new vegas vice. Jeho sugestivni zpracovani hodne pripominalo pribehy z F1 a F2 a donutilo me najit jeho terminaly jako uplne prvni vec, co jsem v tomto DLC udelal.
Nemuzu proti tomuto DLC rict cokoliv spatneho. Okoli me pohltilo, bavilo a i kdyz je Joshua Graham trosku komicky, jelikoz vypada jak mumie (kde sakra bere kazdy den nove a vycistene face), tak mi jeho reseni problemu bylo blizke. Pred zlem se totiz neda donekonecna utikat a obcas je potreba aby mu dobro nakopalo zadek.

Pro: Randall Clark, prostredi, fajn pruvodci krajinou

Proti: Obycejne ukoly, nesmrtelne Bile Nohy (vydrzi az 7 ran z Bozaru, to je fakt moc)

Druhej datadisk k F:NV už nasazuje laťku naštěstí mnohem výš než první nemastnej přídavek DEAD MONEY:

Tentokráte zde máme nejen možnost vzít si s sebou svoje věci, ale především dostatek volnosti. Herní svět se mi líbil a ačkoli jeho rozloha není nijak dechberoucí, tak pár hodin jeho detailní průzkum zabere.

Hlavní dějová linie je taky poměrně ucházející a i když NPCéček zde není zase tolik, tak nemůžu říct, že by mi to nedostačovalo.

Takhle si představuju vskutku slušný DLCéčko k Falloutu, který původní hru příjemně doplňuje. 85%

Pro: FALLOUT!, volnost, příběh

Proti: Jeskyně